Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor-kuvasz keverék...

Perpatvar kérdése:

Berni pásztor-kuvasz keverék kiskutyáink születtek és az orruk nem fekete, hanem rózsaszín, fekete pöttyökkel. Van rá esély, hogy ahogy nőnek, idővel egyre jobban pigmentálódik? (megnéztem hóorról képeket, de ezek nem így néznek ki)

Figyelt kérdés

2013. jan. 1. 21:58
1 2 3 4 5
 11/47 A kérdező kommentje:
Megértem az álláspontotokat, és részben igazatok is van. De őszintén nem értem milyen alapon ítélitek meg azt, hogy kinek kell ivartalanítani a kutyáját és kinek nem... Vagy mindenkinek kellene...?? Ha azt gondoljátok, hogy a menhelyen azon gazdák miatt van teltház, mint én, akkor tévedésben éltek. Nem azért vannak főleg keverék kutyák a menhelyeken, mert keverékek (és ezért nem kellenek senkinek), hanem azért keverékek, úgy is mondhatnánk, hogy "utcamixer", mert már elve kóbor kutyák által az utcára születettek, vagy olyan gazdához, aki annyit törődött velük, mint kb. azokkal akik az utcára születnek. A kutya már elve gazdátlanul születik. Nem a gondoskodó gazdák miatt vannak a menhelyek megtelve és nem azért mert valakinek keverék kutyája születik.
2013. jan. 2. 08:46
 12/47 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon, de nagyon el vagy tévedve. Tele vannak a menhelyek nevelt, kidobott kutyákkal. Én találkoztam nem egy vadon született és élt kutyával, hát azt nem semmi meló hazavinni és nevelni, teljesen vadak, szocializálatlanak (emberrel), egészen pici kölyökként is. Valami kis kíváncsiság van bennük az ember felé, de inkább távol maradnak, ha lehet. Amiket látsz kutyákat menhelyen, mind-mind gazdánál születtek, sokszor éltek is hónapokig, évekig - általában a kamaszkorukig, amikoris azt mondták, hogy nem aranyos már, meg is nőtt, sokat eszik, inkább kitesszük utcára, vagy öregkorig, amikor már kezdtek magasra rúgni az állatorvosi költségek. Három év menhelyezés után mondom ezt, hidd el, vagy még jobb, menj el és nézd meg magad, hogy részben szobatiszta, tanított, pórázon tökléletesen sétáló kutyák vannak a kennelekben, nem vadak.

Nem kell kutyákat cél nélkül szaporítani, baromira pont túl sokan vannak így is, egyszerűen nincs elég gazda, akinek kutya kellene.

2013. jan. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a három év alatt összesen talán ha kétszer láttam ilyen vadon vagy félvadon élt kutyát, annyira nincsenek ilyenek a menhelyeken.
2013. jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%
De igen, pont azért vannak a menhelyek tele, mert az ilyen idióták, mint te, tömegesen hozzák le a szűretlen, mix kutyákat. Nem a keverék kutyákkal van bajom, nekem is van egy menhelyi, hanem veled! Mert születik nálad összesen csak 8-10 kutya, azokat mind elpasszolod olyanoknak, akik hozzád hasonló egyszerű gondolkodásúak, (a kölykök sorsát persze nem fogod életük végéig nyomon követni, a magadfajtáknak ez nem szokása), minden általad gyártott kutyától születik csak 2-3 alom. Ha csak 4-5 kölyökkel számolunk almonként, akkor már 90-100 kutyánál tartunk! Egyetlen kutyának is szinte lehetetlen gazdát találni, legyen keverék vagy fajtatiszta, nem hogy ennyinek! Nálunk a menhelyhez szinte havonta raknak le kölyökkutyákat! Most a chipezés miatt még sokkal több kutyát dobnak ki utcára!(csak figyelmeztetlek, neked kell a kölykökbe belerakatnod a chipet még a szükséges 2 oltás/kölyök és féregtelenítések mellett!) Jelenleg több, mint 2 millió kutya él menhelyen vagy gyepin! És ez a szám egyre növekszik, neked is köszönhetően!
2013. jan. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
72%
2 millió gazdátlan kutya van jelenleg Magyarországon. KEverék és fajtatiszta is van köztük. Ha az általad lehoztt kutyusokak találtál gazdát, akkor lehetne utána az a házi feladatod, hogy annak a 2milliónak is találj gazdit. És miközben ezt a szélmalomharcot vívod, gondolj arra, hogy az általad lehozott alomnyi kiskutya elvette a helyet az évek óta menhelyen, és az altatásra váró, gyepin tengődő kutyák elől.
2013. jan. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
79%

Az előttem szólóknak nem a keverékekkel van bajuk.

Rengeteg gazdátlan kutya van az országban, de még mindig naponta születnek új almok a hozzá nem értő emberek keze alatt. Ők legyenek utolsó mocskos szaporítók vagy egy átlag család, ahol van két külön nemű kutya, hát legyenek kölykök, mert tök cukik, na igen, de aztán plusz 8-10 kutyát nem akarnak felnevelni. Ekkor jön sokszor a menhely.

