Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekivaló-e a kutyasuli?

Nekivaló-e a kutyasuli?

Figyelt kérdés
Békés, szófogadó shi-tzum van. Egyet nem tudok neki megtanítani, ha szabadon engedem, visszajöjjön azonnal, ha hívom. Szóval akkor elveszi az eszét a sok szag, meg a levélzörgés, aranyos olyankor:) De pont az utcán kellene jobban odafigyelnie rám, mi van, ha letéved a járdáról... Ilyenkor futok utána, felkapom gyorsan, ő is érzi hogy ideges vagyok és szégyelli magát, de köv. alkalommal elfelejti és megint kitéved. Szóval egy shi-tzu-val tudnak mit kezdeni a kutyaiskolában? Nem arról van szó, nagyon értelmes kis lény, de biztos nem ugyanazok a módszerek kellenek hozzá mint egy németjuhászhoz. Visznek még ilyen kutyát, vagy én leszek vele az egyetlen, ha úgy alakul?

2012. dec. 15. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Olyan sulit válassz, ami erre való, ahol póráz nélkül zajlik az oktatás. Egy tükörsuli középfokú tanfolyamáról a kutyák 90%-a úgy jön ki, hogy működik a behívása. Vannak törpe kutya tanfolyamok is, ahol tacsik, westik, Jack russelek, bichonok szoktak lenni, köztük jó helyen lenne a shi-tzu is.
2012. dec. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Utánanézek! Apró kutyások, Ti melyiket ajánljátok / hova jártok? (Budapesten)
2012. dec. 15. 16:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mégis miért kéne a kisebb termetű kutyával más helyre menni?
2012. dec. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mert szerintem elég az, hogy séták közben "eltiporják" az óriási, nem rendesen lemozgatott idegbeteg kutyák, a kutyasuliban félnék, nem oldódna föl, ha ugyanolyanokkal találkozna. Ha behívható lesz, és ezáltal kicsit nyugodtabb, szófogadóbb, biztos hogy jobban kezelné ezeket a lendületesebb nagy kutyákat is. (mondjuk nem velük van a legnagyobb baja, de szerintem elterelnék a figyelmét a tanulástól, félve nem lehet tanulni).
2012. dec. 15. 17:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy kicsi attól még ugyanúgy kell nevelni mint egy óriás termetűt
2012. dec. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A nevelése alapvetően nem tér el egy németjuhászétól sem, ha ugyanaz a képzés célja. Nyilván ne olyan suliba vidd, ahol munkakutyás stílusban és céllal megy a képzés, hanem olyanba, ahol a családi kutyák képzésére, nevelésére fektettek nagyobb hangsúlyt.

Amúgy kifejezetten kistestű kutyás tanfolyamról tükörsulikban meg a Cerberosnál tudok, őket érdemes megnézned, de mondom, ha nagyon közé viszed jó helyre, az is tökéletes.

2012. dec. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kell nevelni, csak éppen óriások között nem biztos, hogy tudod szocializálni, mert ha póráz nélkül zajlik az oktatás, akkor előfordulhat, hogy összeugranak kutyák. Csak éppen ha egy moszkvai ugrik össze egy shi-tzuval, akkor kicsit más lesz a kimenetele, mint ha egy tacskó. A másik meg, hogy egy érzékeny kutyát sem rakhatsz be dominánsak közé csoportba, mert ha egy kemény kutyát büntetni kell, annak a végignézésében is összeomolhat egy érzékeny. Behívást meg pórázos suliban nem tudsz tanulni.


Mindhárom budapesti tükörsuliban van törpekutya tanfolyam, van hogy két csoporttal indulnak - mert még a picik közül is kettészedik a prögős/domináns és az optimum/érzékeny kutyákat.


[link]


[link]

2012. dec. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!!

Igen ettől féltem én is, hogy bár minden nap találkozik nagy és pörgős kutyákkal, attól még nem biztos, hogy velük kéne tanulnia is. Majd hasznosítja ő, ha kigyakorolta a mérettársaival:)

Mégegyszer köszi a linkeket, tetszenek, megpróbáljuk!

2012. dec. 15. 17:41
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
A fent említett sulikban nem a kutya fogja tanulni a behívást, hanem Te. A kutya ugyanis tudja, csak nincs rá semmi oka, hogy végre is hajtsa.
2012. dec. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én még megnézném illetve javasolnám az ebgondolat kutyasulit is, de nézz körül keress fel több kutyasulit is, egyre több helyen indítanak pl törpekutya tanfolyamot, ahol kistestű kutyák vannak csak.
2012. dec. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!