Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Staffbull 3 és fél...

Van egy Staffbull 3 és fél hónapos kutyusom, erősen elkezdett kopaszodni szimmetrikusan a fején a füle előtt, találkozott már valaki ilyennel?

Figyelt kérdés

Rendszeresen vakarózik. Kap immunerősítőt, zöldkagylót és vitamint. Azt mondták atka, de most a párom elkezdett viszketni és egy ilyet vett le a karjáról tudnátok segíteni, hogy mi lehet ez? (a képet linkeltem) A buksijáról is töltöttem fel képeket azokat is linkeltem. Voltunk vele állatorvosnál de eddig nem sikerült megtudni, hogy pontosan mi a baja. Bőr kaparékot még nem vettek.


[link]


[link]


[link]



2012. dec. 25. 17:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
bőrkaparék, és egy vérvizsgálat T3, T4-re. Pajzsmirigy betegség tünete is lehet a szimmetrikus szőrhullás.
2012. dec. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ha azt a területet vakarja, akkor ez allergia, vérvizsgálattal ki lehetne deríteni, hogy pontosan mire, mert addig nem igazán lehet kezelni, viszont az minimum 50-60 ezer forint. De ha a fülét vakarja a fülatka miatt, akkor egyáltalán nem is biztos, hogy probléma van ezen a területen, láttam már olyat, hogy kiritkult azon a helyen a kutya szőre minden különösebb ok nélkül.
2012. dec. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem 3 ezer forint egy bőrkaparék vizsgálat, szerintem felesleges orvosról orvosra hurcolni, egy olyat kell választani, aki nem tippel, hanem vizsgál és diagnosztizál. Sajnos a legtöbb doki baxik vizsgálni... Tudom, mert többször megszívtam ideiglenes kutyánál, hogy valami tök banális dologra nem jöttünk rá, és végül sokkal többe került a tippre kezelés, mint maga a vizsgálat. Azóta ha gondom van, megyek a dokihoz, és rögtön kérem a vizsgálatot, nem kockáztatok. Kell egy alaptudás, hogy mire viszgáltasd, de azért nem egy csillagászat. Végtagfájdalomnál röntgen, fülnél kenet és tenyésztés, bőrproblémánál bőrkaparék, emésztésproblémánál széklet és vérvizsgálat.

Nem horror pénzek ezek sem, kb. annyiba kerül kivizsgáltatni, mint egyszer félrekezelni...

2012. dec. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Melyik dokinál voltatok a 3.kerületben? Én a család utcait ajánlom, ha ott még nem voltatok, szerintem ott fognak tudni választ adni a kérdésedre, és meg tudják oldani a problémát is.
2012. dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Na, most voltunk állatorvosnál kopaszodással semmi gond nincsen mert semmi sebesedés meg bőrpir nincs, viszont a pici dudorokra azt mondta hogy lehet tul van adagolva vitaminokkal és igy jön ki rajta lehet gomba vagy vmilyen baci úgyhogy most mindent megvonunk tőle, csak tápot kap. Mondta hogy várjunk a bőrkaparékkal, meglátjuk mi lesz ha nem kap vitaminokat viszont ha sulyosabbak lesznek a dudorok akkor azonnal doki éskaparék. Ennyit tudtunk most intézni, aztán majd kiderül:)
2012. dec. 26. 17:41
 16/20 anonim ***** válasza:
Kinél voltatok végül?:)
2012. dec. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Szérüskert utcában voltunk egy dokinál, nagyon korrekt volt és átvizsgálta a kutyut teljesen, úgyhogy most valamennyire megnyugodtunk aztán reméljük ennél már csak jobb lesz:)
2012. dec. 26. 19:07
 18/20 anonim ***** válasza:
mondjuk attól még mintát vehetett volna tőle, az nem fáj. És akkor ha negativ, már kizártatok egy csomó dolgot. Igy ugyanugy megmaradt a találgatás.
2012. dec. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Ez atkásodás valószínűleg! Bulldogoknál és staffoknál előfordul!

Dermilen sampont vegyetek neki mert azzal gyakrabban lehet fürdetni! Keressetek meg egy jó állatorvost!

Remélem rendbe jöttök! :/

2013. szept. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 drzsm ***** válasza:

Üdv. Remélem nézi a kérdező még az oldalt. Nekem is van egy 5 hónapos kis staffbullom, és ő is vakarózik. Most kacsahús diétán van, hol jobban hol kevésbé vakarózik. Érdekelne, hogy megoldódott e a problémátok, és hogy hogyan?

Üdv Köszi

2014. febr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!