Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném jó minőségű táppal...

Szeretném jó minőségű táppal etetni a kölyökkutyám, de apa szerint a chappi és társai is ugyanolyanok, viszont a vitamintablettákat meg nem hajlandó megenni. Mit tegyek, hogy egészséges maradjon?

Figyelt kérdés

nem olyan régen is összeszedett valamit szegénykém,egy hétig minden nap injekciózni kellett az állatorvosnak hogy meggyógyuljon.. megelőzésképpen szeretném ellenállóbbá tenni..

utálom ezeket az olcsó és sz*r tápokat, a kutyát szerintem nem gabonaevésre találták ki..

hogyan fűzzem meg a szüleimet, hogy álljunk át prémium minőségre? egyébként apa nem szereti a kutyát:S


2009. aug. 25. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát a vitamintablettát nem kérni kell, hogy megegye, hanem nyisd ki a száját és rakad bele egy kicsit mélyebben aztán masszírozd, vagy rakd valai kajába. Amúgy meg mutasd meg apukádnak hogy miket írnak az ilyen kajákról, és készíts számolást, hogy a jobb kajából mennyire van szüksége (sokkal kevesebbre). De ha nem szereti akkor a másik szülőd környékezd meg. Hány éves vagy?
2009. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha apukád nem szereti a kutyát, akkor kevés esélyed van a meggyőzésére. Esetleg annyi, hogy ha a pénztárcáját szereti, akkor elmondhatod, hogy a jó minőségű tápból kevesebb kell, nem kell mellé más, drága kiegészítőket adni, ritkábban lesz beteg, tehát végső soron nem drágább a jó minőségű kaja sem, sőt lehet, hogy olcsóbban kijöttök. Ja, és nem utolsó sorban kevesebbet sz@arik a kutya. :)
2009. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
15 leszek, egyébként a kajában még porrá zúzott formában sem hajlandó megenni,inkább otthagyja és nem eszik..
2009. aug. 25. 13:17
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

A chappiben is benne van minden, csak az "extrák" hiányoznak, na meg másfélszer annyit kell kapnia a kutyának, mert kevesebb szívódik fel belőle, büdös lehet tőle a szája és az ürüléke... De azon is eléldegélhet egy kutya ugyanaddig, mint az acanával meg hasonlókkal etetettek. Örülök, hogy gondolsz erre, ritka manapság ez a fajta felelősség, de nem dől össze a világ az olcsó táptól sem.

Nem tudom, mit tehetnél; vagy szerzel pénzt, vagy lopod a tápot, jobbat nem tudok mondani.

Ezeket a hogyan győzzem meg kérdéseket meg most már jó lenne, ha mindenki befejezné, nem vagyunk távpszichológusok. Azzal győzd meg, ami hat rá, mi nem tudunk tippet adni, hogyan vegyél rá egy nekünk vadidegen embert arra, hogy 10x annyit költsön kutyakajára, mint eddig, főleg ha lesz*rja a kutyát...

2009. aug. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bírod a premium tápra rávenni, akkor szerintem keress egy középutat. A Chappi tényleg nem kutyának való kaja, de ugyanabban az árban kapsz például a Fressnapfban Multifitt-et, ami olcso táp létére legalább káros összetevőket (pl. tartositószer, színezék) nem tartalmaz.
2009. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg májkrémbe tenni :) Én is nagy vitákban vagyok anyummal (16 éves vagyok) ő is azt mondja hogy azok is ugyanolyan jók, de azért inkább megveszem neki a saját pénzemből a premium tápot. Főleg kölyökkorban és az idős kutyáknál fontos, hogy jó minőségű táppal etesd, mivel érzékenyebb a gyomruk. Akkor jó egy táp ha szép lesz tőle a "kakija" :D legalábbis így lehet tudni, hogy normálisan meg tudja emészteni a kaját.
2009. aug. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kinyitod a kutya száját, beleteszed a tablettát jó mélyre és reflexből nyelni fog. Ezen kívül én is a középkategóriás tápokat javaslom. Még Tescoban is lehet kapni ritkán egész etethetőket. Ha nincs benne annyi mesterséges anyag és színezék, mint a Chappyben, már jól jártál. Egyébként bemész az első étterembe és megkéred a legkedvesebbnek tűnő pincért hogy csomagoltassa össze neked a maradék húsokat amik nekik nem kellenek. Az lesz aztán a királyi lakoma a kutyusodnak!
2009. aug. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
régen mikor nagyobb kutyánk volt a hentesüzletből vettük a nagy marhacombcsontokat :D majd ha ő is nagy lesz, akkor ráállunk:)
2009. aug. 25. 20:50
 9/9 anonim ***** válasza:
A marhacombcsont baromi jó neki rágicsálni, a fogait tisztítani, meg úgy általában lefoglalni magát vele, csak éppen nem táplálék, mivel a kutya húsevő és nem csontevő. Ha hiéna lenne akkor OK, de nem az. Szóval ez nem helyettesíti a valódi táplálékot.
2009. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!