Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Acanát eszik a kutyusom,...

Acanát eszik a kutyusom, adhatok neki mellé házi kosztot?

Figyelt kérdés
Nem annyira szereti a kutyus az acanát, elrágcsálja, de nem szereti :) és gondoltam néha adnék neki egy kis házi kosztot, vagy inkább ne? most lesz 10 hetes
2009. aug. 23. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk royal canint eszik és szereti. Én házi kosztot még nem nagyon adok neki itt a csontra és ilyenekre gondolsz gondolom ezzel még várni kell, de a csirke csont végén lévő puha porcot megkapja és szereti, meg főzök neki tiszta húsz pl most zúzát eszik rizzsel vacsira és napi kétszer kap royal canint. Szóval ha a házi koszt olyan puha, hogy meg tudja enni adhatsz neki, de max napi egyszer és számold bele az energia bevitelébe. 28/F
2009. aug. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát én pl olyanokra gondolok, hogy tészta... tegnap szűrtem le kinn a tésztát, és teljesen odavolt érte, de nem mertem neki adni, de lehet nem lesz tőle baja nemtudom...
2009. aug. 23. 12:01
 3/8 anonim ***** válasza:
első vagyok tésztát is lehet neki adni módjával, mert elhízik
2009. aug. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

enyém is pont 10 hetes lesz és annyira nem szereti az acanát.Ez avlószínüleg azért van mert előtte rosszab minőségü )agyonízesített) tápot kapott, így az acana túl "ízetlen" neki. Ez oylan mint az amerikaiaknál a bio kaja: D

Én azt csinálom h kevés konzervel (aminek íze is van) keverem össze a tápt.De max egy nagyobb teáskanálnyival.Jól keverd össze vele, és akkor valószínüleg izlik majd neki.

2009. aug. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adhatsz neki házikosztot is. Ami tilos: krumpli: a kutya nem emészti meg a krumplit, persze egy szál sült krumplitól nem lesz baja, hüvelyes zöldségek pl borsó, bab, a kukorica sem tes jót neki.


Ha nem ízlik neki az acana válassz árban hasonló, másik prémium tápot. Az én kutyám eukanubát kapott hónapokon keresztül, de nem szerette a legtöbbször ott hgyta, csak akkor nem, ha nagyon éhes volt, vagy a keverékből kiette a házi kosztot és a tápot ott hagyta.

Évente fél évente, amúgy is ajánlott tápot váltani. Én most pro plant adok neki, imádja, magában is szereti. Szinte mindig házikoszttal keverem. Persze tényleg fontos az energiabevitel, de nekem keverék kutyusom van és nem hajlamos a hízásra, úgyhogy nem tudok pontosan segíteni az energiaszámlálásban.

2009. aug. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
adhatsz nyugodtan, az én 8hónapos kutyám most hypoallergén royal canin kaját kap (orvos irta fel neki), de adunk neki rizst a csirkehusból megmaradt porcokkal keverve. sót, fűszeres kaját és csirkecsontot megfőve tilos adni, mert a főtt csont megsértheti a beleit.
2009. aug. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem adhatsz DE Én a helyedben várnék még vele egy kicsit. Nekem is van most egy 12 hetes kutyim és csak száraztápot eszik, Acanát. Azért nem kéne neki még adni mert aztán válogatós lesz és egyáltalán nem akar majd tápot enni. Az meg neked lesz rossz, mert nem tudsz majd mindig főzni neki. A főzés pedig külön odafigyelést igényel gondosan kell összeállitani, hogy minden a megfelelő arányban legyen benne.(sztem nem egyszerű) A válogatósságra visszatérve sajnos Én elrontottam a nagyobbik kutyám így mikor kicsi volt és nagyon megszenvedtük mire visszaszokott a tápra! De a Te döntésed! Sok sikert!
2009. aug. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem azt nézed, hogy mi a jó számára, hanem, hogy mi ízlik, az a legjobb módja, hogy válogatóssá neveld a kutyádat. Azt kell egye, amit elé teszel. Amint éhes lesz, fel fogja falni. A mi kutyánk kezdetektől fogva száraztápot kap és nyálcsorgatva várja az etetést, viszont soha sem kényztettük el azzal, hogy a mi kajánkból kapjon, vagy konzervel keverjük, vagy ilyesmi. Persze kap mindenféle finomságot is, májat, vesét, szívet, de kizárólag csak motivációs céllal, magyarul jutalomfalatnak.

Jó minőségű táp mellé teljesen felesleges mást adni.

2009. aug. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!