Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók, , , ezt hogy...

Kutyatartók, , , ezt hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
Minden vágyam egy kutya,francia bulldog de édesapámmal és édesanyámmal élek eggyüt (hisz még suliba járok) na szóval velük lakom és apukám nem szereti a kutyákat(ha lenne tuti szeretné,így volt a macskánkal,kisemlősökkel amiket tartottam)szóóóval nem tudom,hogy vegyem rá őket hisz nem tudom miért hogyan és mikortól fél a kutyáktól anyu állandó indoka (tuti nincs más hisz ő is szeretne)szóóóóóóóóóóval az indoka:APUKÁD NEMSZERETI/NEMSZERETNE KUTYÁT.És nemtudom mivel vehetném rá őket, szerintetek?

2012. dec. 18. 18:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mindjárt kapod azokat a válaszokat, hogy "majd ha magad el bírod tartani, és pénzt keresel akkor ábrándozz"

Szerintem próbálj a lelkükre hatni, főleg, ha megvan bennük a kutyákra való szeretet-hajlam (:

Esetleg valami kisebb diákmelót vállalhatsz, hogy lássák, te komolyan gondolod. De am is jön a karácsony, ilyenkor mindenkinek meglágyul a szíve.

És természetesen minden vele járó foglalkozás a te reszortod legyen, de ez sztem nem is kérdés.

HAJRÁ (:

2012. dec. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jajaj, akár az enyémeket hallanám..:D Legutóbb bejelentettem, hogy hazahozok egy kutyát a menhelyről, persze mindenét fizetem, mert dolgozok. Persze vad tiltakozás, de a kutyáért már fater vitt el kocsival, már előre vett neki hámot. Anya mondta, mikor meglátta otthon, hogy de kis ocsmány, minek kellett idehozni??? Azóta eltelt majd egy év, szerintem ha most megkérdezném, kit zavarnának el inkább a háztól, akkor azt mondanák, hogy inkább engem ..:D Persze lesarkítva, de a lényeg a lényeg. Esetleg - tudom, hogy ezt nem szokták javasolni, - állíts haza egy kutyával, de előtte spórolj össze legalább annyi pénzt, hogy az oltásokra elég legyen. Rövid idő alatt nagyon meg fogják szeretni.
2012. dec. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha már közeleg a szeretet ünnepe, tényleg hass rájuk érzelmileg, talán ha a Net-ről megmutatnál nekik egy-két olyan kutyát ami neked tettszik- és tenni is képes lennél érte - talán megenyhülnének. Sok sikert!
2012. dec. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mivel a szüleiddel laksz, övék a döntőszó! Ha nem tudsz hatni rájuk érzelmi oldalról vagy észérvekkel, akkor nem tehetsz semmit :(

Nem ajánlom, hogy beállíts csak úgy egy kutyával. Sok ilyen sztorit olvasni. A kutya az utcán, jobb esetben menhelyen landol általában.


Nekem sem engedtek panelban tengeri malacon kívül más állatot...pedig világ életemben kutyát szerettem volna. Kb. 10-11 éves koromban ismerkedtem meg egy fiatal, 1 év körüli kutyussal és családjával. NAgyapámékhoz jártak. Itt kezdtem el vele játszani, sétáltatni. Később hétvégén és suli szünetben mindig felmentem a kutyusért, majd vittem őt ki a kertes házba. Ez így ment éveken át...ismét később már felvittem a panelba, amikor apuék elmentek a telekre...ment jó évig ez...egyszer lebuktam, hamarabb hazajöttek :) kompromisszum: ha nem aludtak otthon, akkor felvihettem hozzánk a kutyust, de csak az előszobába-fürdőbe-gardróbba...később már az én szobámba is jöhetett :D Ismét évek múltán már rendezvényekre, versenyekre, kutyás táborba vittem a kutyust.

