Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó tanítása?

Tacskó tanítása?

Figyelt kérdés
Van egy tacskóm aki 1 éves. Szeretném megtanítani a pacsit,fekszik parancsokat. Az ülj,maradj,"halott kutya" ezeket tudja meg az utcán a lábam mellett jön nem kell póráz se neki. És hogyan tudnám neki megtanítani. Jutalomfalattal is próbáltam de azzal nagyon nem ment. Valaki adna pár tippet?

2012. dec. 25. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
2012. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Klikker. Nekem is tacskóm van, nagyon beles (ahogy a tacskók 110%-a). Imád klikkerrel tanulni. Szerintem próbáld ki.:)
2012. dec. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz lesz vid el kutya iskolaba
2012. dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tanítottam meg a tacsimat, hogy megmutattam neki mit kell csinálnia.

pl.: leültettem, elé ültem jutalom falatok zacsiban mellettem. fogtam az egyik első lábát és a kezembe vettem és egy picit megszorítottam ekkor mondtam, hogy pacsi és adtam neki egy falatot. mind a két első lábával felváltva mutattam ezzel a módszerrel és kb 15-20. alkalomra már csinálta magától.

Most ott tartok vele, hogy ha pacsit ad és azt mondom neki, hogy másik akkor mancsot vált :) sőt, már meg tutdja különböztetni, hogy bal vagy jobb mancsát adja nekem, ha azt mondom neki, hogy bal vagy jobb :)

Nekem nagyon gyorsan ment vele, igaz nem adtam fel egy másodpercre sem :) addig csináltam ameddig meg nem tanulta :)


Remélem segítettem! Sok sikert hozzá :)

2012. dec. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon sok segítség. :D majd kipróbálóm a klikert és klikert hol lehet venni? gondolom állatos boltban :) majd holnap úgyis megyek nagy bevásárlást tartok :D kell egy pár dolog a nyuszijaimnak a papagájaimnak és akkor megnézem a klikert is hátha van :D
2013. jan. 4. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!