Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » (Kínai kopaszkutya) Lehet-e...

Cadillac Girl kérdése:

(Kínai kopaszkutya) Lehet-e szőrösöknek kopasz gyerekük?

Figyelt kérdés
Egy powder puff fiú és egy hairy hairless lány pároztatásából születhetnek-e medium hairless vagy true hairless kölykök, vagy csak powderpuff és hairy herlessek? És mi a százalékos esély?

2012. dec. 31. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
jártál kémia órára?
2012. dec. 31. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jártam, de annak ehhez semmi köze. Ott ugyanis nem volt szó a kínai kopaszkutyák szaporulatáról.
2012. dec. 31. 02:32
 3/8 anonim ***** válasza:
a genetikai táblázatoból könnyen ki tudod következtetni, csak ehhez tudnod kell, hogy a szülők heterozygoták, vagy homozygoták.
2012. dec. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam: [link]

Mondjuk itt nem veszi külön, hogy true hairless vagy medium hairless ésatöbbi.

2012. dec. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen, jöhet szőrös és mesztelen is. Ha jól tudom kötelező is keverni a kettőt mert nagyon sok hibás kutya születne ha szőröst szőrössel pároztatnának. Így gyakorlatilag fele-fele arányban jöhetnek ki. Ezt egy kinai kutyás tenyésztőtől hallottam. Remélem jól emlékszem, egy időben én is akartam velük foglalkozni, csak túl macerásnak tartottam.
2012. dec. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Szőröst szőrössel lehet.:)

Viszont garantáltan nem lesz kopasz utód, ha így pároztatod őket.

Kopasz-szőrös párosításból homogén az alom, csak születés után derül ki az eredmény. Ugyanabból a párosításból is születhetnek teljesen külömböző almok.Pl. csak szőrös, vagy csak kopasz, vagy vegyesen.

Kopaszt kopasszal nem tanácsos, itt jönnek elő a genetikai problémák. Csak tapasztalt tenyésztők szoktak indokolt esetben /vérvonal, vagy nagyon jó gén örökítése/ próbálkozni ezzel a párosítással.

2012. dec. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2012. dec. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. jan. 1. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!