Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukám és nagymamám állandóan...

Anyukám és nagymamám állandóan erőlteti, hogy főleg mostanában, ilyen melegben adjak a babámnak vizet/teát. Tényleg kellene?

Figyelt kérdés
Anyatejes, 5 hós kisfiú. Már utána néztem, orvosok/ védőnők és itt az anyukák többsége nem ad/ nem ajánlják, állítólag az anyatej 87%-a víz.Tudom, ártani nem ártanék vele, de picit bizonytalan lettem,mert állandóan ezt hallgatom..... Nektek mi a véleményetek?
2009. ápr. 6. 21:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam teát adni neki az anyatej mellé, de csak azért, mert szélhajtó hatású, és a manónk hasfájós.

Szerintem simán adhatsz neki vizet vagy teát, elfér a tejcsi mellett, de szerintem nem szükségszerű.

2009. ápr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez az időjárás még egyátalán nem indokolja a vizes vagy teás pótlást ha a babád igény szerint csak szopik.

Majd a nyári nagy tikkasztó kánikulában vízzel, de mire az az idő bejön a kisfiad is kap már mást is az anyatejen kívül.

6 hós koráig pedig tökéletesen elég a szopi.

2009. ápr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
tényleg elég a szopi, de a vizzel nem ártasz...én is adtam a kisfia,nak a szopi mellett. Meleg van napközben, és biztos ő is megszomjazik. Nem tusdz vele ártani
2009. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
5 hónapos a lányom nem adtam neki mást csak tejcit de most hogy ilyen meleg volt probáltam adni neki vizet jó nagyokat kortyolt,biztos szomjas volt meg még új is volt neki!Nem sokat ivott utána már a cici kellet neki!
2009. ápr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát ha van elég tejed és nem szeretnél adni akkor ne adj.

De kínáld meg és ha elfogadja akkor egy keveset felforralt lehűtött vizet adhatsz neki.Ahogy írtad nem árt.Én sem akartam neki adni amikor annyi idős volt a lányom ,mint most a te fiad.De kicsit kellemetlen volt 1-1,5 óránként mellre tenni.Már akkor is jó ha úton vagy olyan helyen vagytok ahol nem tudod megszoptatni.

Remélem tudtam segíteni.

9,5 hónapos kislány anyukája

2009. ápr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
41%

„teáztatás” az egyik legmakacsabb tévhit, amely a múltból ránk maradt. Az újszülött meglehetősen bőséges folyadéktartalékokkal jön világra, ha engedik gyakran szopni, akkor a kis mennyiségű kolosztrum is elegendő arra, hogy szomját oltsa. Amikor belövell a tej, még tudományos alapokon is elég nehéz megmagyarázni, hogy vajon miért lenne szükség folyadékpótlásra. Az anyatej táplálék és egyben szomjoltó is. Ha a kicsi szomjas, mellre kell tenni. A teáztatással egy sor fölösleges kockázat jelenik meg a baba életében:

– értékes anyatej helyett értéktelen (sőt, néha veszélyes) folyadékot kap;

– csökken az étvágya és a szopási kedve, ezért csökkenhet az anyatej mennyisége;

– a cumisüveg miatt megváltozhat a szopási módszere: rosszul kap rá a mellre, csak szívogatja, majd kilöki. A baba éhen marad, a mellbimbó megsérülhet.

– rászokik a cumisüvegre, később nehéz lesz leszoktatni;

– a teában és a cumin elszaporodó kórokozók megbetegíthetik a babát, de mindenképpen befolyásolják a bélflóráját.

2009. ápr. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor holnap kap egy picit, így anyukámék is megnyugszanak... :) De mindenképp marad a tej 99 %-ban! :)
2009. ápr. 6. 21:21
 8/15 anonim ***** válasza:
86%
Engem is mindenki ezzel zaklat, hogy miért nem adok neki vizet vagy teát. 5 hónapos és csak anyatejet kap. Megpróbáltam a vizet is és a teát is, de nem kellett neki. Bár a cumisüveget se ismeri! Szegénykém azt se tudta, hogy kell szívni. Marad a szopcsi! :-) Utána meg iszik pohárból! hihi
2009. ápr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Az anyatej étel, ital is egyben! NEM KELL NEKI MÁS FOLYADÉK!!!
2009. ápr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Húúú...most olvastam az utolsó választ! Csak 1-2 kiskanál víz, ígérem és semmi cumisüveg!!!! :)
2009. ápr. 6. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!