Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Earthborn, Acana, Taste of...

Earthborn, Acana, Taste of the Wild, Orijen, N&D, Cibau, vagy Brit? Mik a véleményeitek ezekről a tápokról? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Most azt nem adom meg, hogy felnőtt kutyának, vagy kölyöknek kéne, ez mindegy, csak általánosságban érdekelnének a vélemények, tapasztalatok ezekkel a márkákkal kapcsolatosan. :) (egyébként kölyökkutyám van)


Volt azonban egy régebbi kérdésem,ahol kifejezetten kölyöknek kerestem (és még mindig keresek) ideális, nagyon jó minőségű tápot, de sajnos csak egyvalaki válaszolt. Egyébként nem kell olcsóbbnak lennie az Eukanubánál, az Acanánál, meg az Orijennél. Azóta rájöttem, hogy a minőségért fizetni kell :D Ha van egy kis időtők, légyszi, válaszoljatok arra a kérdésre is!  Persze, nem muszáj, de jó néven venném, örülnék neki :) Tehát ez a régebbi kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3796596-a-cib..



Köszi a válaszokat, akármelyik kérdésre is érkeznek :)



2012. dec. 31. 18:23
1 2
 11/17 Maxitabi ***** válasza:

Szia és BÚÉK!

Mi orijennel etetünk, (sima adult) és a kutyánknak, aki 23kg, 50 napig elég a 13.5kg zsák. Közben acana pacifica, ill egyszer ranchlands volt-hogy váltogassuk és ne egyfajta belevalók halmozódjanak fel a szervezetében. De mindig 4-5 havonta váltunk csak, mert elég érzékeny gyomrú.. Kölyöknél viszont-ha a mostanit jól emészti,akkor ne váltogass,amíg ki nem alakul az emésztőrendszere!

Az acana hústartalma kisebb,az orijené magasabb és az a korszerűbb. Viszont nem minden kutya bírja.Mindig a táp összetételét nézd, hús,húsliszt álljon elő helyeken,és több legyen összességében az aránya, mint a rizsé-v kukoricáé(más gabona ne legyen).Ne legyen cukor(répa,glukóz,fruktóz,karamell formájában sem),tartósítószer,ízfokozó(E-k) és mesterséges vitaminok, DL-metionin sem!!!(dogfoodanalysis.com)

Ajánlom olvasgatásra az acana.hu/orijen.hu fórumait is, mert sokat lehet belőle tanulni..

A TOTW is nagyon szimpi,ki is akartuk próbálni, de volt mostanában termékvisszahívás,vmi miatt-ez elgondolkodtatott.(Ált beszállítóktól veszik a húst-húslisztet a nagy tápgyárak,mert az olcsóbb-pl thaiföldi,kínai csirke;az acana -orijen csak regionális hozzávalókkal dolgozik,ami nekem szimpi,de drágítja is..na de sajna nem fizetnek a reklámért.)

A brit care az ár-érték arányban nagyon jó, ajánlható még a fish4 dogs és az earthborn gabonamentesei is,de én elfogult vagyok: ne legyen benne gabona,ha már nem tudok BARF etetni.

A cibau puppy-ban 25% rizs,15% kukorica nekem sok..

Ha van kérdésed,írj nyugodtan!

2013. jan. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszi Utolsó, hasznos volt :)

B.Ú.É.K. Mindenkinek! :)

2013. jan. 1. 18:06
 13/17 anonim ***** válasza:
Kölyök boxert etetek brit care large táppal nagyon szépen fejlődik,széklete normális, szőre szép fényes, tele van energiával. Ami nállunk még fontos mivel volt egy csontgyulladása hogy izűlet védőt tartalmaz, és nem nő tőlle eszeveszett iramban hanem szépen egyenletesen.
2013. jan. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én pár hónapja találtam rá az Earthborn Holistic tápra. Előtte etettem Acanával, szinte mindegyiket végig próbáltuk, szépen fokozatosan adtam neki, és mégis mindig lágy volt a kakija. Earthbornból az Ocean Fusion-t adom neki, nem túl magas a fehérje benne, de nem is túl alacsony. Az ára egész jó, úgy , hogy ha akciós 9 ezerért hozzátudok jutni (12 kg-os kiszerelés), de többet nem adnék érte. Mióta ezt eszi normális a kakija, szép a szőre. Szereti mivel jó kis erős hal szaga van :D, ráadásul nagyon praktikus a visszazárható csomagolása, ami megtartja a táp aromáját.


