Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti honnan tájékozódtok kutyás...

Ti honnan tájékozódtok kutyás témákban?

Figyelt kérdés
Azért merült fel bennem a kérdés, mert csomó válaszoló itt az oldalon azonos dolgokat tart jónak vagy épp rossznak. De néha ez divatnak tűnik csak. Pl. Tápok esetében. Itt egy ideig az acana meg sz orijen volt a favorit. Most pár hónapja a taste of the wild meg a brit care. Én olvasok külföldi fórumokat is, ott tök más a menő... Szóval amikor véleményeztek valamit, azt mi alapján teszitek? Miért volt egy éve a legjobb táp az orijen és most egy ideje miért nem az? Ugyanez merül fel kutyanevelős kérdésekben. Pl. Az elektromos nyakörvet Angliában büntetni akarják, itt pár napja volt egy kérdés és senkinek semmi bajs vele. De szerintem csak azért mert az ezzel kspcsolatos cikkek nem lettek lefordítva magyarra.
2012. dec. 20. 12:40
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig az Orijen a legjobb csak undorítóan drága ... Ár/érték arányban mióta van zoofast a taste of the wild veri. Az amerikai tápértékelős oldalon is 5csillagos. Még egyébként kutyaiskolában téma néha a táp és ott is a Totw jött ki győztesen akikkel én beszéltem. Külföldön lehet hogy más a menő.. De itthon csak ezeket a tápokat lehet kapni. És sajnos Magyarországon az emberek töbségének nincs havi 40-50ezer forintja a kutyájára :(


Az elektromos nyakörv meg csak egy sima negatív megerősítés. A kutyának semmi baja nem lesz tőlem, és még fájni se fáj csak kellemetlen. Ennyi erővel be lehet tiltani a sima nyakörvet is mert állatkínzás hiszen gátolod a szabadságában.. jah de várjunk nem lehet elengedni a kutyát akkor tiltsuk meg a kutyatartást..


Bocsi a végén kicsit elkalandoztam :D

2012. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
10%
Én azt sem tudom mik ezek a tápok, nem is hallottam még ezekről. Pedigree, Scotty, Darling, csak ezeket eszi meg a kutyám.
2012. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

netboard, kutyakiállítások, és van kicsit több mint 3000 facebookos szinte csak kutyás ismerősöm plusz szoktam külföldi fórumokat olvasni.

Tápban nem tudok nyilatkozni, nem etetek táppal se ezekkel se más tápokkal...

Az angol állatvédelmet meg hanyagoljuk már, több tucat angol ismerősöm van akik igazi kutyások és nem hobby gazdik és ne már az ottani állatvédelem legyen a minta. Csak ha azt nézzük ami a Cruftson volt már az is egy hányinger, a többi ostobaságról nem is beszélve, az angolok rég nincsenek még a saját fajtáikban sem az élvonalbeli tenyésztésben és kutyázásban semmilyen szempontból (néhány kivétellel)...

olvastam már sok mindent az elektromos nyakörvről amerikai és angol irodalmakban egyaránt a fele ostobaság, nekem pl semmi gondom vele ha valaki használja és tudja használni (mert ehhez is kell ám tudás)

2012. dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Diesel, ez az, de ma a divat miatt senki nem az Orijent emlegeti, szerintem most árt leszámítva is a brit care a menő, nem? Na mindegy, csak néha olyan, mintha az emberek egymást ismételgetnék a saját vélemény, vagy megalapozott olvasmányok helyett
2012. dec. 20. 12:58
 5/28 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló: akkor melyik ország kutyás élete a legjobb, legfejlettebb szerinted?
2012. dec. 20. 13:00
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Amíg az orijen 13kg-s kiszerelése 20.000ft fölött van és a brit care és a Totw 13.000 addig nem fogjuk tanácsolni :)


Főleg hogy az emberek töbségének még ez is sok.. És A sima brittet se akarják megvenni 7000/15kg ért sajnos..

2012. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Magyarnak a magyar lehetőségek a mérvadóak pl tápokban.Sokan egyszerűen csak azt szajkózzák, amit olvasnak.

Nem csak az angolok tiltják az elektromost. Holott használja nagyon sok ember ott is és más országokban is, ahol tiltva van.

A nagy állatvédő mozgalom már odáig terjed, hogy némely országokban pl tenyészszemlén, versenyen tiltják a botütést.

2012. dec. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

attól függ neked mi a kutyás élet? hobby gazdák szempontjából a németek, osztrákok, és az északi országok (svédek, norvégok) lehetne minta. Kutya kiállítási szempontból a franciák, amerikaiak, bizonyos fajtákban az olaszok, tájföldiek, oroszok. Sport szempontból szintén az amcsik kiemelkedőek, de a németek és mi is benne vagyunk azért sok sport élmezőnyében (sőt show kutyák szempontájból is)

Kutya kozmetikát nézve tájföld és az amcsik viszik a prímet.

Minden csak nézőpont kérdése és az, hogy neked milyen aspektusa fontos a kutyás életnek de ha etológiát vagy kiképzést kéne hivatkoznom biztos nem a jelenlegi angolok könyvei/cikkei ugranának be. (régen azért más volt a helyzet)

Tápok esetében inkább az amerikaiakat venném alapnak mert ott komolyan nekimennek a tápgyártóknak az emberek ha szart mernek nekik eladni

2012. dec. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is orijen, acana párti vagyok, de ezek nagyon drágák a totw kb ugyanaz, csak olcsóbban. Ez ennyire egyszerű. Ettől még az orijen a legjobb, csak kicsit megfizethetetlen. Plusz ugye nyilván nem is jön be minden kutyának.


A brit care pedig szintén az ár-érték aránya miatt jobb.

Valaki ajánlja, te kipróbálod, neked is bejön, tovább ajánlod és voi lá.


A neveléses dolog meg szerintem olyan, h án nem értek egyet az elektromos nyakörvvel, de nem is tartom kínzásnak, minthogy nem értek egyet azzal ha valaki veri a gyerekét, de nem tartom bántalmazásnak, ha elszáll egy füles, mert lopott apu pénztárcájából egy 5000-est. Szóval érted. Manapság a bántalmazásos dolgok nagyon fel vannak fújva. Néha jogosan, néha nem.


Egyébként én kutyás témákban viktoria stilwell, C. Millan könyveket olvasok, és műsorokat nézek, illetve tetszett az egyik kutya másik nem is.

2012. dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
93%

Netboard, újságok, könyvek, internet, rendezvények, facebook, tapasztalat, mások elmondásai, stb.


Azért az Acanát és az Orijent emlegeti mindenki, mert MAGASAN VERIK minőségben az összes többi tápot!!!

Tele vannak hússal, gyógynövényekkel, zöldséggel-gyümölccsel, ízületjavítóval, minimális gabona van bennük, stb...az igaz, hogy horror áron kínálják őket, amit csak egy szűk réteg tud megfizetni.

Azért ajánlja mindenki a Brit, Josera, stb tápokat, mert a viszonylag olcsó ár mellett magas minőséget képviselnek.


A pedigre, scotty, darling és társai HULLADÉKOK!!!


Az elektromos nyakörv hétköznapi használatra, kiképző nélkül FELESLEGES, és be is tiltanám.

Szakképzett oktató esetén élelem megtagadás tanítására szuper eszköz LEHET!

Illetve a sport- és munkakutyázásban nagy segítség lehet, mert nem igényel erős rántásokat és testjeleket, amiket később nehéz kivenni a munkából.

2012. dec. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!