Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törzskönyv nélküli kutyákat...

A törzskönyv nélküli kutyákat miért kell ennyire lenézni?

Figyelt kérdés

Értem én,h szűrések,genetikai vizsgálatok,stb. de attól még kutya!

A miénk egy gyönyörű 8 éves keverék kan, egészséges, ápolt, okos, engedelmes, el nem cserélném semmilyen nyertes szülőpár kölykére. Szeretjük őt, és ő viszonozza a szeretetet.


2012. dec. 26. 23:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
24%
Akinek kiállítási, vagy versenyzési céllal kell törzskönyvezett, fajtatiszta kutya, vagy csak tetszik neki, szereti, azt megértem. Csak a sznobokat utálom. (Hegytetői százmilliós villa, jó drága luxus terepjáró, a kertben (szigorúan elkerítve, kennelben) fajtatiszta kutya, a villában kilóra vett könyvek, mert senki sem olvas. Újgazdagék sznobériája.
2012. dec. 27. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező Te nagyon félreérted ezt az egész törzskönyves vs. nem törzskönyves dolgot.

Mi annak örülünk a LEGJOBBAN ha valaki menhelyről kihozat egy keveréket. Azok a kutyák rettentő hálásak, és ami a legfontosabb hogy NEM KERÜL PÉNZBE.

Aki TÖRZSKÖNYVES vagyis FAJTATISZTA kutyát szeretne, az vásároljon TENYÉSZTŐTŐL, ahol tudatosan a fajta nemesítése a cél, és a tulajdonosnak pedig egy drága HOBBY.

Most meg leírom pár szóban hogy miért hordjuk el a törzskönyv nélküli kutyákat.

Itt nem a véletlen megszületett utcai vegyes kutyák ellen vagyunk. Hanem a TUDATOSAN minden tüzeléskor befedeztetett fajtatisztának látszó keverékekről. A kutya ellen nem vagyunk, sőt mérhetetlenül sajnáljuk őket, csak az undorító szaporító gazdája veri ki nálunk a biztosítékot. Tudod egy utcai vegyes keveréket nem lehet pénzért eladni, ezért az ilyen ocsmány emberek beszereznek egy gyenge idegrendszerű FAJTATISZTA JEGYEKET HORDOZÓ KEVERÉKET, és azokat elletik orrba-szájba (mikor így is éppen elég a keverék kutya), ráadásul ezeket drága pénzért eladják. Pedig valójában semmilyen papír nincs arról, hogy ő valóban fajtatiszta lenne, és hogy egészséges. Akkor mire is adjuk a pénzt? Egy tenyésztőnek persze hogy fizet az ember, hiszen több évnyi munka van az alomba, hiszen ők minőségi kutyákat tenyésztenek, és a betegségekre szűrnek. Ennek ellenére a szaporítók a mennyiségre mennek, és a sok hülye tudatlan paraszt ezeket támogatja, és megvesz egy fajtatiszta jellegű keveréket, ahelyett hogy akkor már inkább kihozna egy szerencsétlent a menhelyről. Aki fajtatiszta kutyát akar az vegyen normális tenyésztőtől, és ne ezeket az állatkínzó, dolgozni nem akaró egyedeket támogassa. És ennyi.

2012. dec. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
24%

Ki nézi le a tk. nélküli kutyákat??? Ez nektek valami fóbiátok? A kutya, az kutya. Akkor is ha van papirja, akkor is ha nincs. csak most ez egy divatkampány, és elég undoritó is. nem emlékszem pontosan melyik menhelyé, hogy ne a drága törzskönyves kutyákat vegyék, hanem a menhelyit. A tenyésztők lejáratása. És azért mert olcsó????? Hát ez a legnagyobb undoritóság. Főleg amikor olyanokat olvasok, hogy megbüntették a menhelyet, mert pénzért árulták a fajtatisztának tűnő kiskutyákat.

Semmivel sem hálásabb, és hűségesebb egy menhelyi kutya, mint egy tenyésztett. Egyedfüggő.

2012. dec. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Azta, bennetek aztán van egy jó adag utálat és irigység.
2012. dec. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én most fogadtam be egy uszkár kutyust, aki egy szaporítótól lett lefoglalva! Szerencsétlen állat úgy élte le élete első hat évét, hogy egy pincébe volt bezárva, és soha nem vitték onnan ki! Az uszkár fajtamentőknél volt egy évet, és most már kedves kiegyensúlyozott kutyus. :)

Ő nem törzskönyves, és nem is egy standard-nek megfelelő uszi, az is lehet hogy van belekeverve valami. De én nem vettem észre hogy bárki lenézné őt. AZ én ismerőseimnek ez mindegy. Kutya-kutya. Mindegy hogy utcai mix, vagy díjnyertes tenyész szuka.Még csak a legapróbb jelét sem láttam senkin hogy lenéznének bármilyen kutyust. Ezért nagyon fura nekem ez a kérdés. De ha te tényleg ezt tapasztalod, akkor lehet hogy rossz emberek között mozogsz.

2012. dec. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Attól, hogy neked valamiféle fóbiád, vagy kisebbségi komplexusod van, nem másokat kellene szapulni, inkább magadban kellene helyretenni a dolgokat. Nem tudom, honnan vetted, hogy az emberek lenézik a keverék kutyákat. Itt a gyk-n biztosan nem így van.

2012. dec. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Rosszul tudjátok. Menhelyi keverék kutya sincs ingyen, mert oltva, ivartalanítva, chippel, sok helyen iskolázva adják át. Ez az ár lehet 5-10 ezer forint is. Illatos úti gyepi 5000 forintot kér. De még a szentendrei menhelyen is 10 ezer ft az ára! Olcsóbb, de nem ingyenes.
2012. dec. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!