Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért utálja a legtöbb ember...

Miért utálja a legtöbb ember a beagle-t?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak azt olvasom és hallom,hogy a beagle milyen buta kutya stb.Meg hogy az ne tartson ilyet,aki nem viszi vadászni.Na meg hogy ne tartsa panelban?De miért?
2009. aug. 23. 22:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

mert vadászkutya, neki térre van szüksége, ha téged bezárnának egy alig pár négyzetméteres szobába életed végéig és csak néha engednének ki, neked milyen lenne?

amúgy meg a beagle-ről szerintem azért mondják azt hogy buta, mert erős a vadászösztöne, és ha egyszer szagot kap, utána nem lehet megállítani, nekem is volt beagleöm, kétszer szökött meg, először visszakerült, napokig nem volt itthon, és mikor megtalálták nem hogy örült volna nekünk, sőt!!!, nem is nézett ránk, ment volna tovább, rá két hónapra ki rágta magát a kerítésen este és meglépett, aztán később tudtuk meg hogy valaki állítólag örökbe fogadta, de soha nem tudtuk meg hogy ki

amúgy én még nem hallottam volna hogy akárki is ócsárolta volta a beagle-t, pont ellenkezőleg, sajnos egyre inkább divatkutya...

bocsi a hosszú válaszért

2009. aug. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
mert buták az emberek! sokszor csak azt nézik hogy huuu de cukcsimukcsi viszont arra lusták hogy utána olvassanak hogy a bejgli egy tipikus falka kutya! ha nem kötöd le az energiáját, nem neveled következetesen nem fárasztod le fizikailag agyilag egy rémálom! első kutyának semmiképp nem ajánlom!
2009. aug. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nos,hát az én véleményem: Szerintem inkább olyanok ne vegyenek beagle-t,akik nem értenek hozzá,és ez számomra nem azt jelenti,h nem lehet első kutya.Kedves Első válaszoló:Biztos volt oka,hogy elszökött a kutyád,mert ha jól érezte volna magát,akkor nem tette volna.Nekem 2 beaglem van PANELBAN,most akarok még egyet.(a mostaniak 2 és 4 évesek)Semmi gond sincs velük,napi 5-6 órát mozgunk,hétvégén kirándulunk.El merem őket engedni,akár az erdőben is.Első szavamra visszajönnek.És kutyaiskolába sem járok velük.Az ágyamban alszanak,de én vagyok a falkavezér.Nem "idegbetegek" és semmilyen örökletes betegségük nincs.És igen,SZAPORÍTÓTÓL vettem mind 2 őt.Miért?Mert nincs pénzem százezres kutyára.DE mindent megkapnak,Acanát esznek.Szóval ne jöjjön azzal senki,hogy ha nincs pénz kutyára,akkor tápra,állatorvosi ellátásra sem lesz pénz.Nincsenek ivartalanítva,és nem is lesznek.Nem a pénz miatt.Ja,és ők az első kutyáim,de mielőtt az elsőt megvettem volna,sokat tájékozódtam a fajtáról.Szerintem a beagle igen is könnyen tanítható fajta,hisz ha nem az lenne,akkor hogy is vadásztak volna vele?Én annyira megszerettem a fajtát,hogy nekem csak is ilyenek kellenek.És még annyit,hogy ezeknek legalább van egyéniségük is,nem úgy mint a "szolgakutyáknak" (pl:németjuhász)
2009. aug. 23. 22:57
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy egyetértesz-e a szaporítókkal, de avval tisztában kell lenned, hogy ők rosszat csinálnak a kutyákkal, és közvetve te is, hiszen növeled a keresletüket! Azt megértem, ha nincs 100ezer a kutyára, de így sajnos még több kiskutya születik a szaporítóknál, mert lám neked is volt rájuk igényed, és ők nem lesznek olyan szerencsések mint a tieid. :(

Azt sem itélem el ha nem ivartalanítod, az enyémek sincsenek (pásztorkutyák, lányok), de nagyonkérlekszépen nem gyártsál te is kiskutyákat... :S


Amúgy nekem rossz tapasztalatom van csak a beagle-vel. Biztos megszoktam az azonnal ugró munkamániás kutyákat (nem kell lenézni hogy szolgakutya). Sajna nekem nem tetszik az a mentalitás, hogy a szag fontosab mint a gazda. Persze megértem, hogy valamilyen szinten ez is kell a jó vadászkutyának. Én szeretem, és megszoktam hogy én vagyok a kutyának a legfontosabb, és hogy nem makacskodik velem, mert ennek ellenére lehet önálló akarata, de mit ér vele, ha ő pont arra használja az önálló akaratát hogy kérés ellenére kimenjen az útra pl?

