Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador retrievernek milyen...

Labrador retrievernek milyen "felszerelés" való?

Figyelt kérdés
Sziasztok tudom hogy egy kicsit hülyén hangzik a kérdés de hát ha tudtok segíteni. Na szóval arról lenne szó h a labradornak milyen felszeelés való?. pl milyen tál? ( állítólag a nagyobb termetű kutyáknak jobb ha meg van magasítva a tál) milyen póráz? ( azt hallottam van kimondott retriever póráz, mennyivel jobb) tudom h igazából nincs értelme de háta mégis tud valaki segíteni. A labradoroknál van valami olyan (tál,póráz,nyakörv,játék..stb) Amit érdemes/ kötelező beszerezni, ja és még valami van kimondott Labrador táp i a véleményetek róla? Remélem kapok értelmes választ is :)

2012. dec. 29. 18:08
 1/4 anonim ***** válasza:
95%
ugyan olyan felszerelés kell neki mint egy másik nagytestű kutyának. 1.5literes tál (2db külön a kajának és a víznek). Egy sima textíl vagy bőr prózáz és nyakörv. a retriever póráz is jó végülis egy póráz fojtó nyakörv kombinációja a retriever póráz (én nem szerettem) kajából meg a britet és a dog chowt tudom ajánlani vagy ha van pénzed akkor a happy dogot.. (bármi kérdésed van írj nyugodtan nekem is labradorom van!)
2012. dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Tisztelt Kérdező!

Póráz, nyakörv fajtából nem tudom szükséges e ennyire fajta specifikus. Mi nem nyakörvet, hanem hámot használunk (kölyökként volt egy kisebb méretű, majd aztán kapott egy nagyobbat, ami vélhetően élete végéig jó lesz). A póráz erős, biztonságos, egyszerű. Sosem használtunk automatát, úgy tudom, hogy az új állatvédelmi törvényben van is valami korlátozás, hogy milyen hosszan engedhető el a kutya.

Etető- és itató tálnál valóban ajánlják az állványt a vállizületek és a nyak kímélésére. Nálunk van egy olyan lépcső, ami pont megfelelő magasságú: mióta nagyobb, arra tesszük az etető tálat (időjárástól védett helyen van). Az itató tál nincs megemelve, rövid ideig iszik. Az etető tálja fém (alul gumi csíkkal, hogy ne csússzon el), ez könnyen tisztán tartható. Itató táljai műanyagok.

Fő játéka a labda (foci méretűtől -amit ügyesen tud terelgetni és nagyon szereti- kis méretű gumilabdáig. Van még egy maréknyi méretű olyan gumi, ami alakjánál fogva kiszámíthatatlanul ugrik, gurul ha eldobjuk: azt nagyon élvezi.

Imád úszni, de ehhez kell hogy legyen olyan hely a közelben, ahol nem fürödnek emberek, nem horgásznak. A miénknek ritkán van része ilyen élményben.

Nem tudom, hogy konkrét táp nevet, beszerzési helyet nem törölnek-e (ha igen: megírom privát üzenetként).

Juniorként Brit Care száraztápot kapott, 1 éves korától áttértünk a Taste Of The Wild-re. Ez utóbbit nagyon szívesen eszi. Az ízeket változtatjuk. Ezeket a Zoofast-tól interneten rendeljük.

Nedves tápként (ezt keveset kap) juniorként Multifit juniort kapott, 1 éves korától Best Meat-ot. Ezeket a Fressnapfban vásároljuk.

A tenyésztő, akitől vettük, Kennel's Favourite száraztáppal etet, ez több helyen beszerezhető.

Fekhelynek egy nagyméretű kutyamatraca van (ezt elég nehéz volt beszerezni, többnyire kis méretűek vannak); és olyan kutyaólja van, ami nem tkp. három oldalú, mert egy gyakorlatilag a bejárati nyílás; hanem az egyik hosszú oldal egy részén van a bejárat, így védett helyre tud behúzódni, ami száraz. Ritkán van bent, onnan nehezen tudja megfigyelés alatt tartani a birodalmát.

2012. dec. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
én azt ajánlom h egy fém vagy vmi erős pórázt vegyél neki mert ez egy elég nagytestű kutya és tapasztaltam h naon erős én először textil pórázt vettem aztán elvittem sétálni és azon a héten amikor megvettem már elis szakadt..pedig max 5x vittem sétálni.. :D
2013. jan. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hám vagy nyakörv,hogy ha este viszed sétáltatni jelző mellény vagy a nyakörvére csiptethető villogó lámpa.Az ilyen felszerelések pl. a lámpa max.1000ft.Nem kerülnek ezek horror összegbe hála istennek!Etetőtálnak 2db legyen az evésre és az ivásra.Ajánlok rozsda mentes acélból készültet,azok sem túl drágák.Meg persze egy kutyaház vagy fekhely.Nekem két labim van egy zsemle színű és egy fekete.egyik fiú másik lány persze.Nagyon jól kijönnek az egész családdal.két kis tündérke,imádom őket!Jó kutyázást!
2013. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!