Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyv nélküli kutyát...

Törzskönyv nélküli kutyát csak szaporítótól tudok venni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 27. 13:05
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%
igen
2012. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
52%
Miért nem kell a törzskönyv?
2012. nov. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
85%
Megnhelyről is tudsz. De mért kell midenképpen tk nélküli ? :o
2012. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
28%
Mert úgy sokkal olcsóbb, és a törzskönyv amúgy is minek, ha nem tenyészteni akarja??? -.-"
2012. nov. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
4-es eltalálta,úgy olcsóbb.
2012. nov. 27. 13:13
 6/53 anonim ***** válasza:
80%
miért lenne olcsóbb? úgy a legdrágább... csak nem egy összegben fizeted a tenyésztőnek, hanem apránként az állatorvosnak!
2012. nov. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
69%

kutya akár 15 évre szól,ha ezen akarsz spórolni tehát a kutya életén akkor nem is való neked.

Fel sem merül benned hogy bármikor 100 ezres orvosi költségekkel találhatod szembe magadat főleg ha ilyen helyről vennéd?

Vagy hogy így csak egy keveréket kapsz amit menhelyről/sintértelepről ingyen megkapsz szinte,és még életet is mentenél,nem egy sóher alakot pénzelsz aki elleti agyba-főbe a kutyáit.

2012. nov. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
72%
Fogj egy menhelyet a közeledben, keresd meg a fajtamentőket, találd fel magad!
2012. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
59%

A tk nélküli kutya egyenlő a keverék kutyával. Én több tenyésztőt ismerek, akik 2-szer annyit is elkérek a kedves gazdiktól a kutyáért, ha nem igénylik a tk-et, mert az nekik plusz munka. Vissza kell mondani tk-et, ami nem kevés papír munka és nem is térítik vissza az árát.

Szóval igen, csak szaporítók adnak el így kölyköt. Mivel bizonyítani nem lehet, hogy valóban fajtatiszta, sem azt, hogy nem beltenyésztésű, ahogy azt sem, hogy valóban a szaporítók által elmondott egyedek a szülők (ami rögtön magával vonzza, hogy így azt sem lehet tudni, hogy a szülők mentesek-e az örökletes betegségektől) a kölyök egy hatalmas lutri lesz.

Mellesleg a tk 5500 forint, szerintem nem ezen kellene spórolni! De tudjátok, nem kötelező kutyát tartani. Ha már azért nem vagy hajlandó, kedves kérdező, pénzt adni, hogy egy garantáltan egészséges kutyád legyen, akkor mi lesz, ha orvosi segítség kell?!


Tudod, kérdező, nem is az a legrosszabb, hogy te végig fogod esetleg nézni, ahogy fél-egy-négy évesen fájdalmak közt elpusztul a kutyád, vagy csak évekig szenved (hidd el, ez a leggyakoribb), hanem az, hogy így támogatod a szaporítókat, ami által még több beteg, roncs kutyát gyártanak. És most gondolkozz szépen el a felelős kutyatartáson...

2012. nov. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
89%

Én vettem kutyát tk nélkül, mert minek nekem a tk és anélkül olcsóbb is.

Azóta 400 ezer fölött van az orvosi számla...

Ajánlom figyelmedbe ezt a két cikket:

[link]

[link]


A törzskönyv maga mindössze 6000 Ft, nyilván nem amiatt kerül kétszer, vagy akár háromszor annyiba egy törzskönyves kutya...

2012. nov. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!