Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El lehet valahogy kerülni,...

El lehet valahogy kerülni, hogy chipet kelljen ültetni a kutyámba? Vagy anélkül sehol nem oltják be?

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 17:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
91%
Miért akarod elkerülni? Chip nélkül normális orvos nem fog oltást adni.
2012. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
7%
Én is szeretném elkerülni az egyik kutyámnál, mert 15 éves. Nem fog kiszökni, nem fog megharapni senkit, hamarosan elpusztul, felesleges pénzkidobás és felesleges nyösztetés a kutyára nézve. Úgy lehet elkerülni,hogy egyszerűen nem ülteted be, viszont így nem viheted külföldre és nem fogják beoltani sem.
2012. dec. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
82%
Ha 3500 ft-ot nem vagy hajlandó a kutyádért kifizetni, légy szíves ne tarts semmilyen állatot! Nem való neked az ilyen felelősség, mint állattartás, nem vagy hozzá elég.
2012. dec. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok, persze a kérdezőnek ment a válasz.
2012. dec. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
94%

Miért akarod elkerülni? A pénz miatt,a fajta miatt?

Nálunk is megterhelő volt a családi kasszának a két kutya chipezése,de védőoltás meg fontos és ha szereted a kutyád ez a minimum.Tehát kell a chip.

2012. dec. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Azért, mert semmi értelme. Ha esetleg elveszik, nem a chipen fog múlni, h előkerül-e. Csak az oltás miatt fogom belerakatni, ha muszáj.
2012. dec. 26. 17:24
 7/32 anonim ***** válasza:
24%
Én mondjuk megvárom a márciust. Akkor esedékes az oltása is, így valószínű, hogy csak egyszer fogom kifizetni a vizsgálati díjat. :) Amúgy meg ha tizenöt éves a kutyád és tényleg nem megy sehova sem, akkor meg senki nem fog megkövezni, ha kihagyod a chipet. Én is ismerek olyanokat, akik ugyanígy vannak vele mint te. Öreg, elesett kutyájukat már nem chipeltetik be. Nem fognak kimenni mindenkihez és erőszakkal bechipelni a kutyákat. De szerintem a kötelező esedékes oltással elég lesz egyszerre letudni. Mármint ha az fél éven belűlre esedékes. Ezt törvénybe is foglalhatták volna a fene egye meg.
2012. dec. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
91%
Ennyire ne legyél már sóher! Gondolom egy fillért sem költöttél eddig kutyára, megette a maradékot, úristen 3500Ft-os chip? Nekem arra nincs pénzem!!!!
2012. dec. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%
Már hogy a fenébe ne segítene a chip, ha elvész a kutya? Bekerül menhelyre, gyepire, azonnal nézik, hogy van-e chip benne. Csak az elmúlt fél évben 9 kutyát találtam utcán, vittem is a dokihoz hogy olvassa le, van-e chip. Sajnos csak kettőben volt, de azok este már otthon is aludtak. A többi kutya ment menhelyre, ideigleneshez, volt amelyik nálam maradt több hónapig.
2012. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Utolsó, olvasd már el a kommentemet, légy oly kedves!
2012. dec. 26. 17:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!