Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane corso vélemények? Tényleg...

Cane corso vélemények? Tényleg olyan veszéllyes mint monják?

Figyelt kérdés

Most szeretnék venni egyet 7 heteset nagyon aranyos.

Húgom 10 éves én meg 17 szerintetek veszéllyes lenne ?



2012. dec. 19. 12:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Csak ha rosszul nevelik.

Először is csak jó helyről vegyél, ne szaporítótól 30-50e-ért, mert különben hatalmas lutri lesz a kutya. Márpedig pl. egy félős, 60 kg-os, vehemens kutya nem épp a legbiztonságosabb. Tenyésztőt keress mindenképp!

Másodszor, (főleg mivel gondolom első saját kutya lesz) mindenképp kezdj vele járni iskolába. Nehéz, vehemens, önfejű fajta, kell a kutyasuli. Az ovi különösen fontos, hogy megfelelően szocializálódjon a fajtársaihoz, a későbbi foglalkozások, tanfolyamok pedig azért, hogy megtanuld a kutyádat kontrollálni, nevelni, ne legyenek gondok a viszonyotokban. Nehezebb és keservesebb utólag kijavítani a hibákat, még ha most kényelmesebbnek tűnik is.

2012. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

7hetesen már csak az expreszről lehet kutyát venni kb...


Menyi pénzed van a kutyára?

2012. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

A cane corso egy príma örző-védő. De ha első kutya lenne nem ajánlanám gyereknek meg pláne. Erős, határozott egyéniség kell mellé, következetes nevelés. Erre képesek lennétek? Nem hinném. Ez nem bántás de higgyétek el a kutya nagyon is érzi ki hol áll a rangsorban, ki mennyire erős, határozott. Ha a kezdeti határfeszegetések nincsenek lerendezve akkor utána cseszhetitek, akkor tényleg probléma lesz.


Ezen felül azt mondom, hogy nincs veszélyes kutya, csak tudatlan esetleg hülye felelőtlen gazdi.


Bármelyik kutyát meg lehet nevelni, a környezetemben van pl. egy pitbull. Totál helyes, jól nevelt, nyugis kutyus gond nélkül kijön másokkal is, semmi probléma vele, a családban kisgyerek is van, akit imád a többi kutyás is nagyon bírja! Ellentétben egy másikkal egy hisztis törpe uszkárral, akit mindenki kikerül de ez nem az ő hibája az ő gazdája sem százas sajnos.


Szóval meg kell gondolni és nagyon sokat kell vele foglalkozni.

2012. dec. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha a szüleid vállalják a kutyatartás összes költségét (drága vételár, oltások, féreghajtás, élősködők elleni kezelések, kutyasuli, állatorvos), valamint a kutya nevelésének felelősségét is, akkor hajrá.

De kutyaovi, kutyasuli, napi séta-tanítás-szocializáció a kezdetektől fogva KÖTELEZŐ!!!

2012. dec. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Első kutyának, tapasztalatlan kutyásnak veszélyes. 7 hetesen szaporított korcsot venni ócsóé veszélyes (abszolút nem garantált, hogy hordozza a fajtajegyeket, simán lehet egy baromi agresszív vagy félős állat, a betegségekről, úgymint diszplázia nem is beszélve). Én is őt szeretném majd harmadik kutyának, utánanéztem a magyar kenneleknek, sok nagyon szimpatikust találtam, remek kutyákkal. De tegyük hozzá, hogy nekem ő már sokadik kutyám lesz, egyrészt két kutyát már megneveltem, szüleimnek is mindig volt kutyája, emellett kutyasuliba járok segédnek. Enélkül nem merném bevállalni, mert ha elrontom, komoly következményei lehetnek. Nemrég volt itt egy kérdés, amiben a fickó corsoja kiszökött, és széttépett egy keverék kutyát. Az ember nem tudta letiltani, nulla tekintélye volt a kutya előtt. Összefoglalva a cane corso remek kutya lehet egy tapasztalt kutyás kezében, illetve egy viszonylag kezdő kutyásnak, akinek van fellépése, és el tudja vinni kutyasuliba szükség esetén.
2012. dec. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
77%

http://www.youtube.com/watch?v=cywBfF1Oy4g


Érdemes megnézni ezt a kis félórás videót...:)

Ismerem Lídiát, együtt járunk (már) kutyasulizni.


Nagyon ügyes, nagyon elszánt, de hosszú hónapok munkájába telt, hogy el tudja vinni sétálni a kutyáját. (Egy magabiztosabb gazdával ez az idő lerövidülne persze, de tudni kell, hogy egyébként nem egy elveszett nő...)


Ha megnézed kb. a 6. percnél, hogy hogy tudnak "sétáltatni", láthatod, hogy ez tarthatatlan...

Otthon cuki a kutya, de konkrétan életveszélyt jelent másokra. (Még szájkosárban is tudna sérüléseket okozni, de ráadásul így ha olyan kutyát fogna ki, ő is megsérülhetne, nem kicsit.)

Ráadásul ha megnézed, úgy ugat be a kapun, hogy a mancsai belógnak - ezt egy kau, káj, moszkvai stb. rögtön kihasználná, és leharapná a mancsát.


Szerintem ne ezzel a fajtával kezdd a kutyázást...


Egy vizsla, labi, golden is kihívás sok gazdinak, de ők legalább ritkán agresszívek.

Viszont egy ilyen nagy testű, agresszióra hajlamos kutyát (ha jól tudom, a római légiósok csatákban is használták őket), nem hiszem, hogy olyan jó ötlet lenne beszerezni, ha nincs még kutyás tapasztalatod.


Tényleg csak akkor vállald be, ha el tudod vinni egy kutyasuliba.

(És itt most nem a 6-9.000/hónap szintű sulikra gondolok, hanem a 40-50.000 / tanfolyam sulikra...)


És készülj fel, hogy ha ilyen kutyát választasz, iszonyú tudatosnak, következetesnek és magabiztosnak kell lenned.


Különben csak pokollá teszed az együttélést magatoknak és a környezeteteknek is.

2012. dec. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

Kedves 6os. Én ugyan nem ismerem őket, de láttam ezt a részt is. Minden nagytestű kutya így húz hogy ha az ember nem következetes a kutyával kiskorától kezdve.. Egy kissebb 30kiló körüli kutya is tud húzni rendesen főleg ha belefekszik és a súlypontja alacsonyan lesz :D


Barátnőmnek a csodájára járnak néha amikor egyedül viszi ki a kutyákat sétálni, hogy tud megtartani egyedül 2akkora kutyát :D...

2012. dec. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

első kutyának kifejezetten NEM javasolt!

a mai törvények szerint csak 8 hetes kortól szabad elhozni a kiskutyát!

"veszéllyes" (veszélyes), ha nem értesz hozzá.

valóban gyönyörű, de nem ilyen típust ajánlanék első kutyának.

2012. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:

Ha végigzongorázod a tenyésztőket. Ha megbeszéled velük, hogy fiatal vagy,első kutyás vagy, tesód van, akkor megfelelő alomból lehet kutyád. De , amit itt írtak, tudatos nevelés, kutyaóvoda bizony ajánlatos. Nem is elsősorban a kutyának, hanem neked, és rajtad keresztül a családnak.

Én úgy vélem, nem a tanfolyami díjak határozzák meg egy iskola minőségét. Neked kell megtalálnod azt, ahol jól érzed magadat és valóban tanulsz is kutyázni.

2012. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Mennyi ostobaságot mond ez a fickó a cane corsoról, mint fajtáról.
2012. dec. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!