Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemény a hortobágyi sinkáról?

Vélemény a hortobágyi sinkáról?

Figyelt kérdés

Szeretnék véleményeket a hortobágyi sinkáról. Tudom hogy pásztorkutya meg az alap dolgokat.... De olyan embernek a véleménye kellene erről a kutyáról aki tartja is.

[link]

[link]

[link]

[link]

Olyannak a véleménye is jöhet aki nem ismerte eddig és csak a kép alapján mondja meg hogy mennyire tetszik neki.



2012. dec. 26. 23:28
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Remek kutya ott, ahol van: a nyáj mellett a mezőn. Nem való olyannak, aki nem dolgoztatni akarja. De sajnos a ritkasága miatt kezd divattá válni, egyre többen viszik haza felelőtlenül, hogy majd ott a kert, meg labdázok vele kétnaponta, biztos elég neki, és csodálkoznak, hogy mégsem.
2012. dec. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
63%
Kinézetre tetszik mert a mudi szerelmese vagyok és hát eléggé hasonlít a mudira. De a jelleme ha jól tudom sokkal makacsabb a mudinál. Nem tudom, hogy elfogadott fajta-e de úgy emlékszem, hogy nem, és én jobban szeretem ha valami hivatalosan is egy fajta. Először azzokkal kéne foglalkozni, mint például a hivatalos magyar fajtákkal, velük is épp elég munka van. És nem jó dolog olyan kutya reklámozni ami hivatalosan nem is fajtatiszta, mert az emberek azt hiszik, hogy akkor szaporítani sem nagy szám.
2012. dec. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
47%
Ja és kicsit olyan fíling, hogy már az igazi magyar fajtáink nem jók mukára és kell találni egy újabbat, mintha ez egy verseny lenne hogy melyik fajta érintetlenebb. Pedig ez nem így van.
2012. dec. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Én régóta szerelmes vagyok a sinkákba, egyszer majd lesz is, de hogy mikor... Nem egy szokványos juhász kutya, jóval nehezebb természetű bármelyik másiknál, nagyon domináns, önfejű fajta. Csak egy kis példa, Romhányi Lacinál mikor születtek a kis sinkák még tavaly, mesélte, hogy 4 hetesen már rendesen végig kergették az ő piszok domináns kan bc-ét az udvaron. :) A sinka kőkemény gazdát kíván és persze állandó munkát. De remekül lehet még a terelésen kívül más sportokra is használni. Sajnálom, hogy még nem fedezték fel ezt a fajtát igazán. Munka kutya, talán még inkább, mint a bc.
2012. dec. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Ismerem a sinka fajtát csak "közvéleménykutatást" csinálok , hogy aki még nem is ismeri hogy a külleméről mit gondol.

Én se szeretném hogy divatba jöjjön, pedig már sajnos kezd.Még talán az sem lenne jó ha az FCI elismerné törzskönyvezhető fajtának :/ Nem is tartanék sinkát csak kutyás sportra vagy juhászkodásra.Talán az óriási munkaigénye visszatartja az embereket a hobbi tartástól.

2012. dec. 26. 23:45
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos nagyon kevés embert tart vissza, mert vagy nem tudnak erről, vagy nem veszik komolyan. Nem véletlen a rengeteg kidobált, és/vagy viselkedési problémás német juhász sem, arról sem tudják, mit igényel, hiába közismert rendőrkutya. Az emebrek sajnos ritkán gondolkoznak kutyaválasztás előtt...
2012. dec. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Ez igaz...

De szerencsére a többi magyar fajtából is maradt a pásztorok keze alatt.Pedig Magyarországon és külföldön is (igaz nem divatfajták) nagyon közkedveltek lettek. Voltam már pásztorversenyen nézőként és sajnos láttam olyan magyar pásztor kutyákat akik törzskönyvesek voltak és teljesen kiveszett belőlük a terelő ösztön .

Csak a küllem a fontos az egyes tenyésztőknek , de azért szerencsére vannak olyan tenyésztők is akik próbálják a kiállítási és a jó pásztor ösztönnel ( nem törzskönyves de jó küllemű, pásztoremberek keze alatt dolgozó kutyákat) rendelkező vonalakat közelebb hozni egymáshoz. Ez annyiból is jöhet létre mivel a magyar fajták törzskönyve "nyitott" így külső, nem törzskönyves kutyákat is be lehet hozni a tenyésztésbe. Én 13 éves vagyok de kutyákkal nőttem fel , úgyhogy nagyon szeretem őket de főleg a magyar fajtákat és úgy gondolom hogy KÖTELESSÉGÜNK őket megőrízni !

2012. dec. 27. 00:07
 8/29 A kérdező kommentje:
Ha valaki így gondolja és akar erről bővebben beszélgetni az írjon privát levelet és én szívesen társalgok vele ilyen téren :)
2012. dec. 27. 00:11
 9/29 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire hiteles, de az egyik cikkben olvastam, hogy boxer illetve német juhászkutya is részt vett a fajta keletkezésében.
2012. dec. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Ez a fajta kifejezetten munkára jött létre. Nem számított a küllem, belevittek mindet, ami épp kéznél volt. Nagyon heterogén "fajta" emiatt, ha egyáltalán fajtának lehet nevezni. De ezt a képeken is lehet látni.
2012. dec. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!