Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pont a yorkik lettek...

Miért pont a yorkik lettek túlszaporítva, mikor köztudott hogy ők terrierek?

Figyelt kérdés
Mostanában azt látom hogy mindenhol cuki kis yorkik, tündi-bündi ruhácskákba felöltöztetve mennek. (most itt tisztelet a kivételnek nem akarok vitát, meg smemi ilyesmit) és még azt se tudják hogy gyere ide, idegrendszerük tönkrement, agresszívak, "minik"-"extra minik". De miért pont ők? Hisz terrierek, és hát eléggé következetesen kéne velük bánni, ami nem egy könnyű dolog. Akkor a felöltöztetett édes kis fifikék a gazdik fejére nőnek? Nem értem a dolgot, szerintem egy terrier kutyával nem így kéne bánni. Muszáj volt leírnom,megkérdeznem mert már nagyon zavar a dolog
2009. aug. 22. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Azért mert valaki meglátta a tévében,amikor egy cuki plázacica cuki kis yorkija cukin felvolt ölzötetve.

És beindult a láncreakció.

Meglátták mégtöbben és mégtöbbenés még többen.

De mivel a tenyésztők nem adják "ócsóért",azért a köcsög szaporítók már megint jól járnak.

És mivel dibatba jött ez a fajta és még mindig az,és a lenedő tulajok sem fogják fel a dolgokat,ezért nem lesz változás.

És ez nem csak a yorkira igaz.

2009. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%
nekem nem yorkim van hanem westiem, viszont ő csak télen fog kapni ruhát és akkoris ha le lesz vágva a szőre h ne fázzon meg, meg talán kap cipőt, hogy a só ne marja ki a talpát..
2009. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Védekezek!!

Nekem két yorkim van..mind2 standart méret és fajtiszta..

mind2 engedelmes és sokkal több mindent tud egy átlag kutyánál...Télen muszáj felöltöztetni mert a szőre nekem pici és megfázna kint...én nem divatból öltöztetem,de ha már pulcsi kell neki akkor megveszek egy jó fazonút(ami persze kényelmes a kutyák számára)nem fogok rájuk erőszakolni sem tüllszoknyát sem más hülyeséget de védeni kell őt is...nem örülnék,ha megfázna és vmi baja lenne...

azzal viszont nem értek egyet h a sok hülye még nyáron is ráad ruhát!!

!!!meg h mini,extra mini..most világosítok fel mindenkit,h azért olyan picik,mert NEM FAJTISZTÁK és igen azoknak sok a betegsége..sőt még idegbeteg is...

Jól meg kell nézni milyen kis kutyát vesz meg az ember.. az szomszédomban van 1 1kgos yorki.fel akartam venni a kutyát és elkezdett nyöszíteni...aztán 2 napig menni sem bírt!az enyém esett már le lépcsőről..megrázta a fejét szaladt tovább..

szal gondoljátok meg a franko tuti kis extramini kutyitok milyen fasza is valójában..szabad leértékelni!!

Pláne ha fáj az igazság!!

2009. aug. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Attól még, hogy neked van eszed és jó helyről vettél kutyád, a yorki az a fajta sajnos ami túl népszerű lett és szaporítják, és csinálnak belőle keverék mini izéket. Szóval hiába próbálod elhatárolni a többitől, sajnos ebből a fajtából alakult ki a túl népszerű szaporított kutya. Persze sok más fajta is áldozat.
2009. aug. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én tisztában vagyok vele!!

Arra próbálnám felhívni a figyelmet,h NE vegyenek mini és akármi más néven elterjedt yorkit!

Amellett,h a kutya élete egy nagy szenvedés lesz ,sok pénzt kell rákölteni..nem mintha sajnálnám érte a pénzt de minek kidobni az ablakon ha egészséges kutyát is meg lehet venni

2009. aug. 23. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudod akik yorkshire terriert vesznek ált. fogalmuk sincs a kutyatartásról. És ezért azt se tudják, milyen "igényei" vannak a terriereknek.
2009. aug. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!