Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen a Husky kutya? (...

Milyen a Husky kutya? ( Bővebben lent )

Figyelt kérdés

Sziasztok..

Lehet lesz egy Husky kutyám...

Imádom a kutyákat, szinte minden kutyafajtáról tudok ezt azt de erről nem sokat. Valaki tudna nekem segíteni. Az interneten is rákerestem és ott is olvastam ezt azt de mindenhol mást ezért gondoltam arra hogy megkérdezlek itt titeket is!

- Szóval milyen ez a kutya?

Azt tudom hogy szánhúzó,farkas kutya... Meg még pár apró kis jelentéktelen dolgot.

Ha minden jól megy már a születése után kb. 2-3 hónappal nálunk lesz. Tehát egészen pici korától nálunk lesz.

Ezek érdekelnének:

- Eleven kutya?

- Játékos kutya?

- Egy 150 cm embernek meddig ér ha felnő? ( Az öcsém még csak 10 éves és 150 cm tehát ezért érdekelne)

- Mennyi % rá az esély hogy ha pici korától nálunk lesz és megnő akkor megharap?

- Át tud ugrani egy kaput?



És jó helyen lesz nálunk az alábbi szempontok alapján:

- Nálunk rendesen kap enni és inni majd.

- Amikor csak tehetem játszok vele. ( Hétvégén mind két nap szombaton és vasárnap is hétköznap pedig az 5 napból minimum 3 nap )

- Kertes házunk van, Az udvaron lesz szabadon nem láncon. Az udvarunk nagy tud szaladgálni.

- Van egy Kuvasz kutyám akit imádok. Gyerek korom óta megvan. Most lesz 8 éves idős kutya már! Szerintetek ha megnő fogja bántani a kuvaszomat? ( A kuvasz fiú, a Husky lány lesz )


Előre is köszi a válaszokat! És bocs hogy sokat írtam de ez nagyon fontos nekem.... Főleg az utolsó szempont. Mert ha a kuvaszomat bántani fogja akkor nem kell az a kutya.



2012. dec. 31. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
A legagyobb hiba, amit elkövethetsz, hogy úgy nézel rá, mint egy vérebre, aki bármikor megtámadhat. Hidd el, nem az.
2012. dec. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Mint már mondtam nem ismerem ezt a kutyafajtát nagyon nem mondtam hogy véreb! :)) Cuki kutyuskaa!
2012. dec. 31. 12:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval lesz egy huskyd, úgy hogy fittyfenét sem tudsz még a fajtáról. Merész vállalkozás. Egyébként itt egy rövid ismertető, amit egy kérdszőnek írtam a fajtáról:


Hogy kinek ajánlom? Hát normális embernek semmiképpen:D Viccet félretéve, kell egy nagyon nagy adag elszántság, kitartás és türelem a nevelése során. Na meg következetesség és határozottság. Elég ha egyszer megengedsz valamit neki, akkor azt már úgy veszi, hogy mindig szabad, úgyhogy az első naptól keményen fogni kell.

A második nagyon fontos pont a mozgatás. Hihetetlen mozgásigénye van, nyáron lebicajoztam vele 15 km-t, mondom jól kifárasztom. Pihentünk 10 percet, majd ugyanolyan tempóban szaladt tovább... Szóval napi 2 órát minimum rá kell szánni, és ezt bizony minden nap, esőben, hóban, fagyban, hőségben. Nagyon szeret bicaj mellett futni, szabadon futkározni, a pórázas séta egyáltalán nem elég neki. Én most csináltattam neki egy hámot is, tavasszal szeretnék vele bicajt húzatni, ez is remek tevékenység a kutyának. Úgyhogy ha nem szereted az aktív életet, akkor semmiképpen ne vegyél huskyt.

Aztán ott vannak a kisállatok... nos a husky vérbeli vadász, és nagyon nehéz elérni nála olyan tekintélyt, hogy le is tudd tiltani. Macskákra, madarakra nagyon megy. Úgyhogy már kiskorától fogva szoktatni kell hozzájuk, és tiltani a csúnya nézést is.

Én meg vagyok győződve róla, hogy a husky nem kutya, inkább félig macska. Nagyon önfejű és önálló, hihetetlen okos (az enyém a felfelé fordított kilincset is megtanulta kinyitni, most gomkilincset kell vennem, hátha azt nem fogja:D).

Emellett ha nincs megfelelően lefárasztva, akkor szökik, és nem 1-2 méterre, lehet, hogy 1-2 faluval arrébb találod meg.

De egyébként egy tündérpofa, imádnivaló a hülyeségeivel együtt, mindig meg tud nevettetni, és már ha csak nézem ahogy fut, ahogy élvezi a szabadságot, az is nagy örömet okoz.

