Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kölyökkutya lehet domináns...

Egy kölyökkutya lehet domináns már akár 2honapos korban? Kérem csak az írjon, aki tudja a választ! Kritikát nem kérek!

Figyelt kérdés
2010. jan. 31. 16:17
1 2
 1/18 RastaMama ***** válasza:
100%
szerintem az alap mennyiségben/mértékben tuti. ilyenkor kell "letörni a szarvait", h később ne legyen baj. miben nyilvánul meg?
2010. jan. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Durván játszik? Mert ez inkább a rossz szocializáció jele vagy a korai elválasztásé. Sztem nem lehet még ilyen korán domináns.
2010. jan. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Napok ota tantjuk öt hogy újságpapírra pisiljen.amint látjuk h izeg mozog, szaglászik altalában kaja, alvás, jatszas utan,ratesszük a papírra, dicserjük, simogatjuk s probaljuk oott tartani. Semmi esetre sem pisil, kakil.Amint jo par perc utan elengedjük öt, elfut s pisil.Mindig elöször a jobb, aztan a bal felébe a szobának.Pedig már beletettük a papírt a pisijébe, hogy erezze a szagát.Szaglássza, aztan szepen lemegy rola s mashova pisil.Mintha direkt visszatartaná.Jo par papírt letettünk oda ahova szokott pisilni, de most azert sem oda megy.Van egy cicánk is, lehet igy jelzi a területét??egyébként kedd ota van nálunk, lehet az elözö helyén elkényeszteték.Aztan volt h addig morgott meg sirt ejjel mig fel nem keltünk, s vagy fel kellett öt venni, vagy a kezünk volt lenn mellette. de erről mar lassacskan kezd leszokni.Különben nagyon pici még termetre is.Köszi elöre is:)
2010. jan. 31. 16:29
 4/18 A kérdező kommentje:
Utobbinak a válasz:elég durvan jatszik!!!na es ilyenkor mi a teendö h késöbb ne romoljon a viselkedése.Yorkink van, de nem babaként akarjuk kezelni!!!
2010. jan. 31. 16:32
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem domináns, csak rosszul szocializált, biztos túl korán lett elválasztva az anyjától. Nektek kell pótolnotok a kimaradt nevelést türelemmel, mert ő nem tehet róla. Le fog szokni a durva játékról, ha látja, hogy amint durvább lesz, Ti abbahagyjátok a játékot. Szobatisztaságra szoktatáshoz vegyetek neki kutyapelust, az újságpapírt egyértelműen nem komálja, valószínű, hogy a pelus automatikusan működni fog neki. Ne erőszakoljátok rá, csak finoman irányítsátok és az elején a dicséret legyen a fő motiváció. Türelmesen és következetesen neveljétek, mert a terrier sajnos makacs fajta, erős kezet igényel és erőszakos módszereknél csak azért sem működik.
2010. jan. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha durván játszik hagyjátok abba a játékot. Ha harapdál akkor sikíts fel ezzel jelezve neki h már túllépet a határon. A szobatisztaságról olvass el pár cikket, könyvet. Keresgélj neten hátha találsz neked megfelelő megoldást, mert ez minden kutyánál változó h mi jön be neki.
2010. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
53%

hogyne lehetne domináns! az én kutyám 6 hetesen volt, hogy szembefordult velem, és megugatott miután az ötödik rászólás után pofánvertem, hogy ne tépje a virágot.


nem kis küzdelem volt letörni azt a fenenagy önbizalmat, pedig nagyon következetes voltam, mert láttam az intő jeleket már egész kicsi korábban. most két éves, de még mindig nem egészen hódolt be :)


türelem, szigor, és következetesség!

2010. jan. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Akiteki ***** válasza:
71%

ez nem dominancia, csak a gyerekkor. Nyugodtan kezeld babaként, mert még baba. Előbb-utóbb minden kutya szobatiszta lesz, csak türelem és sok domestos kell hozzá.

Ha sír, meg kell nyugtatni, hiányzik a mami, a tesók, akikkel eddig összebújt.

2010. jan. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ez nem dominancia. Lehet egy 2 hónapos kölyök domináns, de annak általában nincs köze a szobatisztasághoz. Még eltart egy ideig, mire megtanulja a rendet, bár ha a semmiért dícsérgetitek, ne is várjatok gyors eredményt. Előbb pisi, utána simi, különben fogalma sem lesz, mit akartok tőle. Ésszel kell ahhoz a kutyához nyúlni, nem elég babusgatni.
2010. febr. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Nemhinném hogy babusgatnánk!Egyébként meg szerintem minden normális embernek tudnia kellene hogy egy kutyának(bármilyen kis termetű) nem anyára van szüksége, hanem gazdira.De amúgy kösz a hozzászólást.
2010. febr. 1. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!