Sok beagle-t ismerek aki szökik, nem érdekli a gazdája, csak kajaidőben, és nem fogad szót. Persze ezek többsége olyan akit nem nevelnek, csak cuki volt kiskorában, és unatkozik. DE olyan is van ezek között aki törzskönyves és kutyaiskolába jár, és a gazdája mindent megad neki!

Azt nem gondolnám, hogy a beagle buta, csak nekem nem nagyon tetszik az akarata, ami persze kell megintcsak a vadászathoz, csak sajna manapság már vadásznak, és ersőben jól jön hogy ő dönti el merre megy, de az utcán mondjuk nem mindegy hogy ő a száguldó útra akar kimenni. Szóval remélem megérted, hogy én pont miért nem szeretem a beagle-t. Egyrészt megszoktam a másféle kutyákat és nekem kicsit arra hasonlít mint amikor a macskára mondják, hogy csak érdekből van, másrészt zseniális vadász lehet, és ezek az ösztönök megmaradnak benne, de valljuk be, ez az utcán sétálva nem előnyös. :(

2009. aug. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
A kedves "szolgakutyáidnak" ugyanúgy van EGYÉNISÉGE, attól még hogy nem szalad ki a sztrádára ha olyan kedve tartja épp! Hogy kéred hogy ne szídják a beagle kutyáid, ha te nem tartod tiszteletben másét???
2009. aug. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Csak legalább azt tudnád, hogy miért nincs egyénisége a munkamániás kutyáknak?? Mert akkoris szótfogadnak ha épp nincs kedvük. Tudod ők olyanok hogy mindig van kedvük... Mivel első kutyád beagle, akkor gondolom nem is ismered az említett kutyákat. Így nem is itélkezhetsz felettük. Általában azért mondják ezt mert irigylik, hogy az ő engedetlen kutyájukkal nem olyan könnyű, mint egy munkamániás kutyával. Csak az nem így van, mert azzal is dolgozni kell, hogy olyan legyen. Ha pedig a tieid szófogadóak, akkor meg csak fel akarod mérgesíteni az olyanokat akik munkamániás kutyát tartanak. De azért mi szeressük a beagle-t Neked kéne kezdeni avval hogy ócsárolsz alaptalanul műás kutyákat.
2009. aug. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Én nem ócsárolom azokat a kutyákat,de megvan róluk a véleményem.Én nem várom el senkitől,hogy szeressse a beagle-t,mert mindenki más kutyát szeret.Egyébként nagyon jól tudom milyen a németjuhász,szüleimnek és páromnak is ilyen van.De én ezzel tényleg nem akartam megbántani senkit.


Első:nem,nem támogatom a szaporítókat,ahonnan hoztam a kutyákat(egy helyről hoztam) ott csak két alom volt,több nem is lesz,ivartalanították a kutyáikat.Egyébként törzskönyvesek voltak.


Na szóval az a lényeg,hogy én tényleg nem várom el senkitől,hogy szeresse a beagle-t,csak attól már idegbajt kapok,hogy az utcán utánamordítanak,hogy jujj beagle,fujj beagle.Meg ez ma reggel volt:Jajj vigyázz,rohanj utána mert elszabadult a pórázról (mert el voltak engedve a kutyáim,és egy nj gazdája kiabálta,mert azthitte h szöknek.Mert h biztos minden beagle olyan buta.)

2009. aug. 24. 10:05
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A beagel nem buta kutya, csak szörnyen makacs tud lenni, ezt tévesztik össze sokan a butasággal.

Azért, mert utánnad kiabálnak, még nem kell mindenkiben ellenséget látni. Nekem mudim van, és mindennapos, hogy utánna szólnak: "hiénának", "vízilónak" és "mosogatórongynak" is szólítják, hogy csak a leggyakoribbakat említsük.

De ezen nem húzom fel magam, egyszerűen csak nem tudják hova tenni. Azt bírom, amikor megkérdik: "Milyen fajta?". Erre én azt mondom: "Mudi". Olyankor bólogatnak, nagyon tudálékos pofát vágnak és motyognak egy "ahá"t, vagy "perszé"t. XD

2009. aug. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
De azt mondd meg milyen véleményed van róluk?? Miért baj az hogy szót fogadnak és élvezik a munkát?? A beagle is élvezi- az ő munkája a vadászat, a juhászkutyáké meg más... Amúgy én azt mondtam, hogy a német juhász nem ismered... Hanem a többi munkamániás pásztorkutyát... Nekem is mudim van... Szóval csak azt mondd meg hogy miért rosszak? Csak akkor lehet valakinek egyéniságe ha makacs mint általában a beagle-k? Mindig csak odáig jutunk hogy meg vana vélmeénye, meg fuj jellemtelen, de hogy miért?? azt már nem...
2009. aug. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Azért,mert ők mindig azt csinálják amit a gazdi akar,még ha azt akkor nem is kéne.Ezért nem teszik azt amit ők akarnak.Van egyéniségük,csak nem mutatják ki.
2009. aug. 24. 17:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!