Ha továbbra is ilyen árban hozzátudok jutni, akkor maradok ennél a tápnál. Ha nagyon felemelik 16-18 ezerre, akkor kifogom próbálni a TOTW alacsonyabb fehérjés tápjait.

2013. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nálunk Orijen, Acana nem vált be (ment a hasuk), az Earthborn-t csak ajánlani tudom. Viszont sokan dicsérik az Orijent/Acanat, szóval szerintem kutyafüggő, kinek, mi.
2013. márc. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Dracena válasza:
100%

Szia! Gondoltam megosztom itt a tapasztalataimat, véleményemet a tápokról, ugyanis nem kevésás időt fektettem eddig a száraztápok tanulmányozásába,illetve a legjobb ajánlatok felkutatásával.

Jelenleg 2 kutyám van (20kg, és 12 kg-os), plusz én fedezem a barátnőmnél lévő gazdikereső á mentett kutyus (10kg kb ) kajaköltségét is. Ilyen körülmények között azon kaptam magam, hogy a 12 kg-os Brit Care zsák alig 1 hónap alatt elfogyott, és költségcsökkentő projektbe kezdtem.


Tehát Brit Care tápot kaptak eddig, Activity-t most télen, korábban Salmont. Én csak ajánlani tudom a Britet, pontosabban a Brit Care-t, a sima Brit-ből csak a lightosat próbáltam de nem voltam oda érte. A Care-től kis mennyiségű, sötét koncentrált, keményebb kakijuk volt, ami a bűzmirigy felgyülemlős kutyusomnak biztosan előnyösebb mint a hígabb széklet. Nem fúvódtak fel tőle, a tápot szerették fogyasztani, a táp szemek külleme, illata alapján is van benne alapanyag, és megfelelő zsiradék is. Hipoallergén a Care vonal, igazából már 2 éve felfedeztem amikor még csak néhány cég forgalmazta nálunk, és nem értettem, hogy szuperprémium hipoallergén tápot hogy lehet a többi márkához képest ilyen olcsón kapni (900-1000 Ft/kg-os áron). Cseh gyártmány a zacskó alapján, így kicsit elkezdtem agyalni, hogy lehet átcseszés az egész tetszetős összetétel leírás. Lehet az első helyen szereplő állati fehérjeforrás valami olcsó távol -keleti vagy egyéb nemkívánatos helyről a tőzsdén beszerzett szállítmányból származik. Hát sajnos ezt nem tudom megmondani. De melyik tápnál tudjuk ezt garantálni, max az Acanánál, ha tényleg igaz.


Az Acanátis próbáltam, a csirkés burban potato-sat, illetve a juniort a 2. kutyusnak. A székletük lágyabb volt, a kicsinek mintha a szőre finomabb lett volna, de nem vagyok benne biztos hogy ettől., ugyanis a kölykök szőre változáson megy át ahogy cseperednek, fedőszőr megjelenése stb..aztán egyre több helyen olvastam szkeptikus véleményeket, miszerint bélgyulladást kapott a kutya az Acanától, vagy foscsizott, vagy a gyógynövények állandó adagolásának szükségességét vonták kétségbe....ami az Acanában található. Az biztosan, hogy elég magas a fehérje tartalma, és lehet sok kutya ezt nem tolerálja, nem tudom sajnos hogy élettanilag mennyire jó a tartós 30%-os és magasabb fehérje tartalom. Éppen ezért az Orijen biztosan nem jöhet szóba nálam. A TOW-t etetők közül is panaszkodtak fórumokon, hogy jó a táp meg minden, de fosik a kutya tőle...amúgy meg lehet sokaknak bevált mert sokan dícsérik, mint ahogy az Acanát is:)


