Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudja az ember, hogy a...

Honnan tudja az ember, hogy a kutyája domináns vagy megadó?

Figyelt kérdés
Nem otthoni viszonylatokra lennék kiváncsi, hanem mikor szabadon van más kutyákkal. Hogy viselkedik egy domináns kutya és hogy egy megadó?

2012. dec. 10. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy interakcióban az a domináns, amelyik nyomul, és az a félénk aki behúzza a farkát és összekucorodik. Az meg a normális, ha szaglászás után játszanak egy kicsit.
2012. dec. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát egy domináns kutya kihúzza magát ha meglát egy másikat égnek áll a farka. Ha játszanak akkor sokszor földreviszi a másikat és lent is tartja. Minden helyzetben felül akar lenni. Nekem a nagy ezt egészen elképesztően tudja csinálni :D Ráteszi másik kutyára a mancsát vagy csak a fejét, ráül stb.


Egy megadó kutya lefelé néz nem keresi a szemkontaktust. Sokszor akár hanyatt is vágja magát a másiknak. Játékban általában inkább menekül mint hogy kergessen valakit.


De ez csak röviden van így lusta vagyok jobban kifejteni bocsi :)

2012. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Domináns testhelyzetet vesz fel. Kihúzza magát, fejét felemeli, fülét (ha tudja) felemeli, farkát megemeli a hátvonal fölé. A másik fölé próbál tornyosulni, rárakja a fejét a hátára vagy egyszerűen lenyomja, párzó mozdulatokat tesz, stb...


A megadó kitér, behúzza a farkát, lecsapja a füleit, odatartja a nyakát, fejét a másiknak. Lefekszik az oldalára vagy a hátára...

2012. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, pont ezekre lettem volna kiváncsi, az ilyen helyzetekre játék közben. Hogy az a kutya aki alul van az a megadó, aki meg felül az a domináns. Köszönöm szépen :)
2012. dec. 11. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!