Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám 40 napos terhes!...

A kiskutyám 40 napos terhes! Mikor kell elvinni ultra hangra, és mennyibe kerül a vizsgálat! Egyáltalán el kell vinni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 28. 18:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Na aztán nekem ne akard megmagyarázni, hogy nincs is sok feleslegesen pároztatott kutya. 6 éve foglalkozom kutyamentéssel, nagyon jól tudom, hogy az ilyen "jaj de aranyos a kutyusunk, pároztassuk már" almoknak a nagy része legjobb esetben is a menhelyen köt ki. Rosszabb esetben kidobva az utcán végzi, még rosszabb esetben felakasztva egy közeli erdőben, ha a "gazdi" megunja, vagy nem tudja eladni a kiskutyákat. Miért? Mert a kutyának ma már hála az esztelen, őrült szaporításnak semmi érteke nincs. Megveszik a kiskutyát pár ezresért valami alkalmi, vagy üzletszerűen szaporítótól, majd a kiskutya megnő, már olyan kis aranyos, úgyhogy kidobják, majd vesznek egy másik kiskutyát. Megtehetik, mit vesztenek vele? Azt a pár ezrest amit adtak érte. A menhelyek kb 200-300%-os telítettséggel működnek, eszméletlen sok kutya kerül be, és nagyon kevés ki. Egy idősebb (2+ éves) kutyának pedig már szinte semmi esélye nincs új gazdira, mert mindenki kölyökkutyát akar (az meg a kedvencem aki kifejezetten fajtatiszta kutyát keres, de neki csak kölyök jó, persze ingyen). Ha megnézem a menhelyeket akkor az összetétel kb. 95% keverék, 4% fajtatiszta, és 1% olyan akikről az állapotuk miatt nem megállapítható, hogy fajtatiszták-e. A fajtatiszta kutyák között is nagyon ritka a tenyészetből származó, egyedi azonosítóval ellátott kutya, inkább pár évvel ezelőtti divatfajtákból kerülnek be, amit akkor ész nélkül szaporítottak, de most már más a "divat" így gazdinak már nem kell. Pl. 2000 körül eszméletlen sok skót juhász került be, mivel már elmúlt a Lassie-divat, sorra adták le az 5-6 éves collie-kat. Ezen kutyák többsége el lett altatva, akit ki is tudtak menteni, azok is életük végéig menhelyen voltak. Akkoriban ugyanis a collie-t idegbeteg fajtaként ismerte már a köznyelv, és részben igazuk is volt, mert az őrült szaporításnak (nem tenyésztésnek) köszönhetően rengeteg ideggyenge egyed jött világra. Én szeretm a keverék kutyákat is ugyanúgy mint a fajtatisztákat, és nem is féltem őket, hogy eltűnnének, ha komolyabban vennék az ivartalanítást, meg úgy összességében a felelős kutyatartást. Nekem nem velük van bajom, hanem azzal, hogy rendkívüli mértékben túlszaporítottak a kutyák. A tenyésztésben is sok kutya születik, de azok azért többnyire normális gazdihoz kerülnek, hiszen aki már eleve nem úgy áll a kutyavásárláshoz, hogy a legfőbb szempont, hogy olcsó legyen, az valószínűleg foglalkozni is fog a kuytyával. Ajánlott olvasmány: [link]
2008. jún. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
sztem nem ehhez akerdeshez kellene ezt irkalni....nem??? sztem a kerdezo foglalkozika kutyajaval ôs gondolom,hogy csak allatszereto emberkenek adja majd a kicsiket...inkabb azokat kellene ien kemnyen kiosztani,akik tenyleg nem foglalkoznak szegenye ebekkel...Inkabb fogjunk ossze és probaljuk megmenteni oket!!!!
2008. jún. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!