Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám akar lenni a domináns...

A kutyám akar lenni a domináns. Már nem tudom mit csináljak. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Két kutyánk van itthon. Mikor hazahoztuk őket szépen lerendezték h a csaj uralom lesz. Most egy pár hete kitalálta a kan h nem játsza többet az elnyomott szerepét és mindenkin felülkerekedik. A mási kutyust sikerült magaalá gyűrnie (nem is kellett sok hozzá). A baj az h most én és a családom következünk.

Vannak aprò erre utaló jelek mint pl

kevésbé szófogadó

nem hagy otthonról elmenni (kimegy a kapu elé kisurran pedig kézzel lábbal próbálom megakadályozni és lefekszi. mikor vissza tuszakolom csipked és mikor becsukom a kaput úgy ugat mint egy kölyök csivava (pedig egy boxer keverék, nagytestű)

és beviszi a házba az összes játékukat odamegyek odafut befurakszik és rámmorog ha ki ajarom szedni (az utòbbiért már lekevertem neki egy kis taslit és értett belőle) de látom h megint szállingòznak be a cuccok

igyekszem többet foglalkozni vele tanítgatom de nem nagyon érti meg h én vagyok a főnök.



2012. dec. 30. 22:52
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Először is ne legyen a kutya előtt játék, amit birtokolhatna, az mindig a gazdinál legyen és csak akkor kapják meg a kutyák, ha éppen játék van. Itt van pár tipp a falkavezérség átvételére, olvasd át és tartsd be az ott leírtakat: [link]
2012. dec. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Elgondolkoztató lenne ,hogy ivartalanítsd. Fontos ,hogy rendszeresen vidd el sétálni. A sétákon soha ne legyen előtted a kutya ,mindig melletted vagy mögötted haladjon. Azt sugározd felé ,hogy te vagy a vezér. Birtokold a házat a játékokat és légy erélyes ,de soha ne bántsd. Ha rosszat csinál mindenképp szólj rá.
2012. dec. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de az a baj h nem csak a játékokat viszi be hanem botokat gallyakat és multkor kaptak velőscsontot azt is sorra onnan kell kiszednem.
2012. dec. 31. 10:33
 4/9 A kérdező kommentje:
mindkét kityus ivartalanítva van (menhelyiek uh ha akartuk volna sem lehetett volna másképp)
2012. dec. 31. 10:35
 5/9 A kérdező kommentje:
ja és az az oldal nagyon jó !köszönöm az összes választ, de még szívesen fogadom a tanácsokat.
2012. dec. 31. 10:36
 6/9 anonim ***** válasza:

Először is, az, hogy vissza kell rángatni a kutyát a kapun, illetve fizikailag tudod csak megakadályozni, hogy kimenjen, már elég rossz hozzáállás. Hozz egy szabályt, hogy neki tilos engedély nélkül átlépnie a kaput. És ne kézzel-lábbal próbáld ezt betartatni, hanem a tekintélyeddel. Szólj rá, ordíts rá ha kiakar menni, tiltsd le erről és zavard vissza. Gyakran csináld, hogy ha odamegy hozzád, zavard el, küld ki erélyesen a privát területedről és csak akkor mehessen be hozzád, ha engedélyt vagy parancsot kap.

Az etetésnél a cerberosos verzióhoz annyit hozzá tennék, hogy ne csak arról legyen szó, hogy te eszel (vagy legalább is eljátszod azt), ő meg ott lődörög körülötted (mert kilátott már olyat, hogy farkas falkában az alfa eszik, a többi pedig próbál belenyúlkálni a kajába), hanem védd be az eledelt tőle. Mikor te már "jóllaktál", hagyd meg a maradékot neki. Amíg nem adsz rá engedélyt, ne ehessen. Időnként olyan is lehet, hogy nem marad neki már semmi.

Naponta legyen séta és érd el, hogy ne előzzön meg téged, ne gátoljon a szabad mozgásban. A legegyszerűbb, leghatékonyabb módszer, hogy ha lehagy, szó nélkül megfordulsz, rántasz egyet a pórázon és az ellenkező irányba mész tovább. Ha megáll, mész tovább, mintha észre se vennéd ezt. Te vagy a bázis, aki megszabja az irányt és a tempót, ne igazodj a kutyához.

Hozz be több szabályt az életébe, amit kíméletlenül tartass is be. Akár hozz egy olyat, hogy játékot vagy bármi egyebet tilos a házába hurcolnia. És meg kellene tanulnod helyesen büntetni. Ezt viszont internetek keresztül lehetetlen.


Milyen tanítási technikát használsz? Hogy tanítod?

2012. dec. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek nagyon hasznosak a válaszok. a kutust tanítom mikor alkalmam van rá tud már ülni feküdni maradni odajönni és körbe forogni. a legtöbbet amit még nem olyan régen tanítottam csak jutifalattal tudom elérni h teljesítse. az hozzá tartotik h oktòber végén kaptam a kutyáimat. csak jutifalatot kapnak így is nagyon motiválhatóak. a kajáért mindent.nem használok klikkert vagy ilyesmit. azt olvastam h ha kimegyek az udvarra (udvari kutyák) ne szóljak hozzá ne foglalkozzak velük egy ideig, de mikor elmennék otthonról követnek és ha nem mondom h marad (akkor se mindig maradnak ott ha a z egyik elindul a másik utána) akkor tovább jönnek utánam. leülnek a kapu elé és várják h kinyissam. A két dolog ellent mond szóljak is meg ne is?
2013. jan. 3. 16:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell nekik mondani semmit... Birtokold a kaput. Tied a kapu és ők nem mehetnek át rajta csak engedéllyel. A nyitott kapu ne azt jelentse ,h egyből futás ki. Ha megindulnak gátold őket a testeddel húzd ki magad és szólj rájuk álld az útjukat. :)
2013. jan. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a jótanácsokat!
2013. jan. 4. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!