Barátnőmmel most rendeltünk 20kg-os tenyésztői kiszerelésű Cibau Fish-eset a költségcsökkentő projekt eredményeként, állítólag szuperprémium ez is, összetevők alapján elég közel áll a Brit Care-hez, igaz van benne kukorica is, sajnos még nem jött meg a csomag, mert sérült volt, ilyen mindig az én szerencsém:( Szóval kíváncsi vagyok nagyon, hogy milyen ez a táp. Sokan dicsérték, valaki meg lehúzta, mivelhogy olasz táp, és a spanyol és olasz tápokat jobb kerülni. Háát, én valahogy nem hiszek annyira az agyon dicsért német Happy Dogban sem, kukoricával kezdődik a legtöbb tápja, ami meg nem az qva drága...a Belcando és a Mera dog is drága szerintem...és összetevők alapján meg sem közelítik a Brit Caret.


A Vafo Praga gyártja a Profine tápokat is (mint a Britet), ezek 15 kg-osak max, árban szintén kedvezőbb a Britnél, hasonló összetétel, de kukoricás ez is. Puppyt rendeltem még a nyáron, azóta már több helyen lehet venni, ebben is nagyon gondolkodom. Egy webshopos azt mondta, hogy az ő kutyája szorulásos volt tőle, hát ki kell próbálni mindenesetre.


Eukanubát még nem próbáltam, nem is tervezem, csak megnézem az összetételét, ahhoz képest meg az árát és nagggyon felejtős...főleg hogy multi vette át a gyártását, talán a P&G vagy Nestlé?


Earthbornot sem próbáltam, kevés véleményt találni róla, nem is sok helyen árulják, az összetevők nem rosszak mondjuk, viszont az ára annyira nem vonz...


Amit én még próbáltam, az a Trainer Fitness, nem volt rossz, de hű de jó sem az árához képest:(


Ja még a Hill's-t is, első kutyusomnál, kiskorában, a doki ajánlotta, mert hogy vakarózik a kutya és első próba legyen egy hipoallergén táp...2,5 kg 4-5 ezerért, akkor sajnos még nem tudtam hogy milyen nagy tápválaszték létezik a neten és hogy nem kell feltétlenül hinni a dokinak...áldom a netet:)


Ja, és nem kell annyira adni a tenyésztők véleményére sem, szerintem, mert hogy sokan erre hivatkoznak. Hallottam olyat is, hogy a tenyésztő sárgaborsóval is etette a kutyákat, fehérjeforrás az biztos, de nem biztos hogy nagy mennyiségben kutyának való.


Én személy szerint szoktam főzni is a kutyuknak, ahogy időm engedi, bőr nélküli csirkenyakat vagy farhátat kis répával, kis fűszerköménnyel és icipici bazsalikommal, hogy segítse az emésztést. Van hogy rizst rakok bele vagy árpát, hogy főljön meg a húsos lében, és kész a fincsi kaja. Lenmagolajat is rakok bele mikor nem felejtem el, vagy lenmag örleményt. Vagy magában adom ezt nekik, vagy kevéske táp mellé, lényeg hogy ne csak tápon éljenek. Ha könnyen hozzáférnék akkor vadhúst vagy nyuszihúst vennék nekik a csirke helyett, de mindenre nem elég sajnos az energiám. Hetente kapnak jól megfőzött fehér csontot, amit a Tescóban is kapni fillérekért, jó fogkefe és elfoglaltság, csak a kakit dobja meg nagyon...


Jah, amúgy nézegettem még a Calibrát, majdnem Brit Care kategória, Dado-t is régebben, illetve Enovát most, de ezek sem annyira olcsók...


Most csak ennyit, remélem segítettem, és kíváncsian várom hogy Neked melyik táp vállt be azóta...:)

2013. márc. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem volt Brit Care, nagyon jo volt, stb, csak pingózott tole, meg nagyon budi volt a szaja :D


Taste of the Wild is bejott csak az ára egy kicsit magas volt, de az kivalo volt szamunkra


RC is volt, azis bejott neki nagyon, az volt a legtovabb :)


Meg most acana van nekunk, de nagyon meghizott, masszivabb lett, asszem a szore is kisse mintha lagyabb lenne..... izlik neki, nincs benne gabona, es ez a lenyeg.....


De szeretnem egyszer az Orijent kiprobalni, az a legjobb szerintem, mert mindenki dicseri...csak nagyon draga :D

2013. okt. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!