És ezek a kölykök nem feltétlenül keverékek!


Szóval.

Az orrocskák valószínűleg be fognak feketedni. A pigmentanyagok a test bármelyik részén a kor előrehaladtával csak erősödnek, sokasodnak.


A helyedben viszont azon igyekeznék, hogy jó gazdikat találjak, akár fekete akár tarka orrú kölyköknek.

Aztán a szukát is ivartalanítsd! Igen, mindenkinek kellene.

2013. jan. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat a kérdésemre!

A többiek félig megnyugtatására mondom, hogy felelős gazdinak tartom magam attól függetlenül, hogy megengedtem a szukámnak, h megélje az anyai ösztönöket. A kiskutyákat mindig megbízható helyre adom ( az utóbbi 10 évben ez kb 5 kiskutyát jelent), mindig még évek után is figyelemmel követtem, mivel általában ismerőshöz, baráthoz v. rokonhoz kerülnek. Egyébként egyetértek az építő jellegű javaslatokkal, csak a minősíthetetlen minden idiótának elmondós megjegyzéseket tartom kicsit alaptalannak.

2013. jan. 2. 21:47
 18/47 anonim ***** válasza:
76%
Ha ennyire sok "remek" gazdát tudsz, akkor miért nem küldöd őket a menhelyekre? Komolyan mondom, már elegem van, hogy a felelőtlen szaporítók tartják még magukat nagy állatbarátnak! Csak egyszer töltenél el egyetlen napot akármelyik menhelyen vagy gyepin!
2013. jan. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem értem akkor sem, minek gyártasz keverékeket. Vigyél haza menhelyről kölyköket, és passzold el azokat, sokkal hasznosabb, ráadásul a kutyádat sem teszed ki feleslegesen a szülés veszélyeinek és a kiskutyák felnevelésének terhének (ők ugye nem emberek, nincs szükségük az "anyaság megélésére" meg hasonló spirituális dolgokra).

Azt meg csak remélni merem, hogy az a 10 év alatt öt alom nem egy kutyától volt, mert az azért egy kicsit durva lenne, akárhonnan nézzük.

2013. jan. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
67%
Én semm értek egyet azzal hogy otthon szaporítasz. Nekem csak az utcáról befogadott vagy menhelyről van. volt kutyám és csak az egyiknek voltak kölykei, de már úgy szedtem össze az utcáról szegényt csak akkor jöttem rá hogy vemhes volt amikor megindult nála a szülés, olyan sovány volt. Szerencse hogy azonnal hívtam az állat orvost és hamar kiért mert különben elpusztult volna. És a szívem szakadt meg amikor a szemében láttam mennyire fájdalmas neki és amikor meglátta a halott kölykeit. És most is a szívem szakad meg ha az utcán egy lesoványodott pici alig párhetes vagy akár idősebb kutyát látok vacogni a hidegben éhesen, magányosan és szomorúan. Vagy ha aszt láttom, hogy mennyi kutya kerül elaltatásra a menhelyeken, azért mert valaki kidobta őket mert nem kellettek vagy mert már nem olyan pici és ölelgetni való. Az ilyen embereket kiteném mind annak amit ezek az állatok át élnek. Borzasztó. Legszívesebben mindet haza hoznám. És most, hogy bevezették a kötelező chipet, még többen kerülnek utcára, menhelyre, kocsi alá. Én nem értem, hogy lehet valki ilyen szívtelen, hogy tulajdonképpen az egyik családtagját az utcára teszi, csak mert az évi oltáson felül még a kutyája életében egyszer rá kell költeni 3500 ft-ot. Nem hiszem el , hogy nincs rá pénz, akkor inkább 3 napig nem gyújtok rá, vagy 1 napig busszal megyek nem kocsival. Mert sajnos az a helyzet, hogy nem azok dobják ki a kutyáikat, akiknek tényleg ruhára, ételre, tüzelőre nincs pénzük, hanem akik viszonylag jól élnek és melengethetnék maguknak, hogy a kutya életében egyszer +3500 ft-ot rá költ kedvencére. Mert akinek nincs pénze legalább ott van a barátja a társa aki sosem hagyta el össze szedi azt a pénzt. Én a környezetemben ezt tapasztalom. Mert ismerek olyat aki a kislányának havonta-kéthavonta új kutyát visz haza mert a kislány megunta a régit. És olyat is akik nagy szegénységben élnek nagyszülök, a 7 gyerek és ottvan két nagyon szép keverék kutyus akik velük esznek alszanak és ha nehezen is de jól tartják kedvenceiket és mindent megtennének értük.És erre kéne rájönniük ezeknek az embereknek akik kidobják, kínozák, megölik a kutyájukat, hogy ők semmi mást nem kérnek csak egy kis kedvességet és azt, hogy nagyon sazerethessenek. " A szeretet az amitől a szegény is gazdag, és a gazdag is szegény nélküle."
2013. jan. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!