Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14éves lánynak pit bullt?

14éves lánynak pit bullt?

Figyelt kérdés
Imádom a pit bullokat meg a hozzá hasonló „harci kutyákat”. Szeretnék egy pitt bullt. Apukámmal élek lakásban. Már volt két kutyánk egy spániel és egy keverék szóval a kutyus ápolásának ezen részét tudjuk!! A kutya nevelése gondozása rám hárulna. Tanítanám foglakoznék játszanék vele napi minimum 2-3 órát de többet szoktam. Apa viszi le reggelente 5:30-6 között pisiltetni én 14:00 vinném le és 16 ig lent és tudnánk lenni vele. Majd 19:00-19:30 között pisilni meg este 21:00 után apa pisilni. A másik két kutyinál ez így okés volt nem is ez a probléma. A kérdés igazándiból az hogy egy 14 éves lánynak pit bullt nyílván kutya suli meg nem harcoltatnánk meg rendes tenyészetből vennénk. Apa nem ért a kutyákhoz szereti őket de nem ért. A kutya ránk támadna e mert nyílván egy erélyesebb fajta mit a spániel. Nem tudom hogy jó e ha rácsapok vagy hogy kellene megnevelni. Vagy esetleg egy bull terrier? A pit bullból a bully típusú lenne már ha van ilyen lehet én hallottam rosszul a lényeg hogy ez a nagy fejű izmos kutya és fiú lenne. Nagy falat ez nekem?
2012. dec. 22. 21:02
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja, voltál már egyetemista, meg szültél gyereket? Ejha...
2012. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
90%
nekunk bull terrierunk van, kan,(lakàsba) és hidd el,nemcsakhogy, ahogy irod, 'nagyfeju' kutya, de igencsak onfeju és ràadàsul ha csak picit is bizonytalansàgot érez, akkor bizony a fejedre fog noni. meg ugye irod,h izmosak... egy ilyen kutya àltalàban 25kg korul van,nem tudom te mekkora vagy, de huzni fog rendesen sétàknàl,foleg amig be nem 'torod' meg esetleg 'akciozik' majd màs fiu kutyàkkal,szoval eros kéz és karakter kell hozzàjuk. ha valoban szereted a kutyàkat,egyenlore maradj a spànieleknél
2012. dec. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
az értelmes válaszokat kösszi és nem igazán tudom de a nápolyi mastiff meg a mastiffokat is meg bulldogok imádom őket
2012. dec. 22. 21:59
 14/25 sippara ***** válasza:
100%

Figyelj... 12 éves korom óta álmom egy Amerikai Staffordshire Terrier. Nem múlik el úgy nap, hogy ne jutna eszembe immár valamivel több, mint tizenegy(!!!) éve. Volt egy imádni való manchester terrier keverék szukám, majd egy igazi "birka", egy labrador keverék kan :) Most egy problémás, mentett husky keverékem van és lesz legalább még egy kutyám, mielőtt elkezdenék GONDOLKODNI egy staff bevállalásán, mert tartozom annyival neki, magamnak (meg egyáltalán ennek az álomnak), hogy felkészülten várjam (minden lehetséges értelemben). Ehhez RENGETEG kutyás tapasztalat, sőt, ahogy akumi is írta, SZAKTUDÁS kell.


Másrészt egy pitnek az a napi 2-2,5 óra (mert amit mondtál így leírva szép, de mind tudjuk, hogy a "pisilés" című séták max. 10 percesek, nulla szocializációval. Gondolom, neked sem megy élményszámba, ha simán csak kiszaladsz a wc-re :)) édeskevés. Legalább két nagy séta kéne, amikor találkozhat más kutyákkal.

2012. dec. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 kira kenzo ***** válasza:
15%
A pitt egy tökéletes és kegyetlen gyilkos! De, ugyanakkor egy csodálatos, kedves, aranyos, inteligens és viszont szerető fajta. Semmivel sem másabb a nevelése mint egy másik kutyának. Látszik a válaszolókon, hogy nem igazán ismerik a fajtát. A csivava, vagy a yorki veleszületett agresszióval születik. A pittből csak nehéz munkával lehet kihozni az igazi agressziót. Ezek a "harci" jelzővel illetett kutyák, lusták, a maguk módján kicsit muják de szeretetre méltóak. Nekem és a páromnak 2 pittünk van. Első kutyák a nagy 9 a kicsi 2 hónapos. Volt hogy én is az orrára koppintottam egy kicsit, de ennek náluk nincs nagy jelentősége fizikailag. Félreértés ne essék, nem verem őket! Csak a lényeg az, hogy nagy a fájdalomküszöbük, és ez a legyintést soha, még nagykorában sem fogja támadásnak vélni, vagy "visszafordulni" a kezed után. Szóval, ha neked tetszik és szeretnél egy pitet ráadásul bully tipusút ami gyönyörű, akkor vegyél. Megfelelő szeretettel, és kitartással nem lessz vele gond. A kutyasuli jó dolog, mondjuk én nem pártolom. De ezt mindenki saját maga és pénztárcája dönti el. És még fontos, hogy soha ne becsüld le az erejét. Ha szeretettel neveled, akkor ő ezt viszonozza és olyan "kapcsolat" lessz kutya és gazda között amiről sokan csak álmodnak. Az jó hogy elgondolkoztál rajta, be merd-e vállalni. Remélem segítettem.
2012. dec. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak csatlakozni tudok az előttem szólokhoz. Egy 14 éves lánynak nem való pitbull, se masztiff. Ezek a kutyák következetes nevelést igényelnek, ami nem abból áll, hogy megcsapod, ha rosszul viselkedik. Minden fajtára igaz az, hogy éreztetni kell vele, hogy ki is a falkavezér, ellenkező esetben a későbbiek során problémák merülhetnek fel, ami a kutya elaltatásához vezethet, azzal az indokkal, hogy a kutya kezelhetetlen. Gondolom ezt te se szeretnéd.
2012. dec. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
kira köszönöm
2012. dec. 22. 22:33
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod meghallani az érveket, akkor igazából nincs mit tenni, vegyél pitbullt. Csak majd ha problémáid lesznek, meg elkanászodik, amikor már nem akarsz vele foglalkozni, akkor ne gyere ide sírva, hogy nem bírtok vele...

Mondjuk rendes tenyésztő így nem fogja neked odaadni, hogy te 14 vagy, és lövésed sincs a kutyákról, apádnak meg pláne.

2012. dec. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a válasz: NEM! Ha 100%-ig biztos lennél abban,hogy képes vagy egy ilyen vagy bármilyen kutyát nevelni akkor nem tennél fel kérdést. Még bizonytalan vagy, tehát inkább még ne legyen, nem azt mondom,hogy soha,de várj még! -szerintem-
2012. dec. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem bármilyen kutyával szembe kétségem lenne, és el kellene töprengenem, hogy vajon hogyan neveljem meg, akkor semmiképpen nem tartanék (ilyen pl. a kaukázusi juhász, közép-ázsiai stb.) Én is régóta vágyom egy keményebb fajtára, de tisztában voltam a saját képességeimmel, és nem vállaltam be. Neked is ezt javaslom, inkább legyen egy kisebb, kevésbé harcias kutyád, amit egyedül te nevelsz, és ha elég érett és tapasztalt vagy, akkor gondolkodj pit bullon.
2012. dec. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!