Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan készüljünk fel az első...

Hogyan készüljünk fel az első kutyánkra?

Figyelt kérdés
Kb félév múlva szeretnénk kiskutyát. Milyen könyveket, stb ajánlanátok konkrétan? (tudom,h tele van a net is velük, de nincs időnk mindet elolvasni, ezért keresem a leghasznosabbakat)
2012. dec. 21. 23:51
 1/6 Hovarju ***** válasza:
60%

Valóban nagyon sok könyv, videó és tanítási mód leírását lehet megtalálni a neten. De hogy számodra mi lesz hasznos ebből, azt nehéz megmondani.

Én sokat tanultam Jan Fennel kutyapszihológia c. könyvéből. Sok leirásában magamra ismertem, és igyekeztem korrigálni a hibáimat. A kutyaiskolában is sok mindent tanultunk (a kutya és én is).

Használtam jutalomfalatot a tanításhoz, később klikkert is (ami az elején rettenetesen zavart, mert nem volt elég kezem, hogy mindent egyszerre fogjak: klikker, póráz, jutalomfalat.) Aztán a suliban megmutatták hogyan kell használni.

Nagyon sok videót megnéztem a neten,olvastam Caesar Milant )

Megnéztem a Cerberos kutyasuli néhány bemutatóját,végignéztem több féle oktatási technikát. Volt mindben olyan, ami tetszett és olyan is, ami nem. A sok féléből igyekeztem alkalmazni, azt ami nekem is tetszett, és a mi bevált.

Ha van még legalább egy fél év a kutyusig, azt javaslom ez idő alatt, ne csak könyvet, de kutyaiskolát is keress, olyat ami számodra megfelelő.

Sokat tanultam még a 101 kutyatrükk és Vámosi Nagy Nóra: Klikk című könyvéből.


Javaslom, hogy februárban látogassatok el a Budapesti kutyakiállításra. Sok fajta kutyussal találkozhattok, kérdezhettek a gazdáktól, kaphattok ötletet, segítséget.


Nagyon jó olvasgatást és sok közös kutyás programot kívánok !

2012. dec. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
A tenyésztő mindent elmond és mindenben segít- már ha tenyésztőtől vesztek kutyát. Amiből fel kell készülnötök, az a szobatisztaság, egészség ügy (féregtelenítés, oltások, legjellemzőbb betegségek), etetés és tiltott ételek. Ezekre ha rákerestek a google-on, hamar megtaláltok mindent. A kutya neveléssel kapcsolatosan a Fennel könyveket ajánlom. És az első veszettség utáni oltás után, úgy 3 hónapos kortól járjatok vele óvodába, ahol kellően tud szocializálódni más kutyákhoz. A közben felmerülő problémákban az óvodai oktató úgy is fog tudni segíteni. Óvoda után nagyon érdemes a kutyasulit folytatni, már ha jó a suli. Ne az árak és a kényelmes kijutás legyen a mérvadó az iskola választásnál, hanem a színvonal.
2012. dec. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

- Cesar Millan: "Hogyan neveljünk tökéletes kutyát" című könyvét ajánlanám elsősorban, illetve ha kedvet kaptok, akkor bármit tőle.

- Hasznos lehet még a 101 kutyatrükk, bevezet a kutya tanításába, és hosszú-hosszú időre ellát ötletekkel :)

- A Cerberos kutyaiskola Ebnevelde menüjét tudom még melegen ajánlani, tele van hasznos tanácsokkal a falkavezérségről, kölyöknevelésről, mindenféléről :)

- Plusz ott a youtube, bármi eszedbe jut, rákeresel angolul, fogsz találni hasznos videókat róla :)

2012. dec. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Ha már a sulinál tartunk: lehetőleg olyat válassz, ahol a bemutatók póráz nélkül zajlanak, vagyis ahol a gazdák nem a póráz segítségével tartják maguk mellett a kutyáikat. Ez rengeteget elárul egy iskoláról. Ahol a póráz kell egy szimpla bemutatóhoz, ott bizony nem fektetnek nagy hangsúlyt sem a kutya behívhatóságára, sem arra, hogy megfelelő legyen a kutya-gazda viszonya és hogy ténylegesen jól tudjanak együtt dolgozni.
2012. dec. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha fél év alatt nem tudsz minél több oldal,könyv elolvasására időt szakítani, akkor hogyan lesz időd a kutyával foglalkozni? Nem rossz szándékkal kérdezem, de gondold át. Továbbá tudd meg a család többi tagja milyen kutyát fogadna el. Nem a fajta a lényeg, hanem a tulajdonságai. Első kutyának általában felnőttet szoktak javasolni, mert akkor már nehezebb a kutyát elrontani, a jelleme már kialakult, etetési költsége tervezhető. Ha teheted fogadd örökbe a kutyát, ne vásárolj! Rengeteg pénzt lehet megtakarítani így, viszont kutya választáskor nagyon észnél kell lenni. Én is az első kutyám beszerzése előtt állok, csak veled ellentétben nekem van időm végigolvasni az sok irodalmat, videót és nekem nincsen konkrétan tervben mikorra akarom beszerezni a kutyát. Sajnos a körülményeim nem megfelelőek hozzá még, ezért marad a várakozás.
2012. dec. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát!:) Hasznosak voltak számomra!;)

Utolsó: 1. Szerintem, ha mindent el akarnék olvasni, amit találok a kutyákról, kevés lenne a félév hozzá!:D 2. Utálok gépről olvasni, nézem eleget a monitort napközben, szabadidőmben jobb szeretek könyvet olvasni... ezért szeretném a hátralévő időt minél hasznosabb dolgok olvasásával tölteni... de ettől függetlenül lesz időnk a kutyával foglalkozni, emiatt ne aggódj!:D Nem érdekel a család többi tagjának a véleménye kutya választás terén, a párommal ketten lakunk együtt, a mi döntésünk,h milyen kutyát szeretnénk, és mi már döntöttünk. Minden körülmény adott egy kiskutyához (gondolok itt főleg időre, pénzre és persze felelősségre, vmint szeretetre). Mindketten kutyás családban nőttünk fel, tehát nem teljesen idegen számunkra a kutyatartás, saját, közös kutyánk azonban még nem volt, akit mi neveltünk volna. Jó olvasgatást és jó várakozást kívánok Neked!:)

2012. dec. 22. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!