Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen érdemes elkezden...

Mennyi idősen érdemes elkezdeni tanítani egy kutyát?

Figyelt kérdés
Még nincs nálam, majd 8-9 hetes korában hozzuk el. Szeretném megtanítani különböző trükkökre, parancsokra (ül, fekszik, pacsi stb.) Mikor érdemes elkezdeni? Miután hazahoztuk rögtön lehet tanítani, vagy akkor kezdjem el ha már megszokta a helyet, jól érzi itt magát és kicsit feloldódott? Vagy? Illetve még arra is kíváncsi vagyok, hogy egy kiskutyát mennyi ideig tanítsak egyhuzamban, egy nap hányszor, hogy jókedvvel tanuljon, ne unja meg?
2012. dec. 30. 15:38
 1/8 anonim válasza:
33%

Majd akkor kezd el, ha hozzászokott a környezetéhez és megbarátkozott veletek is.

Az én drágámnak nehéz volt megszokni a környezetét, de pár nap alatt már egész jól megvolt/megvoltunk.

Az ül, pacsi parancsot én jutalom falatokkal tanítottam meg neki(Az a kutya keksz vagy hogy hívják).

Sok sikert!


Egy magyar vizsla gazdija. :)

2012. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%

Általában 6-7 hónapos korukban szokás elkezdeni a tanítást. Sok kutyus fiatal korában még eszetlen, de ha akarsz bróbálkozhatsz a tanítással, de várj pár napot amíg megismerkedik az új környezetével.

Minnél többet foglalkozol vele annál okosabb lesz. Persze, ha látod rajta, hogy unja fejezd be és inkább játsz vele. Azt, hogy naponta mennyit tudod tanítani az csak a kutyától függ, nem lehet megmondani.Ha unja fejezd be, nehogy rossz gondolatai legyenek a tanítással.

Sok sikert! :)

2012. dec. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Jaj és, hogy jobban érdekelje a tanulás, dicséret képpen adj neki mindig jutalomfalatokat! :)
2012. dec. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
Az első perctől! És vagy 10-15 évig!!! A játék is valamilyen szinten tanulás, az egyszerű dolgokkal kezdd ahogy írtad is.
2012. dec. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Csak azután kezd el a tanítását, hogy elkezd feléd nyitni. Ne te közeledj hozzá legelőször, hanem várd meg, míg ő akarja, hogy foglalkozz vele. Ez lehet egy-két hét is, de akár csak fél nap.

Ha nem a hagyományos módszert választod (lenyomod a fenekét, leszorítod a földre, stb.), akkor már egészen fiatalon el lehet kezdeni a tanítást. Most a legfogékonyabb a kölyök. Ha pozitív megerősítéssel dolgozol csak (és persze ésszerűen), akkor ha már egészen fiatal korában tanítod, később sokkal kreatívabb lesz, sokkal nagyobb lesz a munka kedve is. Nagyon ajánlom a klikkeres tanítást, ezzel mindent el lehet érni egy kutyának, amire fizikailag képes (nem hiába használják ezt minden sportban és a mentő, segítő, kereső, terápiás és rendőr kutyák képzésében is első sorban).

Mindig akkor kell abbahagyni a tanítást, amikor a kölyök még a legjobban élvezi. Eleinte persze csak két-három perccel lehet kezdeni (ha ettől már kifárad, akkor még kevesebb idő legyen), fokozatosan lehet növelni az időt. Naponta 5-6 alkalomnál többször nem érdemes gyakorolni, tanítani, míg nagyon fiatal. Egy-egy tréninget mindig jó feladattal zárd és extra jutalomfalattal, simivel, játékkal, hatalmas örömmel, hogy csak növekedjen a lelkesedése.

2012. dec. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Miért kell lepontozni? Miért tűnik a válasz 0%-ban hasznosnak?
2012. dec. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :)

Azt nem tudom ki pontozgat, én senkit sem pontoztam le.

2012. dec. 30. 19:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Szivesen! :)
2012. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!