Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyszerűen nem tudom tanítani...

Egyszerűen nem tudom tanítani a kutyám. Egyáltalán nem motiválja a kaja. Mit csináljak? Baromira el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
egy bullmasztiff két éves szukáról van szó. hiába imádja a hasát meg minden egyszerűen nem tudom őt igy tanitani. lábtörlős meg pitizős trükkel próbálkoztam a minap... a lábtörlősnél egyszer kapart megjutalmaztam és onnantól kezdve csak bámult ide-oda ment és egyszerűen azt várta hogy kap a kezemből ételt, de meg nem ismételte volna a kaparást(4órán át próbálkoztam vele) de még csak meg sem szimatolja mert arra meg lett tanitva(fogalmam sincs hogyan) hogy csak a tied szóra veheti el a kaját... hiába mondogattam neki hogy tied meg vedd el.. nem segitett.. a pitizősnél meg az istennek se emelkedne meg.. labdázni se labdázik(elgurul mellette és rá se bagózik) mihez kezdjek vele?://

2012. dec. 26. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Hagyj ki egy etetést, az ételét a kezedből kapja meg, akkor sokkal jobban fog lelkesedni a kajáért. A bullmasztiff nem igazán tartozik a könnyen tanítható fajták közé, ezért több időbe telik neki egy trükk elsajátítása. Az is közrejátszhat a sikertelenségben, hogy hamar csalódott leszel és ezt megérzi a kutya is. Ne fogd fel kudarcként, ha nem megy minden rögtön, ha érzed, hogy csökken a lelkesedés, akkor inkább hagyd abba, ne stresszeld a kutyát a csalódottsággal. És nagyon fontos, hogy ne add fel, minden kutyát meg lehet tanítani bármilyen trükkre.

Nem tudom eddig milyen trükköket tanítottál a kutyának, de előbb egyszerűbb trükkökkel próbálkozz, például pacsiadás vagy forgás, úgy több sikerélményed lesz neked is meg a kutyának is és később a nehezebb trükkök is könnyebben fognak menni.

Még egy, milyen jutalomfalatot használsz? Próbálj olyat kiválasztani, amit különösen szeret a kutya.

2012. dec. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pacsit adni tud.. Ülni es feküdni is.. A maradj parancsot is.. Meg a kajanal a tied parancsot.. Ezen kívül a nemet és a helyedre parancsot. Ennyi.. Uhm tápot meg szalonnát és májast próbáltam eddig. Töröld meg a lábad trükköt próbáltam megtanítani neki.. Csak szagolgatja a szőnyeget ide-oda járkál meg rafekszik. Hiaba mutattam neki hogy alatta ott az étel :( köszönöm a tanácsot!
2012. dec. 27. 16:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Beidomításnál 4 óra, amit írtál, egyáltalán nem sok, még ha te úgy is érzed.


Türelem kell. Arról nem is beszélve, hogy ha idomításnál ki kéne emelni a 2 leges-legfontosabb tényezőt, a kitartás és az idő csak másodlagos. Ami ennél is fontosabb, az a RENDSZERESSÉG. A kutyád akkor fog valamit elsajátítani, akkor alakul ki benne asszociáció, ha napról napra, heteken keresztül ismételtetsz valamit, és az mindig ugyanazt a jutalmat vagy büntetést hozza maga után.


Egyetlen nap, 4 óra, semmi.

Inkább legyen napi 5-10 perc, de azt heteken keresztül.


Ez a rendszer az, ami berögzültté tesz valamit náluk.

2013. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!