Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feltétlenül kell chippelni a...

Feltétlenül kell chippelni a kutyáinkat?

Figyelt kérdés
Van 3 kutya a háznál, egyik sincs anyakönyveztetve. Még a nyáron taltuk a 2 kiskutyát,mára már nagyobbak, a 3. kutya meg elég idős már. Az új törvény szerint chippelni kell őket (igaz?). Nem lehetne ezt valahogy kikerülni büntetés nélkül?

2012. dec. 28. 11:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagy az esélye hogy pont leellenőriznek titeket. De ha csak egyszer is orvoshoz kell valamiért menni, a dokinak ellenőriznie kell hogy van a chipje a kutyusnak. Ha nincs, akkor jelentési kötelezettsége van (az nem jut eszembe melyik szervezet felé), és onnantól 15 napod van pótolni a chip-et. Ezt egy cikkben olvastam valahol, csak már nem emlékszem hol....

Az én kiskutyám chipezve van és nagyon megnyugtató érzés. Egyrészt ha elveszne megkerül, illetve így ellopni és eladni sem könnyű, mert előbb utóbb kiderül hogy lopott. Ha ellopják, be lehet jelenteni az állatorvosnál, és ha bárhova elviszik dokihoz, akkor ki is derül.

Én már chipezve kaptam a kutyimat, úgyhogy az árát nem tudom, de olyan 3-4000 körül lehet. Esetleg ütemezzétek be, hogy minden hónapban egy kutyát chipeztettek és akkor nem is olyan megterhelő anyagilag. :)

2012. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
93%

"Ezzel a baromságal pedig még több kutya kerül utcára. Grat a kormánynak..."


Grat annak a szarnak, aki BÁRMI MIATT kidobja a kutyáját! Pont azért kell chip a kutyákba, hogy innentől ne lehessen névtelenül-büntetlenül kidobálni őket!

2012. dec. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
77%

Egy chip beültetése (chippel és regisztrációval együtt) nem lehet több 3500 Ft-nál. Ezt is szabályozza a jogszabály. Ettől többet nem kérhet az orvos, ha többet kér, törvényszegést követ el. Keresni kell másik orvost.


Ha már ivartalaníttattatok 3 kutyát, akkor ez a 3*3500 Ft nem tétel. Vagy etetni sincs pénzetek? Ugye, hogy van :-)

2012. dec. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%

F@szt 6 ezer, állatorvosonként változó, 4500-ért is tudok. Hogy lehet valaki akkora spúr hogy egy egyszeri chippeltetést ne bírjon kifizetni? Ha megbetegszik a kutya, akkor ennél jóval többet kell költeni az állatorvosi számlákra. Akkor is elaltatnátok? Ugye hogy nem. Akkor ne fájjon már ez az összeg. 6000 ft 15 évre. Nagy ügy kifizetni évenként 400 ft lenne.


Elárulom nekem a 16 éves kutyámat kellett bechippelni és nem sajnáltam. Nem dobtam az utcára és nem is vittem a sintértelepre. Mások akkor már ne sírjanak, hogy a fiatal kutyáikat kell chippeltetni!

2012. dec. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
84%

a kötelező chipeztetés hosszútávon igenis jó megoldás. aki pedig ez miatt kidobja a kutyáját annak nem is érdemes kutyát tartani.


kérdező: érdeklődj az állatorvosnál a környéken, vagy menhelynél, ha van hogy lesz e valami akciójuk:


nálunk van menhely, minden oktoberben egy hónapig ivartalanitási akciót tartanak, idén chipezési akció is volt náluk. (1500ftért chipeztették a kutyákat) kijelölt állatkereskedésekben lehetet kérni nyomtatványt, kitöltötted és felmutattad az akcióban részt vevő dokiknál, és így 50%os kedvezményt lehetet kapni az ivartalanításra.


bár nálunk ez a menhely olyan hogy kiadni is csak oltva, ivartalanítva chipezve adnak ki kutyát (vagy ha esetleg még olyan kölyök hogy nem lehet teljesiteni akkor beszállnak a költségekbe) a kutya kihozás 4-6 ezer ft (attol függ hogy fajta tiszta e)

2012. dec. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk 5 kutyánk van. Igaz az egyiket most fogjuk elajándékozni de már van benne chip. Meg még 2 kutyánkban van. Már csak 2-be kell. És nem akarunk kibújni ez alól, mert nekem 3500ft-ot érnek a kutyáim.

De nyár óta neked is volt pár hónapod, hogy bele tetesd a kutyusokba. Elég lett volna havonta 1-be. De most már eléggé szorít az idő. 10500ft hát lehet, könnyebb lett volna külön fizetned, de ez alól nem tudsz kibújni, ha nem lesz a kutyádban 15 000ft ha nem tudod kifizetni akkor 30 000ft.

2012. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
85%
Az oltások sokkal többe kerülnek és évente kötelező, mégse panaszkodik senki. Miért nem vagytok képesek egyetlen egyszer kifizetni ennyit?
2012. dec. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
43%

11. vagyok.

Nem kell piszkálni a kérdezőt!

Én is a chipezés mellett vagyok, ebben egyetértek veletek.

De a kérdező szavaiból szerintem abszolút a jó szándék tükröződik. Biztos vagyok benne, hogy nem fogja kidobni a kutyáit és hogy hamarosan chipezni fogja őket. Nem kell mindenkit azonnal legorombítani mert eltér a véleménye az általánostól...

2012. dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Fannybaba8 ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező

Minden kutyába kötelező a Chipp. Nincs kivétel. Nem számít hogy beteg, öreg, kan/szuka mindegyikbe kell!! De nem értem hogy egy kutyatartó mért nem tud 3500 Ft szánni egy kutyára (ez esetben többre). Ki kerülni nem lehet vagyis lehet de megbüntetnek... Ha nem fizetsz nem chippel-sz először felszólítanak majd megbírságolnak végül ha még mindig nincs benne chip elkobozzák a kutyát és elaltatják az Illatoson..

2012. dec. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
51%
Egy szóval nem mondtam, hogy emiatt majd kidobom a kutyáimat esetleg ne adj isten elatatnám. Miskolcon lakom és itt 6000 ft... Persze bechippeltetem a kutyáimat. De csak gondolkozz el borsodban mennyi kutya fog kóborolni! Ès már mennyi van az utcán. Nekem meg ne akard be adni, hogy a fekete nèpség majd chippeltetni fogja a kutyákat. Kidobják őket vagy agyon ütettik.
2012. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!