Fontos az agyi fárasztás is, mert nagyon okos kutyusok, és ha ezt nem kapják meg, akkor valami disznóságon törik a fejüket. Javaslom egy klikker beszerzését, azzal nagyon jól motiválhatóak, az enyém imádja a klikkerezést.

Alapvetően én egy kalandvágyó embernek ajánlom, aki szereti a kihívásokat, nem adja fel az első kudarc után. Első kutyának én nem ajánlanám, vagy akkor kell egy olyan határozott jellem, és nem árt ha kutyasuli is van a közelben.

Korábban lakásban tartottam, most félig udvari, félig benti kutya. Ha ki van fárasztva, nagyon jól elvan, pihen, fekszik a kanapén, nem rongál, teljesen nyugis. Ha nincs, akkor viszont a bútorok, ruhák, cipők bánhatják.

Egyébként lehet, hogy neked könnyebb lesz, mint nekem, mivel én egy éves korában fogadtam őt be, rettegett, nulla kötődése volt, szökött, mint az őrült. Még mindig nem 100 %-ig behívható, de pont a napokban már sikerült egy macskáról letiltanom. Hosszú folyamat őt rendbetenni, sok kudarcot meg kell élni. De megéri:)


Az udvar az semmi neki. A két méteres kerítés semmi neki, úgy ugorja át, hogy még csak időd sincs feleszmélni, ha nem kapja meg a megfelelő mozgatást.


Kérlek a kutya és a saját érdekedben is, hogy előbb nagyon alaposan nézz utána a fajtának és a buktatóknak, mert a husky nem a kék szem és a dús bunda, hanem az önfejűség, a hatalmas mozgásigény, a makacsság. Persze mindemellett egy tündés kutya, ha tudsz vele bánni.

2012. dec. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*bocsánat nem tündés, hanem tündér. Szóval én mindenképpen egy könnyebben kezelhető kutyát ajánlanék, írd be itt a gyk-n a kutya témakörbe, hogy husky, olvasd el az összes kérdést, és akkor kicsit teljesebb képet kaphatsz arról, hogy a husky nem egy 'cuki kis farkas', hanem egy vérbeli munkakutya.
2012. dec. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Leírásod alapján neked rettentően NEM való. Ha agyilag és testileg nem fárasztod le, pokollá teszi az életeteket. A játék nem minősül egyiknek se.
2012. dec. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. dec. 31. 14:17
 7/8 anonim ***** válasza:

A Szibériai Husky nagyon nehéz eset egy gyereknek. Csak felnőttnek ajánlott, akinek már van tapasztalata más kutyákkal. Nagyon makacs, nehezen tanítható, ha nem értesz hozzá. Csak úgy tudod lemozgatni az energiáját ha naponta több órát szánsz rá, és elviszed futni, kerékpározni. Nem elég neki egy laza séta. Ha ezeket nem elégíted ki, akkor rombolni fog és szökni. SIMÁN át tud mászni egy kaput, a Husky az egyik legjobb szökőbajnok a kutyák között. Nagyon aktív, eleven, bolond kutya, 10 éves öcsédet simán felboríthatja, mert szokásuk hogy nekiszaladnak az embernek. Nem elég neki az udvar, rendszeres lemozgatást igényel. Imádja felásni a kertet, Édesanyuci nem hiszem hogy ennek örülne. A Szibériai Husky egyébként hobby célra 60-80 ezer Ft, és mivel remélem nem akartok több korcsot b*szni a világra, egy nőstény ivartalanítása kb 12 ezer Ft. Kuvasz mellé szerintem nem való Husky!!! És a Husky nem farkas kutya. Fhú te is akkora egy idióta, szerencsétlen hülye gyerek vagy.

Mutatok pár videót ilyen egy husky, feltétlen nézd meg.

http://www.youtube.com/watch?v=YaQkmGtk3k8

http://www.youtube.com/watch?v=L0rWMOkD5HY

2012. dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

- Eleven kutya? Igen.

- Játékos kutya? Általában igen, de ez egyedfüggő.

- Egy 150 cm embernek meddig ér ha felnő? ( Az öcsém még csak 10 éves és 150 cm tehát ezért érdekelne) Szerintem aki fajtatiszta, törzskönyves kutyust akar, az a minimum hogy ezeknek a dolgoknak is utánanéz és elolvassa a fajtastandartet. Amúgy a magassága 50-60 cm.

- Mennyi % rá az esély hogy ha pici korától nálunk lesz és megnő akkor megharap? Ezt nem lehet kiszámítani attól függ hogy nevelitek. Egy normális gazdánál ez kb. 1%, de a te hozzáértéseddel kb. 99%.

- Át tud ugrani egy kaput? Ez attól függ leginkább milyen magas a kerítés. Amúgy meg egy jól lefárasztott kutya nem próbálja meg átugrani a kerítést.

2013. jan. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!