Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet ilyen olcsón adni...

Hogy lehet ilyen olcsón adni (ráadásul még vaterán árulja) egy ilyen ritka fajtát?

Figyelt kérdés

[link]


Nem áll szándékomban kutyát venni, pláne nem vateráról, csak ledöbbentem, mert tudtommal nagyon ritka ez a fajta, talán egy tenyésztő van az országban. Nagyon sajnálnám ha ezt a fajtát is tönkre tennék a szaporítók.



2012. dec. 25. 11:30
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Csak azt nem tudom, hogy juthatott ilyen kutyákhoz. Úgy gondolnám, hogy nagyon megválogatják a külföldi tenyésztők, hogy kinek adnak kutyát. De úgy látszik tévedtem.
2012. dec. 25. 12:30
 12/23 anonim ***** válasza:
31%
Én írtam a 4. választ és semmi rosszindulat nincs bennem. A tenyésztő nem gondolta átt, hogy miképpen is adja majd el a kicsiket és mit fog kezdeni akkor ha éppen 10 születik... Én is jártam már így és első almomban 12 kiskutya született, mint tök ismeretlen kezdőnek nekem is a nyakamon maradt jó pár kiskutya, 7-8 hónaposan itt rohangált még 5 kölyök szóval tudom milyen ha így jár az ember. Lehet azt tenni mint én és nem engedni az árból tartani őket akár 1-2 éves korig vagy eladni őket még eladható korban olcsón de megpróbálni jó helyet keresni... bár lehet még olcsón se tudja eladni a kicsiket az ember. Mielőtt valaki lehoz egy almot alaposan át kellene, hogy gondolja a lehetőségeket, nekem itt 3 hektáron elfér ha 5-8 kölyök a nyakamon marad akár évekre is, van akinél ez megoldhatatlan csak akkor alaposabban át kellene, hogy gondolja mit is vállal.
2012. dec. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold, hogy külföldön különleges emberek élnek. A pénz ott is pénz. A tenyésztők sem mind az "ideális" tenyésztők.

de kár is találgatni. Még egyszer azt mondom,a hirdetővel kell felvenni a kapcsolatot és ő vélhetőleg válaszol minden kérdésre.

2012. dec. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
külföldön is emberek vannak... olyan több 100 kutyás szaporító telepeket láttam már Angliában, Dániában, hogy csak pislogtam.
2012. dec. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
76%
Mondom, az sem biztos, hogy ilyen kutyái vannak. Ennyiért csak laikusok fogják megkeresni, akiknek mutathatsz egy corsot, vagy bármit, kockafeje van és izmos, simán összekeverik.
2012. dec. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Igazatok van, túl naiv voltam. Csak a fáraókutyából indultam ki, mert az a fajta nem kerülhet akárki kezébe, és alaposan megválogatják a gazdi jelölteket. Gondoltam ennél a fajtánál is így van, de akkor nagyon nem.
2012. dec. 25. 12:42
 17/23 anonim ***** válasza:
65%
Na jó, kezdem tényleg nem érteni. Látom nyomát, hogy tényleg járt kiállításon, szóval a fajta mondjuk legyen biztos, legalábbis 1-2 kutyánál. De ettől csak törzskönyves szaporító lesz, nem több.
2012. dec. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Vagy tényleg az lehet, amit az egyik válaszoló is írt, hogy nem gondolta át teljesen, hogy mit fog csinálni, ha nem lesz rá kereslet a kölykökre. Hiszen jóformán alig ismerik ezt a fajtát az emberek.
2012. dec. 25. 13:00
 19/23 anonim ***** válasza:
90%

Ha annyira szívén viseli a fajtát, nem ad ki papír nélkül kutyát. Ez a minimum.

Aláírom, van olyan ember, akinek nem számít a pénz, ha beleszeret egy fajtába és valóban szeretné, ha megismernék az emberek a számára oly remek fajtát. Megteheti, hogy akár ajándékként is megfelelő embernek ad belőle.

De akkor sem papír nélkül adja oda.

2012. dec. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
A papírt én sem értem....
2012. dec. 25. 13:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!