Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan, hogy egy kutyát...

Van olyan, hogy egy kutyát minden kutya megtámad, és a megtámadott kutya kommunikációja a sérült, ezért támadják?

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 16:39
 1/4 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Persze, simán el tudok képzelni ilyen helyzeteket.

Például kistestű kutyák körében gyakori, hogy félelemből csattognak, morognak, vicsorognak, odakapnak a nagyobb társaiknak, akik a kutyanyelv szerint a hátsójukat akarják szaglászni, tehát normálisan ismerkednek. Azonban ha túl hevesen "védekezik" a kis kutya, simán lehet, hogy a másik is megmutatja a fogait és lehet belőle kisebb-nagyobb balhé.


Vagy a másik. Nem egy boxert, buldogot, amstaffot ismerek, akik hiába járnak kölyökkoruk óta oviba, suliba, kutyák közé, egyszerűen nem értik, nem akarják érteni a csillapító jeleket. Másznak bele a másik kutya arcába, nyalogatják, tuszkolják, nem hagyják békén. Ha a másik kutya erre elfordulással, morgással, vicsorgással, odakapással válaszol, sokszor ezt sem értik...vagy pont ellenkezőleg, átkapcsolnak és bunyó a vége.


Ezért van akkora felelőssége azoknak a gazdáknak is, akiknek a kutyája nem agresszív, de bizonytalan, félős, csattogós...

2012. dec. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
igen, az enyém is ilyen volt. középtermetű keverék, aki félelemből szított konfliktust nála nagyobb kutyákkal, amelyek során aztán kivétel nélkül elverték és fülét farkát behúzva szaladt vissza hozzám. most már sokkal jobb a helyzet, de rengeteg időmbe és energiámba tellett, h felülírjam nála ezeket a viselkedési paneleket.
2012. dec. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezért kell, hogy a kutyaoviban ott legyenek felnőtt kutyák is, meg a gazdák és az oktatók, hogy eszébe véssék a kölyköknek, hogy ezeket a jeleket illik komolyan venni. Egy állandó kutyafalkában ebből nincs gond, mert előbb-utóbb egy felnőtt megunja és helyreteszi az ilyen kölyköt, de az oviban, ritka találkozásokkal, idegen kutyák nem biztos, hogy foglalkoznak ezzel. Itt jön be az ember felelőssége.
2012. dec. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mert van egy kutya a közelünkben, akinek a tök nyugis kutyáim, akiket minden probléma nélkül vihetek magammal mindenhová, egyszerűen gondolkodás nélkül nekiestek de úgy, hogy sok méterre volt tőlünk.


Soha nem csináltak ilyet. (3 éves ivartalan szuka kutyák, mindkettőnek engedelmességije is van.)


Egyszerűen még mindig nem értem, mi történt.

(Nem balhéztak össze, letiltottam őket, de nem rajtuk múlt volna, hogy kicsinálják.)


Amikor másodszor futottunk össze, ugyanez lement.


Ha még egyszer megcsinálják, már nem letiltást, hanem büntetést kapnak, de ismerem őket annyira hogy feltételezzem, nem ok nélkül őrülnek meg. (Persze, egy kutya sem ok nélkül őrül meg, de hogy ők tényleg normális kutyák, semmi gond a kommunikációjukkal...)

Vagy mégis?...


Őszintén szólva nehéz lenne elhinnem...


Nem zsákmánynak, inkább ellenségnek nézik...


(Az a kutya is póráz nélkül van, nem behívható, stb - a szokásos sztori -, de én úgy láttam, hogy először passzív volt, másodjára mintha magára hívná az enyémeket, gyakorlatilag üldöztette magát...)


Az alfa kutyaiskola honlapján olvastam, hogy ezt is a terápiázandó dolgok listájára vették, innen gondolom, hogy lehet valami, amit nem veszek észre, és az a kutya kommunikál az enyémek felé - esetleg tudtán kívül(?)

2012. dec. 20. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!