Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van 2 kutyája?

Kinek van 2 kutyája?

Figyelt kérdés
Csak az érdekelne hogy mennyiben más 2 kutya tartása az 1 kutyáénál.

2012. dec. 27. 15:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt másért szeretem. Az egyik olyan kis tejbetök, minden jó neki, a másik meg igazi kis energiabomba.
2012. dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Abban hogy 1 kutya helyett 2 kutya van.xDD am miben lenne más? többet kell adni enni,több fekhely, többet kell foglalkozni az össze szoktatással.ennyi.
2012. dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is 2 van. Egyik kinti kutya, nagy német juhász, igazából azzal többet kell sétálni meg foglalkozni ha azt akarja hogy okos és jó házőrző legyen. Ezen kívül még van egy spánielünk, ő bent lakik igaz nem a szobába hanem az alsó szinten a tárolószobában. Őt csak estére szoktuk beengedni vagy ha nagyon rossz az idő, kint neki is van egy kutyaháza, meg külön kis rész ahol elvan a nagy kutyánkkal.
2012. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy kaukázusim és egy nápolyi mastiffom van - tanyán lakom.

Elég karakteres kutyák, de nekem ilyenekre van szükségem a körülmények miatt. A kisebbség messze elkerüli a portámat.

Elég sokba kerül a tartásuk, de természetesen mindent megadok nekik.

2012. dec. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem néha ideiglenessel együtt van 2. Elmondom a hátrányokat (elvégre ezért nincs konstans két kutyám):

BKV-ra két kutyával hivatalosan nem lehet felsszálnni. Kocsiban is nehezebben férnek el, ha ketten vannak. 1 kutyát ha sok a csomag, berakok előre, elüldögél az anyósülésnél láb alatt, kettővel viszont tele a csomagtér.

Szóval alapvetően utazni nehezebb velük, pl. nyaralásnál is nehezebb két kutyával szállást taláni, mint eggyel, na és albérletet is sokkal könnyebb egy kutyával találni, mint kettővel.

Aztán van még az is, hogy két kutyával egy kennelköhögés már elég durva költség, meg eleve az állatorvos még egy kutyával is horror tud lenni néha, kettővel még sokkal több.


Az előnyöket nem sorolom, biztos tudod...

2012. dec. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is kettő van. Kétszer annyit esznek, kétszer annyi az állatorvos, nagyobb autó is kellene (csak nincs rá pénz), kétszer annyi idő kel a tanításukhoz, kétszer annyi szeretetet adnak és kétszer annyi örömet.
2012. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is kettő van. A nyilvánvaló költségeket leszámítva (oltások, kaja, stb) nem érzem hátrányát. Nekem kinti-benti kutyák. Picit nagyobb a kosz, de akit zavar a kutyaszőr az egy kutyára is ugyanolyan allergiás. Mi mindig külföldön nyaralunk, és én két kutyával is mindig találok szállást. Most gondolkozom a harmadik kutyán. Na az tényleg nehezebb dolog lesz :)
2012. dec. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk teljesen. Mondjuk a második kutyám iszonyat problémás (volt), és amikor befogadtam, akkor még az első sem volt túl jólnevelt. Igazából én azt szoktam mondani, hogy 2 kutya 4x annyi energia, mert külön kell őket tanítani, igénylik hogy külön is foglalkozz velük, és ha az egyik problémás, a másik is könnyebben azzá válhat. De egyébként remek érzés, én már nem is tudnám elképzelni, hogy egy kutyám legyen, sőt tavasszal szeretnék egy 3., ideiglenest. Mindkettőt ugyanannyira szeretem, de az egyiknek a természete közelebb áll az enyémhez, talán vele kicsit bensőségesebb a viszonyunk.
2012. dec. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, én nagyon féltem, hogy hogy fogom tudni "egyformán" szeretni a két kutyát. És komolyan meglepődtem, hogy úgy alakult, hogy megy. Amikor az egyik elvonul pihenni, a másik rögtön odabújik hozzám, valahogy ők is beosztanak egymás között...
2012. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem három hónapja van egy kölcsönkutyám (ismerős ismerősének az ismerőséé, nálam van, amíg költöznek meg felújítanak) a sajátom mellé. Én sem tudtam eleinte elképzelni, hogyan osszam ketté magamat érzelmileg, de automatikusan simán ment. Kicsit azon is aggódtam, hogy a sajátom hogy fogja viselni, de szeretik egymást, úgy is, hogy nem egymáshoz való a stílusuk, ezért pl. keveset játszanak, de a szeretgetés, évődés azért megy.

Időben nem igényelnek sokkal többet, mint egy kutya, illetve az aktívabb kutya idejét igénylik sétában, játékban, a tanítás meg nyilván kétszer annyi idő, de nem vészes plusz munka, legalábbis ezzel az aktivitással, amit ők produkálnak. Ezért is határoztam el, hogy ha a kölcsönkutyámat hazaviszik, és a család is úgy gondolja, jön a második kutya, mert most már tutira tudom, hogy nem kell tartanom tőle. Szerintem ha ilyenen gondolkodsz, ideális teszt az idegeiglenes befogadás, pár hónap alatt kiderül, mennyire vagy alkalmas két kutyára :)


#5: már fel lehet szállni BKV-ra több kutyával is, nincs korlátozás. Bár ezt még néhány sofőr nem tudja, vagy nem akarja tudni, de így van.

2012. dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!