Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utáljátok a yorkie-kat?

Miért utáljátok a yorkie-kat?

Figyelt kérdés

Nekem 2 yorkiem..mindenki imádja őket...az egész város csodálja...ja és NEM minik:D..normál méretek...fajtiszta törzskönyvesek...

DE!!

Nem értem ezen az oldalon miért fikáázzák folyamatosan őket!!!

Érveket kérnék mellette és ellene!

Köszi!


2009. aug. 23. 02:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

Azért mert a legtöbb ember nem úgy viselkedik a yorkikkal ahogy te, sajnos. Szóval a gazádik miatt utálják őket, akik beöltöztetik, felkapdossák, megveszik a szaporított kutyát, gügyögnek nekik, babáznak velük, nem kutyaként bánnak velük, elkényeztetik, nem nevelik meg. Ja és mindenkinek ilyen kutyája van szinte de kevesen vannak tisztában a fajtával és egyáltalán a kutyákkal.


Én személy szerint azért nem akarok yorkit, mert a legalább 40 cm-es kutyákat szeretem, meg nem jön be a "cuki" külső, szóval szeretem a kemény kinézetet, vagy ami a farkasra hasonlít (dobermann, beauceron, amstaf, mudi stb). Hiába terrier, azért szeretem ha van hozzá egy kis mérete is. :) De örülök hogy vannak még ilyen gazdák, mint te!

2009. aug. 23. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Most akarok a 2 yorkie mellé egy amstaffot:D

erre is írnátok véleményt,h mennyire lehetséges ez!

A 2 yori viselkedése teljesen jó! sok mindent értenek..mindkettő "idomítva" van...szntetek lehetséges???

Ja és még annyit hozzá fűznék a yorkikhoz,h mivel termetük ellenére vérbeli terrierek igenes rengeteg tanítást és odafigyelést igényelnek mert különben bajok lesznek...:)

2009. aug. 23. 03:22
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Az én kutyámnak jött már neki őrjöngve yorki,igaz más fajta apró termetű eb is.

Tényleg az a baj,hogy legtöbbjük nincs nevelve.

2009. aug. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Mert a yorkiek 90 %-a szaporított idegbeteg példány.

Mert gazdijaik 90%-ának fogalma sincs a kutyákról, fogalma sincs a kutyatartásról.

Mert szinte valamennyiünk kutyáját támadta már meg yorkie, sikoltózó gazdival a flexipóráz végén.

2009. aug. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

mert a legtöbb gazdi úgy bánik ezekkel a kis dögökkel, mintha a gyereke lenne.

mert egy kutya ne akkora legyen mint egy tengerimalac, és folyton azt kelljen nézni, hogy mikor lépek rá.

mert nem szeretem az ilyen túltenyésztett divatkutyákat.

2009. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem azért mert "divatkutya" és iylenkor általában alapjáraton "visszataszító" valakinek.Meg én mondjuk a szőrüket mega hogy megnyírják azt nem szeretem de ez egyéni.Hát ez yolan mint amikor a csivavát mért nem szeretik egyesek.
2009. aug. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

Tökéletese egyet értek az elsővel, plussz az én kutyámnak is met már neki yorkie. És a gazdijuk is kiakaszt, elggé rosszul esik, mikor a kutyám odamgy ismerkedni és elkezdenek visítozni, h vigyem innen ezt a korcsot, mert bántani akarja az ő kis minnijét.

Ismerek olyan yorkie gazdát is, mint amilyen te vagy, a kutyájukkal sincs semmi bajom, de az már télleg az egyéni véleményem, hogy az ilyen pici ktya nem kutya. Amúgy a normális yorkiek nem is annyira picik, és őket jobban is bírom.


Szerintem sima ügy az össeszoktatás, főleg, ha az am.staff kölyökként kerül oda. Persze adódhatnak gondok, de azt csak akkor tudod keelni, ha már kiaakulnak.

Az am.saffhoz sokkal keményebb kéz kell, mint a yorkihoz, de gondolom ezzel tisztában vagy. Az am.staffot nem lehet csak pozitív megerősítéssel nevelni, néha nagyon alaposan meg kell zídni, remélem erre is fel vagy készülve!

2009. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
nekem van menhelyről 2 yorkim!!! egyik szegényem 3 lábú, másiknak is lábtörése VOLT de már kigyógyult belőle! sztem akik azt gondolják hogy egy ilyen kutya már nem is kutya azok a kutyában nem a belsőt nézik, csak a külsőt, hogy elég vagány legyek már ordas színű németjuhászommal! meg azok a rosszindulatú hülyegyerekek! senki sem ért semmit a kutyatartáshoz, csak ők olyanok,mint pl a 08:26-os!!! jézusom ezeknél semmit nem lehet kérdezni, mindig csak a rosszindulat!! na mind 1! én is utálom a szaporítókat! menjetekmenhelyre inkább, mint én! sztem te jó gazdi vagy, én is magam képezem őket! most már a 18-as gyakorlatnál a tüsszentős zsepisnél tartunk!!! nagyon ügyesek! :D
2009. aug. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
19%

Nekünk is van yorkienk és nekünk si 2 egyik mini másik normál. 2 fiú mi imádjuk őket..kis zsebkutyák :) picik még 2 évesek,De soha nem válnék emg töllük. Olyan aranyos kis ruhákat is leeht nekik venni,egyszerűen imádnivalók a pici kutyák.

Ne foglalkozz másokkal, te szereted és ez a lényeg.

2009. aug. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

"Olyan aranyos kis ruhákat is leeht nekik venni,egyszerűen imádnivalók a pici kutyák."

Na ezért nem szeretik a yorkikat! KEDVES ELŐZŐ, MINI YORKI NEM LÉTEZIK!

2009. aug. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!