Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A nagymamám...

Mit tegyek? A nagymamám állandóan eteti a kutyákat. -. -"

Figyelt kérdés

A nagymamák ugye olyanok, hogy a szeretetet kajában fejezik ki.. nos én tudok ellenkezni, hogy nem kérek többet, a kutya nem.. Amikor meglátogat hetente 2x kb. akkor először a kutyához rohan, be se szól hogy legalább megkérdezné, "figyelj már, a kutyák meg vannak etetve?" nem.. semmi.. még erre sem képes. a múltkor például így történt pontosan: hallom, hogy valaki kotorászik a kamrában.. kiszólok, hogy "mama, te vagy az?" "igen, megetetem a kutyákat jó?" *becsukta az ajtót* kiabálok neki, hogy már megették a napi adagjukat.. nem hallja. azon a napon 2x kapták meg a kajájukat, mert én nem tudtam leszaladni az emeletről, nagyon beteg voltam. aztán arra hivatkozott, hogy "egész áldott nap egyedül vannak, éhesek, fáznak!" (gondolom magamban, jó, hogy ezt így az ablakból kinézve meg tudja állapítani.. -.-) nos, napi 1x séta meg van oldva, pedig nagy kertben vannak, megfelelő kaját kapnak (Happy Dog), a szőrük is ápolva van, spéci kutyaházuk van..

amikor nyaralni voltunk, a mudi keverék 8, a tacskó 4kg-t hízott! 10 napig voltunk távol. most úgy tervezzük, hogy csak egy hétre megyünk idén nyáron és a kajájukat kis zacsekokba kimérem minden napra, felcímkézve. ez mennyire jó ötlet?

tulajdonképpen az lenne a kérdésem, hogy milyen nyomós indokot mondjak, hogy ne etesse túl a kutyákat?


a válaszokat előre is köszi :)


13/L


2012. dec. 21. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nyaralni mentek, inkább más etesse a kutyákat.. Basszus, 8 kg + nagyon sok.
2012. dec. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
pontosan ez a baj.. nincs más.. nagyon gonosz mind2 szomszédunk, szembeszomszéd kedves, de nagyon sok dolguk van.. csak egy nagymamám van... messzebbi rokonok távol laknak..
2012. dec. 21. 13:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki azt, hogy legutóbb el kellett vinni az állatorvoshoz mert a halálán volt (mármint a kutya), és az azt monta, hogy elkapott valami vírusfertőzést, így csak speciális táppal és megfelelő adagokban szabad etetni egy darabig őket. Így kizacskóztad a napi porciójukat. amennyit kaphatnak. Mindenképpen tartsa be a napi adagolást, ha nem akarja, hogy elpusztuljanak a kutyáid.

Asszem ez megbocsájtható hazugság lenne :)

2012. dec. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vidd a kutyákat is nyaralni! Én képtelen volnék nélkülük elmenni.
2012. dec. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

szerintem meg egy kutya ha eleget mozog akkor nem tud elhízni.


Nekünk is van egy kutyánk. foxi-vizsla keverék. iszonyat sokat mozog. ne öt mi etetjük, 1x. a szomszéd meg vagy 10x. minden ebéd után bedobál mindent. a kutya meg mint porszívó feleszi. néha fél csirkék, meg minden egészségtelen dolog is. De soha nem soványabb vagy vékonyabb. Eleve egy vékony testalkatu kutya, de sokat mozog. A baj a lakásban tartottakkal van, ahol alig mozog a kutya de sokat eszik.


Ez ugyan olyan hogy az aki egésznap alig mozog már 2 szelet csokitól elhízik, de az aki maraton futó akár óránként is ehet egy táblával.

2012. dec. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

ez valami fantasztikus!! köszönöm! a nyaralás téma megoldva! :D


kedves 3.!

sajnos nem vihetem magammal őket, pedig legszívesebben azt tenném, mert imádom őket!


4.!

ez nagyon igaz! csak az a gond, hogy a napi séta sem lenne megoldva, mert annyira határozatlan, hogy semmit nem tud megoldani ami kutyával kapcsolatos. sétát meg pláne.. a múltkor elkísért, mert nem volt kedvem egyedül elmenni, de olyan sületlenségeket mondott... megkértem őt, hogy egy pillanatra fogja meg a flexi pórázt... nos ez nagyon nagy hiba volt a részemről. össze-vissza nyomogatta, míg végül elengedte.. a kutya világgá rohant, de az a szerencsém, hogy behívható, és visszajött, csak azon a szántóföldön azért nem engedem el, mert egyik oldalt vasút, másik oldalt nagyforgalmú autóút.. inkább biztonságosabb helyre viszem őt.. szóval a sétát tuti nem engedném meg neki.

2012. dec. 21. 13:25
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak kutyapanziók, de azok drágák, de ott legalább fajtánként tisztában kell legyen a panziós a kutya szükségleteivel,de szerintem a mai állástalan világban ha valakinek adsz most hasamra csapok napi 2000 forintot + odaadod kiporciózva a kajaadagot az illetőnek, hogy ezt adja a kutyádnak, és azért tartasz valami "felvételit", vagyis megszűröd,teszteled picit azokat, akik erre az "állásra" jelentkeznek, akkor biztos lenne jelentkező.

Az a fontos, hogy az illetőnek, aki tud tárgyilagos maradni a kutyával szemben, mert nincs iránta érzelmi kötődése,szóval az illetőnek a lelkére kössétek(te, vagy a szüleid), hogy csak annyi kaját kapjon, amennyit étkezésekre lebontva kiadagoltatok, ne többet, mert baj lesz belőle.


Egy idegen, aki nem ellenszenvez a kutyátokkal(ez azért fontos, nehogy megmérgezze, vagy valami...) kérdem én, miért tenne rosszat ebben a mai állástalan világban, ha meg van mondva neki, hogy Pista(Jóska,Eszter,Jancsi, vagy bárhogy is hívnak), gondozd őket,vidd el őket rendszeresen sétálni, és ezért itt van ennyi és ennyi pénz, plusz itt van kiadagolva a kutyakaja... ?

2012. dec. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet lenne az a kajakimérés. Kiméred mindet, külön zacskókba válogatva és ráírod hogy pl. Blöki reggeli, Blöki ebéd, Blöki vacsora..A másikra meg hogy Blöki reggeli, ebéd, vacsora.. Attól függ milyen idősek és hányszor kapnak naponta enni. Minden nap így csak elő kell vennie a megfelelőt annak aki etetni fogja, és kitenni elé. A nevekért sorry, példaként írtam :)
2012. dec. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Mond meg neki hogy kérdezen meg vagy mérjeki vagy nézen utána a neten ha nem hiszi el.....:)
2013. máj. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!