Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet kifárasztani 1...

Hogy lehet kifárasztani 1 VIZSLÁT?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éves de hihetetlen mekkora energia bomba... Tegnap is szó szerint reggeltől estig kinn voltam vele az erdőbe (10 kor mentünk olyan 4 óra fele értünk haza) és még a hazafele úton is rohangált :D Bár nem gáz mert hazajöttünk egyből levittem a pincébe és 10 perc már aludt is , de úgy nem lehet kifárasztani hogy szó szerint szinte már menni se tudjon?

2012. dec. 24. 10:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Biciklivel futtatás, egyik ismerősöm minden nap 10-20 kilométert teker a vizslájával. A sima séta ennek a fajtának édeskevés. Lehet vinni kutyatársaságba és akkor egymást kifárasztják, vagy lehet tanítgatni is, például klikkerrel, az nem fizikailag, hanem agyilag fárasztja le.
2012. dec. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
47%
Vagy kiviszed a vadászmezőre, és fusson egy nyúl után!
2012. dec. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A szimpla futtatás, séta persze hogy nem fáraszt le egy ilyen kutyát. Alaposan kidolgozott életmód program kell neki. A szellemi fárasztás sokkal hatékonyabb, mint a fizikai, tanítsd sokat, kezdjetek el klikkerezni, gyakorolj vele, dolgoztasd. Járjatok agility-re, akár elkezdheted vele a bikejöring-et, ez fizikailag is fárasztja és agyilag is. Magasabb szintű apport feladatokat is csinálj vele, az bőven nem elég neki, hogy eldobod a labdát és hozza vissza, lévén, hogy vadász kutya. Más kutyákkal mindenképp találkozzon, a velük való folytonos kommunikáció az egyik legjobb fárasztás számára.
2012. dec. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
Kösd a kocsi után, és 3-asban alapjáraton döcögj le az ország másik végébe. Szó szerint menni se fog tudni.
2012. dec. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon van olyan kutya, amelyik fáradtságot mutat, ha buli van. Utána lepihen, de addig pörög. Egyébként én ismerek olyan vizslát, aki lefut 40km-t ló után és hazaérve hozza a labdáját... De ha becsukod a házba nyugiba, akkor ő is nagyot alszik.
2012. dec. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért gondolják azt sokan, hogy kutyát lefárasztani csak akkor lehet, ha a gazdi felül a kerékpárjára és úgy futtatja a kutyát? Ez a városi komfortban élő kutyák fárasztásos módszere.


Azt hiszitek, ha kiviszed a határba, egy olyan mezőre, hogy ameddig a szem ellát, csak mezőt, néhány fát és bokrot látsz, ott a kutyád nem fog tudni annyit futni, rohanni, mintha kerékpár mellett az aszfaltot rója?


Magyarul, elárulnátok, miért pontoztatok le? Nehogy azt higyjétek, hogy csak a nagyvárosi körülmények között kialakult kényszer-megoldások a lehetséges variációk!

2012. dec. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A "vadászmezőn" vadászok vannak, akik lelövik az összes kutyát, amelyik vadat kerget. És az a gazdának is elég pocsék érzés, hogy eltűnt a kutyája, majd pár óra múlva előkerül. Vagy nem.
2012. dec. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Én sem értem miért pontoztak le, pedig az általam leírt módszer 100%-ban végkimerülésig fárasztja a kutyát, pontosan ahogy a kérdező kérte.
2012. dec. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

A vadászmezőn, ahol a vadászok vannak, és látják a kutyát, látják a gazdáját is!

Szóval ha valaki akkor és ott elkezd szaladgáló kutyára lövöldözni, annak a kezébe nem való fegyver!


Szóval kedves kutyaimádó, könyvből tanuló kutyatulajdonosok, tanulhatnátok valamit az életből is!!!

2012. dec. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a vizsla egy nyulat hajt fel (mint ahogy a fentebbi válaszídó írta), akkor sem lőheti le egy vadász sem a kutyát (legalábbis hivatalosan), ez igaz. Viszont minden további nélkül feljelenthetik a kutyasétáltatót orvvadászatért, és ha a kutya megfogja a nyulat, akkor bizonyítékuk is lesz a dologra.
2012. dec. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!