Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illatos útról hazahozott...

Illatos útról hazahozott kutya: kocsiban haza úton hányt, a széklete zöld és híg. Egyszer morgott a páromra itthon, de amúgy egy hangját sem hallani, már alszik a helyén. Ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Sosem volt még kutyánk. A hányás gondolom természetes, sok ember sem bírja jól az utazást.

A zöld és híg széklet a kapott étel miatt lehet, vagy vigyük állatorvoshoz?

Amúgy nagyon békés, még egy szavát sem hallottuk (azért remélem, tud ugatni :) ). Körbejárta a lakást, és már alszik is a helyén.

Az, hogy ennyire nyugodt, békés, halk (félénknek nem mondanám) normális? Ez nem utalhat valamilyen betegségre?



2012. dec. 29. 17:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Ja igen, "nyelvbotlás" volt. Szóval ilyen helyről akartam hozni, mert a menhelyeken eleve jobb körülmények között vannak, illetve onnan talán könnyebben is találnak gazdát.
2012. dec. 29. 21:45
 12/15 anonim ***** válasza:

A kutyasuli nagyon jó ötlet. Telefonáljátok körbe a közeli kutyaiskolákat, aztán látogassatok is el. Csak jót fog tenni nektek és a kutyának is.

Itt van néhány falkavezérségi tipp, ezeket érdemes betartani, valószínűleg a kutyasuliban is így tanuljátok majd:

[link]

[link]

[link]

Ám az első és legfontosabb, hogy lássa állatorvos. Valószínűleg eddig nem volt rendesen oltva, szóval akár az egész oltási programot is meg lehet ismételni, de ezt majd úgyis mondja az állatorvos, és féreghajtani is mindenképp kell. Nem tudom nálatok mennyire van hideg, de ha kicsit is enyhébb az idő, a kullancsok már veszélyt jelentenek, pláne ha zöld övezetben laktok, szóval kullancs és bolha elleni védelem sem ártana. Most amíg nem látja orvos, és nem nyugszik meg egy kicsit az emésztőrendszere, diétázzon. Sima főtt rizs egy kis natúr csirkehússal, esetleg némi főtt répa. Közben pedig nézeődhetnétek táp ügyben. Ha netrő rendeltek és többet, akkor sokkal olcsóbban hozzájuthattok, mintha boltban vennéd. Nyugodt szívvel ajánlhatom nektek a Real Nature-t, eddig ez a legjobb táp, amihez hozzájutottam olcsón, és nagyon jó az összetétele. Már elmúlt egy éves a kutyus, felnőtt tápot vegyetek neki. A Real Nature-n kívül még az Acana, Orijen tápok is jók, de figyeljétek az összetételnél, hogy ne legyen túl magas a fehérje tartalom. (max 25-30%) Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan privátot, szívesen segítek. Sok szerencsét a kutyushoz :)

2012. dec. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Köszönöm a tippeket és a linkeket, de van, aki ezt be tudja tartani? Hát hogy lehet egy kutyától nem elköszönni, nem játszani/simogatni, mikor ő jön oda, direkt a másik irányba menni. Nem tudom, hogy fog ez nekem menni :)
2012. dec. 29. 22:51
 14/15 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan betartják, és engedelmes kutyájuk van. Ha kísértésbe esnél, gondolj arra, hogy milyen lenne ha a kutya falkavezérnek gondolná magát... Rád morogna, látszólag minden ok nélkül, féltené az ételét, a játékait, nem jönne vissza ha hívnád, rátámadna más kutyákra, stb... Hidd el nem olyan nehéz betartani, csak meg kell szokni. És megéri a szenvedés :)
2012. dec. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ma reggel véreset kakilt szegény. Ha tudtok valamit tanácsolni, akkor légyszi válaszoljatok itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3831208-veres..


Köszönöm!

2013. jan. 3. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!