Amikor idősen, 13 éves kora után hirtelen beteg lett és a gazdái már a gyógyszereit sem adták neki, sikerült kiharcolni, immár felnőtt fejjel hogy hazavihettem a panelba! De ez kb. 12 évvel azután történt, hogy gyerekként sétáltatni kezdtem a kutyust...kitartó voltam, annyi szent :)

2012. dec. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egy kutya nem játék! Nem állíthatsz csak úgy be egy kutyával, hogy lehet elfogadják lehet nem! Az érzelmi zsarolást is elítélem plane az ünnepre hivatkozva Amit mellesleg mindenki csak divatból tart. Menj el menhelyekre segíteni és ha megteheted akkor vegyél kutyát, egy francia bulldog amúgy se olcsó, milyen alapon követelsz ilyet a szüleidtöl? Nem elég hogy eltartanak stb? Én is suliba járok és mégse a szüleim tartanak el ez a legszarabb kifogás Amit valaha hallottam. És miböl fizetnéd az étkeztetését, állatorvosnál az oltásokat ivartalanítást és az egyéb felmerülö költségeket? Vagy ezt pofátlanul ráterhelnéd a szüleidre akik nem is akartak kutyát? Nem érzed úgy bony ez már a pofátlanság netovábbja?
2012. dec. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hogy
2012. dec. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
majoros13, egy szülő többnyire azért vállal gyereket, hogy annak a tehetségéhez mérten mindent megadjon. Miért lenne pofátlanság, illetve felháborító, ha kér tőlük valamit? Nálatok valami nagyon nincs rendben!
2013. jan. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kérni lehet, de követelni egy 200ezer forintos kutyát amit fenn is kell tartani az pofátlanság, csak úgy meg hazavinni egy kutyát amit ők nem akartak és rájuk terhelni a költségeket amit persze nekik kéne fizetni az azért már sok.Nem agyok híva annak, hogy mindent el kell nézni a gyereknek és ki kell nyalni a seggét. Ha azt mondják nem akkor neki igeni tiszteletben kell tartani a döntésüket és nem hisztizni.
2013. jan. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem csak 200 ezerért lehet francia bulldogot venni. A többire meg mit mondjak? Mi az, hogy pofátlanul rájuk terhelni a költségeket? Miért kire terheljen egy szerencsétlen gyerek? Talán a füzeteket, a szakköröket, de még a saját kajáját is a gyereknek kellene előteremteni? Mondom, nálatok valami nagyon kifordítva működik...
2013. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze lehet szaporítótól is venni 50 ezerért, de egy túl tenyésztet fajtáról beszélünk ami nem szül meg magától a császár ára nem kis összeg! Ha normális tenyészetből akar venni akkor igenis elkérnek ennyit érte ez a minimum. Tudom milyen árban mennek a bulldogok apám 10 éve tenyészti őket és tudom mennyire problémás fajta is! Nem egy kutya halt meg a karjaim között mert infarktot vagy agyvérzést kapott és nem tudtam rajta segíteni, de ezt gondolom a kérdező nem is vette számításba, mint ahogy azt sem, hogy a tartása több tízezerbe kerül havonta és nem hosszú életűek! Egy több tízezres havi költséget nem lehet csak úgy egy szülőre ráterhelni ha azt nem tudják vállalni! Egy kutya és főleg egy ilyen fajta tartása nagy költségekkel járhat amit nem tud minden család fenntartani és neharagudj meg de ezt nem egy gyereknek kell eldöntenie. Ha a szülők döntöttek, hogy nincs keret ilyen luxus kutyára akkor abba kell hagyni a követelőzést! Valaki nem engedheti meg magának! Más a tanszer költség mert azt ki kell fizetni, de egy kutya költsége egyáltalán nem tartozik ide és a szülők nagyon körültekintőek ebben az esetben, mert az sokkal rosszabb lenne ha megvennék és később ha orvoshoz kellene vinni nem lenne rá pénz. Egy ilyen fajtánál 100 ezret félre kell tenni, ha esetleg egy nagyobb kiadás lenne tudják kezeltetni mert a francia bulldog egy túl tenyésztet fajta és rengeteg egészségügyi probléma lehet! És nem lehet azt csinálni, hogy hazaviszek egy kutyát minden beleegyezés nélkül és a gyerek majd cukizza a szülők meg nyögik a költsségeit, nem lehet mindent ráhagyni egy gyerekre! Hiába akarja a gyerek ha a szülő nem engedi akkor el kell fogadni. Ha a szülők eldöntötték hogy nem akkor a gyerek nem sokat tehet!
2013. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!