Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Farokcsonkítással kapcsolatos...

Farokcsonkítással kapcsolatos vélemények?

Figyelt kérdés
Egy másfél éves Afrikai Oroszlánkutya tulajdonosa vagyok.A gondom a következő:kutyám egy pár hónapja farokcsóválás közben vérzik,sebes a vége.Nem tud begyógyulni.Állatorvos szerint amputálni kell.Valaki hasonló helyzetben volt már?Tényleg ez az egyedüli megoldás? :((
2012. nov. 13. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
sajnos az ilyen típusú ostoros faroknak ez az ára... (más fajtáknál nem véletlen vágják) Én is a vágást javaslom egy vizslás ismerősömnek a kutyájának teljesen elüszkösödött és vérmérgezést kapott a kutya, alig tudták megmenteni és akkor már nem csak a farka végét kellett levágni hanem az egészet le kellett szedni mert teljesen elhalt.
2012. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Nem gondoltam,hogy ilyen komoly....Most csak egy kis bőr hiányzik,azt mind üti le.Egy másik kérdés:Mennyibe kerülhet egy ilyen beavatkozás Magyarországon?(Németországban lakunk,itt meg elég borsósak az állatorvosi költségek....)
2012. nov. 13. 20:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Le kell azt a farkat vágni, nem lesz többet gond vele. Egy vizslás ismerősömnek a kutyája is ugyancsak kisebezte a farkát, neki úgy gyógyult meg hogy egy fél literes műanyag palackot húztak a farkára és ráragasztották. Kínlódott a kutya de egy-két hét alatt meggyógyult a farok.
2012. nov. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos ilyen korban ár nem egyszerű, kölyköknek altatás és érzéstelenítés nélkül vágják és néhány nap alatt szépen meg is gyógyul. Felnőtt kutyánál már jóval lassabb a gyógyulás és altatásban végzik, de jobb túl esni rajta... szerintem olyan 20 ezer körül lehet de ez csak tipp...
2012. nov. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mustafa33 ***** válasza:
farok fekély. Az enyémnek is javasolták a csonkolást, de framykoin (neomycin, bacitracicum) kenőcsel két hét alat kigyógyult.
2012. nov. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kutyám farkát ugyanebből az okból tavasszal kellett amputálni. Már hét éves elmúlt és eddig is voltak kisebb sebek a farkán, de azokat mindig sikerült begyógyítani. Most viszont már több, mint egy hónapja küzdöttünk a sebbel ami csak egyre csúnyább lett. Elkezdtek elhalni a szövetek, a kutya pedig szó szerint elkezdte lerágni a farkát. Az amputáció kb 45 percig tartott, nálunk sajnos az ébredés elég pánikolósra sikeredett. Az utána következő egy-két nap nagyon nehéz volt, mert a rengeteg fájdalomcsillapító ellenére is a kutyának fájt a csonk és ahogy megpróbált leülni, lefeküdni pont ráült a sebre, így egy idő után már nem is mert ezekkel próbálkozni. Utána viszont nagyon gyorsan felgyógyult, a varratszedésre már elkezdett visszanőni a szőr is a farkára. A farka most kb 10 cm-es és láthatóan semmiben sem zavarja hogy rövidebb lett. A műtét gyógyszerekkel együtt kb 22 ezer Ft volt (bár ha az orvos a kutya tényleges tömege szerint számolta volna az altatási költséget valamivel több lett volna).
2012. nov. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Most próbáljuk két hétig kötözni,valami szerrel kenegetni,állatorvos tanácsára.Akkor majd elválik,mi lesz a farokkal...Nagyon bánt,hogy nincs valami megoldás.Ennél a fajtánál még nem hallottam csonkításról.Nehéz elképzelni farok nélkül egy ridgeback-et...
2012. nov. 14. 10:22
 8/9 anonim ***** válasza:

A kötözéssel nagyon vígyázz, nehogy túl szoros legyen. Elég nehéz úgy bekötni, hogy a kötés rajta is maradjon, de szoros se legyen. Ha túl szoros a kötés könnyen elszoríthatja a farok vérkeringését és akkor megintcsak elhalnak a szövetek. Nekünk annakidején a legjobb megoldás az volt, hogy vastag puha sebpólyával lazán körbetekertüka kutya farkát, erre egy-két réteg öntapadós gézt raktunk és leukoplaszttal a faroktőnél a szőrhöz rögzítettük a kötést hogy ne csússzon le (sajnos a leukoplaszt később csak úgy jön le ha szőrt is levágod).

De igazából én már nem merek állást foglalni kötözés tekintetében, mert nekem annakidején már az is megfordult a fejemben, hogy az egészet ott rontottuk el, hogy elkezdtük közötni a kutya farkát (szintén állatorvosi tanácsra).

Gyors gyógyulást a kutyusodnak! (Ha pedig műtétre kerül a sor, attól ne parázz hogy hogyan fog kinézni, mert ő ugyanaz marad:) Nekem is fura volt eleinte megszokni, de már ugyanolyan szépnek látom a "kis nyuszifarkú" ebemet mint előtte.)

2012. nov. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Menhelyről fogadtam örökbe egy amerikai bulldogot. Ugyanez a problémánk. A farka végén már nincs is szőr, annyira szétverte, hogy már nem is érzi. Az nem zavar, hogy minket, és mindent lever, szétver vele, de az orvos azt mondta, hogy van még tavaszig időnk, de akkor muszáj lesz levágni, mert elkezdett sorvadni, és ha ez eléri a gerincét, akkor elpusztul.

Nem örülök neki, ennek több oka is van.

1. Úgy fog kinézni mint egy boxer, nem tetszik a vágott farok.

2. Félek, hogy koordinációs problémái lesznek.


De ha muszáj, akkor muszáj.

2012. nov. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!