Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kibír kint kb.8 órát kutyaházb...

Kibír kint kb.8 órát kutyaházban? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam egy magyar vizsla kölyköt.A probléma csak annyi, hogy mivel kicsi, ha egyedül itt bent hagynánk valószínűleg összerágna mindent és bepiszkítana:S persze mikor itthon vagyunk bent van, mikor nem vagyunk itthon akkor lenne csak kint a kutyaházikójába(és a szünet után nekem kezdődik az iskola, anyuéknak meg a munka)...Viszont aggódom hogy mivel kb. 3 hónapos a kutya valami baja lehet ott kint..(de ha a másik részt nézem, akkor, hogy a kutya szőre és mindene alkalmazkodó képes lehessen a hideghez is, muszáj lenne kint lennie, nem?)
2012. dec. 31. 16:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
A vizsla nem egy hidegtűrő állat, pláne ha kölyök. Zárjátok be egy könnyen takarítható helyre, vagy még jobb, ha vesztek egy szobakennelt, és ahhoz szoktatjátok. Persze valószínűleg túlél pár órát kint, de nem hiszem, hogy ennek kéne célnak lennie.
2012. dec. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
45%
Mekkora a háza most? Ne legyen túl nagy. Ha kényelmese körbe tud fordulni maga körül, s nem sokkal magasabb nála, az pont jó. Beleheli magának.
2012. dec. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
19%
A kutyák, főleg az ilyen nagytestű kutyák nem lakásba valók! Tehát tuti, hogy kibírja, már nem olyan nagyon picike. Hozzá kell szoknia, hogy kint van, és nagyobb korában hálás is lesz érte, hogy nem a meleg lakásban kell lennie. Kétlem, hogy bármi baja lenne tőle.
2012. dec. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Jázi&Csenge ***** válasza:
66%

Annyira jó, hogy karácsonyra sokmindenkinek kipattan a fejéből az a nagyszerű ötlet, hogy "vegyünk a gyereknek/családnak egy kiskutyát, mert olyan cukiiiii, biztos örülni fog, akinek szánjuk, hogy egy ilyen édibédi szőrgombóc ugrik ki a dobozból, hajában az ari piros masnival ♥". Csak éppen arra nem gondolnak, hogy a kutya nem plüssállat, hanem élőlény, akinek szükségletei vannak, és nem lehet úgy bánni vele, mint a társasjátékkal, amit szintén karácsonyra kapott a gyrek, hogyha megunja, bedobja a szekrény aljába porosodni :S A karácsonyi ajándéknak szánt kutyákra leggyakrabban úgy tekintenek, mint egy tárgyra, és úgy is bánnak velük...mert minek felkészülni testben-lélekben az egész családnak egy kölyök érkezésére? Neeeem kell előre beszerezni különböző felszereléseket, nem kell semmi a kutyának, hisz' csak egy játék a gyerekeknek, csak egy "aji" karácsonyra...mert a karácsony más időszak, mint az év többi része. Bezzeg ha tavasszal vesz az ember kutyát, akkor fel lehet rá készülni (jó esetben), de karácsonykor minek...? Ezt a hozzáállást sosem fogom tudni megérteni, és szerintem nem vagyok vele egyedül. Úgy gondolom, az egyik legnagyobb felelőtlenség karácsonyra venni kölyköt, azok miatt is, amiket felsoroltam (persze, vannak olyan emberek, akik a karácsonyi "aji" kutyusokat is tudják úgy kezelni, ahogy kell, és akikhez nem érkezik teljes meglepetésként az ebzet, de a legtöbb esetben ez sajna nem így van :( Ti is az utóbbi csoportba tartoztok szerintem, kérdező...), meg amiatt is, hogy általában ősz végefelé találják ki az emberek, hogy de jó lenne kutyakölyök karácsonyra, és ilyenkor már csak az a cél, hogy minél gyorsabban találjanak egy olcsó helyet, ahonnan beszerzik az ebzetet, és így az lesz a dolog vége, hogy szaporítót támogat a család (örökbefogadás mellet szerintem em sokszor döntenek karácsonykor, mert ott nincs túl sok "édibédi cukorfalat" kiskutya).


Egyébként én is azt mondom, hogy nem kéne kint tartani egy rövidszőrű kölyökkutyát, akármennyire is nagytermetű lesz felnőttkorában...most még kicsi, emiatt is jobb helye lenne a lakásban :) Akumival egyetértek...illetve, ha máshogy nem tudjátok megoldani, a kutyaházát tegyétek egy szélvédett helyre, a legjobb lenne garázsba, vagy más fedett, zártabb helyre. Ügyeljetek arra, hogy a kutyaház ne legyen túl nagy, hogy befűthesse magának a kutya, ha hőszigetelt, az pluszpont, esetleg tehettek rá termofüggönyt is, de nem muszáj. De tényleg érdemes lenne meggondolni, hogy beviszitek a házba, mert az a legbiztonságosabb, legjobb. Szobaketrec kitűnő szolgálatot tehet, ahogy már előttem is írták. :)

Sok sikert, és vigyázzatok a kutyára, törődjetek vele úgy, mint egy élőlénnyel, hiszen az, és ne tegyétek fel 2 hét után a polcra porosodni, mert meguntátok! Nagy felelősség hárult most rátok, hogy a szüleid megajándékoztak egy kutyával, de remélem ők is mindenben melletted állnak, és segítenek Neked!

2012. dec. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 Jázi&Csenge ***** válasza:
62%
*hogy TÉLEN nem kéne kint tartani egy rövidszőrű kölyökkutyát...........
2012. dec. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
30%
Nekem még soha egyetlen kutyám sem töltött egy másodpercet sem a lakásban. Természetesen kibírja a vizslakölök, ha megfelelő méretű az óla. Betakargatni természetesen tilos. Ha viszont valaki most ostoba mód sajnálgatja, s beviszi, akkor élete végéig így kell tennie.
2012. dec. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
41%
Minek tart állatot az, aki csak kínizni akarja? Aki be mer vinni egy kutyát a lakásba, azt én simán megbüntetném állatkínzásért. Természetesen a vizslád ki fogja bírni kint, még sokkal nagyobb hidegben is. De ha már bent tartottátok, s ahhoz igazodott a szervezete, akkor már neccesebb egy meghülés, de komolyabb baja biztosan nem lesz.
2012. dec. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
55%
Kérdezzetek meg nagyokosok, h a vadászok hol tartják a vizsiket. BENNNNNN!!!!! Egyik sincs kint, mivel NEM kintre tervezett kutyák.
2012. dec. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
58%
Megkérdezhetem magamat is? Etológus végzettség már kizáró ok, állatkerti gyakorlattal?
2012. dec. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%

7: Azért, mert tök "menő" kutyát tartani.

8: A kutyákat mióta tervezik? :| Kutyatervező mérnök akarok lenni :D

2012. dec. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!