Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14éves lánynak pit bullt?

14éves lánynak pit bullt?

Figyelt kérdés
Imádom a pit bullokat meg a hozzá hasonló „harci kutyákat”. Szeretnék egy pitt bullt. Apukámmal élek lakásban. Már volt két kutyánk egy spániel és egy keverék szóval a kutyus ápolásának ezen részét tudjuk!! A kutya nevelése gondozása rám hárulna. Tanítanám foglakoznék játszanék vele napi minimum 2-3 órát de többet szoktam. Apa viszi le reggelente 5:30-6 között pisiltetni én 14:00 vinném le és 16 ig lent és tudnánk lenni vele. Majd 19:00-19:30 között pisilni meg este 21:00 után apa pisilni. A másik két kutyinál ez így okés volt nem is ez a probléma. A kérdés igazándiból az hogy egy 14 éves lánynak pit bullt nyílván kutya suli meg nem harcoltatnánk meg rendes tenyészetből vennénk. Apa nem ért a kutyákhoz szereti őket de nem ért. A kutya ránk támadna e mert nyílván egy erélyesebb fajta mit a spániel. Nem tudom hogy jó e ha rácsapok vagy hogy kellene megnevelni. Vagy esetleg egy bull terrier? A pit bullból a bully típusú lenne már ha van ilyen lehet én hallottam rosszul a lényeg hogy ez a nagy fejű izmos kutya és fiú lenne. Nagy falat ez nekem?
2012. dec. 22. 21:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
64%

Ha nagyon szeretnél kutyát egy pit előtt megpróbálkoznék egy nagyobb testű, de nem ilyen "kemény" kutyafajtával..


Nekem két amerikai buldogom van, többször mondták már hogy jahj milyen nyugodtak meg szófogadóak nekik is ilyen kell... Aztán alig bírom lebeszélni az embereket róla, mert mi barátnőmmel ketten foglalkozunk velük kb napi 5-6órát biztos.. hétvégén lehet többet..


Ha mindenképpen pitet szeretnél olvass el kb minden kutyáskönyvet.. Végezz el egy kikvez 1-2 tanfolyamot. Meg kb .. (kb 80.000t.) Arról nem is beszélek hogy itthon egy kennelból való pit az szintén 150-200 ezer forint(ezt apukád tudja?) Nah utána vegyél egy ilyen kutyát :)

2012. dec. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Kira! 9 hónapos kutya nem igazán kihívás. Majd mikor mindkettőnek benő a feje lágya és összefognak. Nem fogsz nagyképűsködni. A kutya neveléséhez az első dolog nem szeretet, hanem hozzáértés. Anélkül mehet minden a francba, mert az általad "agresszióval születő" kutyák nagy része azért olyan amilyen, mert szeretettel próbálják őket nevelni, hozzáértés nélkül.
2012. dec. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
A pitt bul olyan mint egy sportkocsi, nagy teljesítményre képes, éppen ezért óvatos vezetőt igényel.
2012. dec. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
//Imádom a pit bullokat meg a hozzá hasonló „harci kutyákat”. // Már az első mondatodból kiderült ,hogy NEM való neked ez a fajta! Tanuld meg ,hogy úgy soha nem leszel te a "falkavezér", hogyha apu viszi pisilni-kakilni, te meg ha ráérsz két facebook között akkor játszol vele.. Azért hogy lemenj a parkba vagy az utcára menőzni vele és megmutasd ,hogy te milyen laza csaj vagy, inkább hagyd meg olyanoknak ezt a fajtát aki nem csak a külsejét értékelik!! Nekem 2éves a Pitem ,minden szabad percem az övé ugyanis olyan magas a tanulási vágya ,hogy azt egy kis séta meg egy kis labda dobálás nem elégíti ki!Ne haragudj ,de nem vagy elég érett egy ilyen kutyához..//nagy fejű izmos kutya és fiú lenne// Valld be az a lényeg ,hogy tekintéjt parancsoló legyen.. Sírni tudnék ,hogy hány hozzád hasonló gondolkodású embernek van még így ilyen fajta kutyája.. Következetesnek kell lenni velük ,de minden szeretetet meg kell nekik adni, sajnos nem hiszem ,hogy te 14 évesen bármi hasonlóra képes lennél emberileg, és nem feltétlen a korod miatt hanem maga a hozzáállásod..!!
2012. dec. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

mindenképp nagy falat és most (még) nem ajánlom neked ezt a fajtát.


végigpörgetve a válaszokat elég ellenségesnek érzem a hangulatot a kérdezővel szemben, és bár én is elég szigorú szoktam lenni, ezt most valahogy nem érzem teljesen jogosnak. mindenképpen tanulnod kell még sokat a kutyákról, a kutyázásról, ez a legsúlyosabb dolog igazából, ami felróható neked. keveset tudsz róluk és ez süt minden szavadból, próbáld meg elfogadni a válaszolók tanácsait, még ha azok némelyike túl hevesen íródott is.

a pit bull egy munkakutya, az egyik legemberszeretőbb fajta a világon, tehát a rátok támadás gondolata is nagyfokú tudatlanságot sejtet.


ha mindenképpen ezek a bull típusú kutyák érdekelnek, akkor vagy tanulj és tapasztalj még sokat a pitekről (súlyhúzó versenyek, rendezvények látogatása) vagy válassz elsőre egy könnyebben kezelhető bullt, mondjuk egy nyugodtabb vérmérsékletű staffordshire terriert, vagy egy staffordshire bullterriert.

2012. dec. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!