Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a normális viselkedés...

Milyen a normális viselkedés egy 8 hetes kiskutyánál, hogyan kell nevelni?

Figyelt kérdés

8 hetes labrador kutyus 6 napja van nálunk. Már nagyon jól érzi magát, ismerkedik, játékos, jó étvágya van. Szobatisztasággal vannak gondok még. Ami zavaró, hogy ha játszik vagy séta után, nagyon harapós. Ugrik felénk, erősen harap mindenhol, még az arcunk felé is kap. Hiába szólunk rá, csapunk kicsit a fenekére nem enged el, és folytatja tovább.

Sosem volt még kutyusom nem tudom, hogy ez mennyire normális és, hogy hogyan lehetne a leghatásosabban leszoktatni erről. Egyébként imádnivaló, nagyon aranyos, együtt alszik velünk, bújós okos kutyus. Csak ilyenkor zavaró a viselkedése amikor "felébred" és játszós kedvében van. Mi a helyes viselkedés ilyenkor a gazditól? Szobatisztaságra mennyi idő után fog rászokni?


2012. dec. 30. 13:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nagyon ajánlom pl. Korom Gábor - Neked ugatok c. könyvét!
2012. dec. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, a legdrágábbakat biztos nem tudom megvenni neki, mivel még tanulok, és csak úgy tarthattam meg a kutyust ha én állok mindent. Miket ajánlanál?
2012. dec. 31. 12:31
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Fú, van nagyon sok táp, ami ezerszer jobb, mint a pedigree és nem sokkal drágább.

Ki tudsz adni egyszerre mondjuk egy 15 kg-os tápért 8eFt körüli összeget? Vagy írd meg, hogy mennyi menne és ahhoz viszonyítva írok párat.

2012. dec. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%

Egy közép kategóriás táp, mint pl. a Dog Chow már sokkal jobb. Jelentősen olcsóbb is ár/érték arányban, mint a Peidgree, Darling stb. alja tápok. Ebből naponta sokkal kevesebbet kell kapnia a kutyának, mivel több tápanyagot tartalmaz. Kölyök kutyának pedig amúgy is jó minőségű puppy tápot kell ennie, ami tartalmaz mindent, amire szüksége van a fejlődéshez.

És sajnos a Chappy, Darling és a többi hasonló táp rengeteg ízfokozót és színezéket tartalmaz (míg húst és fehérjét pedig gyakorlatilag nem), amikre nagyon is könnyen alakulhat ki allergia a kutyáknál.

2012. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Szerintem megoldható a kb 8 ezer forint arra a tápra mivel sokáig elég lesz. 2án majd körülnézek és veszek neki ezekből a márkákból. Száraztáp és konzerv is kapható ezekből? Mert ahogy nézem a kutyusom inkább a konzervet eszi mint a tápot.
2012. dec. 31. 15:32
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom még a Brit Prémium vagy a Josera tápokat (ezek jobbak, mint a Dog Chow, több húst tartalmaznak).

Netről rendelve tudod a legolcsóbbra kihozni!

[link]

2012. dec. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Öntsd fel neki majd egy kis vízzel a száraztápot, hagyd egy picit ázni, a konzerv tényleg java részt csak víz!

De nem szabad hagynod majd, hogy válogasson, ha lerakod elé és nem eszi, el kell tőle venni, majd következő etetésnél visszaadni, ha éhes lesz, enni fog és nem fog válogatni! Erre érdemes figyelni, különben gondok lehetnek!

2012. dec. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a segítséget:) Egyébként naponta mennyi etetés lenne megfelelő? És ezekből hányszor kell tápot t és husit kapnia?
2012. dec. 31. 15:54
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos koráig napi 3 etetés, a napi mennyiség minden tápra fel van tüntetve, ezt kell elosztani 3 fele, de ez csak irányadó, mert lehet, hogy picit növelned kell majd v éppen csökkenteni. Most rohannom kell, de megkeresem majd neked annak a tápnak az etetési útmutatóját, amit linkeltem.
2012. dec. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt ha megnyitod, a legalján van az etetési táblázat.

A Junior Large tápét nézd. Ha nem igazodsz ki rajta, szólj és segítek :)


Itt pedig találsz tippeket, ha főzni szeretnél rá, miket-hogyan érdemes :)


[link]

2012. dec. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!