Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat, hogy ne húzzon annyira séta közben, szót fogadjon?

Figyelt kérdés

Amikor sétálunk egyszerűen nem lehet vele bírni. Ha megállok egy percre elkezd rángatni, hiába szólok rá nem fogad szót. Csak séta közben ilyen, meg ha arról van szó, hogy kijuthasson az utcára. Szóval az lenne a kérdésem lényege, hogy hogyan tanítsam meg neki, hogy szépen sétáljon, ne pedig vonszoljon maga után. (Fiú kutyus kb. 3-4 éves)

Köszi


2010. júl. 28. 18:59
 1/5 Akiteki ***** válasza:
Iskolában. 3-4 éves korban kialakult szokása van, ha nem boldogulsz magadtól, mindenképpen suliba kéne járni vele.
2010. júl. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát köszi a választ, de az nagyon drága lenne...

Most egy ismerősöm segít, szerintem menni fog, mert az ül-t

kb. 10 perc alatt tanulta meg, szóval nem buta...:D

Látszik rajta, hogy a legtöbbször érti mit várok tőle, csak

makacskodik.

Köszi a választ, még próbálkozok:D

2010. júl. 28. 22:41
 3/5 anonim ***** válasza:

mi leültettük a kutyát magyaráztuk neki hogy marad, marad és ha ügyes volt kapott jutalom falatot és megszeretgettük, ez nála bevált. ha megállok séta közben akár 15-20 percre is beszélgetni akkor türelmesen ül vagy áll :)

sok sikert hozzá

2010. júl. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 vuk89 válasza:
én jutalom falat nélkül tanítom a stafim és hallgat rám.szerintem a jutalom falat nem túl jó ötlet.ha neki áll húzni rántsd meg a pórázt és mond neki hogy,marad.nálam működött.
2010. júl. 30. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Most én is tanítgatom, játszom vele, egy kicsit lefárad... Így egész jól megy a séta, néha azért még húz. Olyankor megállok, amíg ő is megnem áll, utána lassan indulok...
2010. júl. 31. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!