Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire lehet komolyan venni...

Szivárvány kérdése:

Mennyire lehet komolyan venni a "kutyák számára mérgező ételek" dolgot? Pl: itt van az alma esete. Én már adtam neki, és imádja! (persze csak nagy ritkán, de kap almát is) Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés
Megmaradt egy kis gombapörkölt.... főztem a goldimnak hozzá rizst (mert azt nagyon szereti), de azt olvastam, hogy a gomba ártalmas! Vajon csak nyers formában, vagy mindenhogyan tilos? Szerintetek?

2012. dec. 30. 19:28
 1/10 anonim válasza:
27%
Én nem kockáztatnék. :/
2012. dec. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazad van! Kiszedtem a gombákat, így a rizst ette meg a szafttal. Megnyalta a száját utána, böfögött egy nagyot ahogyan szokott... :) azért figyelem inkább! Csak annyi kajára írják, hogy ártalmas a kutyának, így jóformán mindenre rákeresek mielőtt odaadom neki...ami nem kifejezetten "kutyás" étel... moslékot nem kap!!!
2012. dec. 30. 19:37
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
xD Ez hülyeség. A kutya nem cukorból van. Mérgező számára csak a méreg. A 3 hetes dögöt is simán megeszi, mert a szervezete lebontja. Egy kis gombától ami ugye fogyasztásra szánt, ha te megeszed akkor ő azért minimum egye már meg. Az alma meg a gyümölcsök, zöldségek abszolút nem mérgezőek. Rengeteg szenny van az interneten. Egyedül a nyers disznó húst nem lehet adni, mert az tényleg mérgező emberre, állatra. Persze azért mert baktérium serkentő hatású, és ugye a vírusok...
2012. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én ugy tudom, hogy a gombát nagyon nehezen bontja le a kutya szervezete. De az almától nem lesz semmi baja. Az enyémek nyáron megették az összes cseresznyét, a sárgabarackot, és ősszel pedig a diót.
2012. dec. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Az almát nem tudom honnan vetted, mert rengeteg almás táp is van, az nem mérgező.

Gombát viszont én egyszer adtam a kutyának, mert utálom, de nem akartam a vendéglátót megbántani, ezért passzolgattam az asztal alá. 3 nap múlvs mikor kihányta pontosan ugyanúgy nézett ki, mint mikor megette, egyáltalán semmit nem csinált vele a gyomorsava.

2012. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nehezen hiszem el, hogy a gyomorsav válogat, hogy mit bont le, és mit nem.

Én adok mindent a kutyámnak, és még soha semmi baja nem volt. Ok, nagyon fűszeres kaját nem, csokit sem (max évente 2 kockát, ha véletlenül azt eszek) csontból pedig csak sertés lapocka, és velős csont.

2012. dec. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Dehogynem, bizonyos táplálékok bontására való enzimek vannak, más táplálékok bontására valók, meg nincsenek. Nem igazán bontja a növényt a ragadozók gyomra, ahogy a növényevők gyomra sem bontja a húst. Mi olyan meglepő ebben?
2012. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vannak a tényleg mérgező ételek, meg vannak azok, amiket valaki valamikor odaírt az internetre valahova. Csokit ne egyen, szobanövényeket ne egyen, fűszereset, zsírosat, szóval amit nekünk sem kéne, azt ne egyen, és kész.

Az almát amúgy szerintem azért írták oda, mert a magjában vannak káros anyagok, a gombát meg azért, hogy ne engedd felzabálni az erdőben a gyilkos galócát. Egy bolti csiperkétől semmi baja nem lesz, meg az alma húsától sem.

2012. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

komolyan kell venni, elvégre te se eszek kutya kaját. azért a kutyák gyomra más mint az emberé

2012. dec. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
11%

Igenis vannak kutyákra mérgező hatású ,emberi fogyasztásra gyártott/termelt élelmiszerek!

A teljesség igénye nélkül:

Pl: étcsokoládé, kakaó, kávé /HALÁLOS mérgezést okoz/

mazsola vagy/és szőlő /nem minden kutyára hat mérgezően, de amelyikre igen, az HALÁLOS mérgezés!/

hagyma /vesekárosodást okoz/

gomba /emberi fogyasztásnál is vigyázni kell, nagyon nehezen emészthető, nagyobb adagban elfogyasztva ugyanolyan hatása lehet, mint a gombamérgezésnek/

alkohol kis mennyiségben is akár HALÁLOS /gondoltam ezt nem hagyom ki, szilveszter révén vigyázzunk kutyáinkra, nehogy egy ottfelejtett félig telt pezsgőspohár legyen a gyilkosa házi kedvencünknek/

az olajos magvakkal is vigyázni kell nagyon, ugyanúgy allergizálhat néhány kutyát, mint minket, embereket, és akár anafilaxiás sokkot is kaphatnak egyetlen szemtől is.

2012. dec. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!