Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni apám véleményét a kutyákról?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a problémám hogy apám szerint NEM NORMÁLIS amilyen mértékben szeretem a kutyákat meg hogy egyik kutyában sem lehet bízni még abban sem amit az ember kis kölyök kora óta nevel. Mindig mondja hogy ők gyerekkorában úgy mentek suliba hogy ha megláttak egy kutyát megdobták kővel meg bottal mert hát a kutya veszélyes.....meg olyan baromságokat mond hogy mivel a természetet sem tudjuk irányítani a kutyák viselkedését sem hasonlók......Miközben nagyapám többek között kutyás rendőr volt hobbi szinten is tartott nj-ket. Apám kedvenc fajtája meg a magyar vizsla (rövid szőrű) de szereti a tacskókat is ettől függetlenül én nem mehetek kutya közelébe..Konkrétan MEGTILTOTTA! Aztán amikor mondtam hogy kynológus leszek elkezdte mondani hogy abból nem lehet megélni meg hogy nem ilyen jövőt szánt nekem meg hogy abban is kétségei vannak létezik-e ilyen szakma. (ezzel az elhatározásommal mára azért megbarátkozott) Hogyan tudnám megváltoztatni a véleményét vagy hagyjam a fenébe? Megjegyezném hogy apám nem cigány. (ezt csak azért írom mert amikor egy másik oldalon ugyan ezt megírtam pár "intelligens" emberke rögtön azzal jött hogy apám biztos cigány)
2012. dec. 29. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne. Nekem sajnos a párom ilyen :( az a fajta ember akinél a kutya csak díszként vagy riasztóként funkcionál az udvaron. Rágom én is a fülét hogy ugyan az 5 óra számítógépezésből legalább 1-et szánjon már szerencsétlen állat sétáltatására vagy foglalkozzon vele, de hiába... Ha én nem vagyok ott és nem szólok neki akkor nem csinál semmit se. Én nagyon imádom az állatokat, szerintem sokuk többet ér mint néhány ember, mert sokkal több szeretet van bennük. Ezt is hülyeségnek tartja, mert szerinte egy állat nincs azon a "szinten" mint egy ember. Bocsi hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak azért írtam h nem vagy ezzel egyedül.
2012. dec. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Semmi baj ment a zöld pacsi.Jó érzés hogy nem vagyok ezzel a problémával egyedül. Na igen ezt apám is mondja mindig hogy a kutya nem ér fel az emberrel meg hogy nem érti hogy nézhetek a kutyákra családtagként.
2012. dec. 29. 12:22
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Sajnos vannak dolgok, amiken nem változtathatsz, ilyen például a makacs emberek véleménye bizonyos dolgokról.


Mondjuk kynológiából tényleg nem fogsz megélni, vagy legalábbis nagyon jó emberekkel kell megismerkedned ahhoz, hogy sikerüljön.

2012. dec. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld neki bebizonyítani, hogy hülyeség amit gondol. A kutyák nem vadállatok hanem háziállatok. Az emberiség már évmilliók óta barátkozik a kutyafélékkel, és azok a kutyák akiket háziállatként tartanak nem vadállatok, mivel bennük már nincsenek meg azok az ösztönök mint pl. egy farkasban, mert háziasítva vannak, és az emberekhez is hozzá vannak szokva.

És nem azért mondom, de inkább az apádhoz hasonló embereket kéne jól megdobálni kővel, nem pedig a kutyákat, akikről fogalmuk sincs, hogy milyen állatok. Nevetséges, hogy még mindig vannak ilyen visszamaradott gondolkodású emberek.

2012. dec. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akumi igen ezen én is gondolkoztam lehet hogy mellé még elfogok végezni egy képzést valami más szakmához is. Cigánysondoku hát igen sajnos igazad van bűntudatom van miatta de ezen már én is gondolkoztam hogy fejen kéne vágni kővel és ő mit szólna hozzá.....
2012. dec. 29. 12:28
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2012. dec. 29. 12:28
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondod, nagyapád kutyázott. Nem történt valami incidens, ami miatt apukád ennyire rossz véleménnyel van a kutyákról? Amúgy szerintem sehogy, megszoksz vagy megszöksz. :(
2012. dec. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom sosem beszélt róla hogy történt volna baj. Mindig fényezte nagyapa kutyáit meg azt is szokta mondani hogy ha eltudna költözni nagyon házba legalább 2 kutyája lenne. Azt is meséli hogy fiatalabb korában volt egy magyar vizslája és milyen nagyon szerette meg minden. Szóval nem tudom mert néha szereti a kutyákat (vagy kevésbé utálja) utána meg rájön az 5 perc és 30 percig prédikál milyen veszélyesek a kutyák és mennyire félt hogy szeretem a kutyákat aztán egyszer meg vérző arccal és kar nélkül jövök haza mert kutyáztam. Azon is gondolkoztam már hogy keresztanyámmal (nővére) történt valami gyerekkorukban amiért ezen a véleményen van. (hogy kutya közelébe nem enged) Tokajban a hegyen van telkünk és tőlünk kicsi lejjebb ismerősünknek orosz terrierje van apától fél meg megugatja de ha én vagyok a közelébe az sem érdekelné ha ráülnék. Szóval lehet hogy ez is a baja hogy mindig visz neki kaját meg minden a kutya meg fél tőle ugatja stb.
2012. dec. 29. 12:40
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló a szitu, magyarázom neki évek óta, de hiába. Szerinte baromság volt kutyaiskolába járnom, mert csak kidobtam rengeteg pénzt, ha épp van nálam ideiglenes, nem mehetek haza, mert "ide aztán nem hozod a beteg kóbor kutyáidat", szerinte nem vagyok normális, mert ha egy ember meg egy kutya vízbe esne, én a kutyát menteném, és teljesen el van csúszva az értékrendem. A legjobban akkor vagyok kiröhögve, ha megyünk az etológia tanszékre tesztre...


Erre szokta anyukám, hogy öreg fát már nem lehet átültetni. Én már feladtam a megváltoztatását, nem lehet.

Pedig ő is szereti a kutyát a maga módján, de nem bent a laksában, ne legyen vele dolog, ne kelljen sétáltatni, stb. Fiatal korában tenyésztett, kiállításra járt meg minden, de valahogy akkor is máskép gondolja, és meg van lepve, hogy én miért lettem ilyen bolond....

2012. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És a keresztanyád mit gondol a kutyákról? Ő is fél?
2012. dec. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!