Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor-kuvasz keverék...

Perpatvar kérdése:

Berni pásztor-kuvasz keverék kiskutyáink születtek és az orruk nem fekete, hanem rózsaszín, fekete pöttyökkel. Van rá esély, hogy ahogy nőnek, idővel egyre jobban pigmentálódik? (megnéztem hóorról képeket, de ezek nem így néznek ki)

Figyelt kérdés

2013. jan. 1. 21:58
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:
Ki a felelős szaporító? Ha már ennyiszer felmerült, h én felelőtlen szaporító vagyok... Aki csak túltenyésztett fajtiszta 70ezer ft-os kutyákat enged megszületni?
2013. jan. 2. 23:41
 22/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik olyan, hogy felelős szaporító, csak olyan, hogy felelős tenyésztő! Ezen tenyésztők szűretik a kutyáikat minden örökletes betegségre, idegrendszeri gondra és csak az igazán jó egyedekkel tenyésztenek tovább! Ezért nem is létezik olyan, hogy túltenyésztett fajta. Amelyikre ezt mondják, ott a fajtán belül rengeteg kutya beteges, gyenge és az alapvető feladatokat nem képes ellátni, de elárulok egy nagy titkot, ezen egyedek mindegyike szaporítóktól (sokszor tk-el dolgozó, magukat tenyésztőnek nevező szaporítóktól) kerülnek ki! Azonban minden fajtában vannak igazi tenyésztők, akik arra törekednek, hogy minél kiválóbb egyedeket hozzanak le és a fajtát tökéletesítsék!

A felelős tenyésztők nyomon követik a kölyköket életük végéig, szerződéssel biztosítják a megfelelő életkörülményt nekik és megakadályozzák, hogy a gazdák pénzt csináljanak belőlük! A felelős tenyésztők garantálják a kölykök egészségét, jó idegrendszerét és a tőlük származó egyedek közül csak a legtökéletesebbeket lehet a tenyésztésbe bevonni! De te sajnos a közelébe se kerülsz ennek a szintnek soha. Megmaradsz ott, ahol vagy, gyártod a keverék, esetleg beteges, ideggyenge, beltenyésztett kutyákat és direkt vagy véletlenül, tudatosan vagy sem, de állandóan ellátod a menhelyeket, gyepiket kutyákkal. Csak gondold végig! Lehozol egyetlen almot, mondjuk 4-5 kölyökkel, azokat elpasszolod a magadfajta egyszerű embereknek, akik lehoznak mondjuk csak 3 almot a kutyájuktól (eddig 50-60 kutyánál tartunk), azok is adják tovább a kutyákat, azoktól is születnek újabb kölykök, pár év alatt egyetlen felelőtlen ember miatt máris 100-200 kutyáról beszélünk! Úgy, hogy közben 2 millió kóbor, gazdátlan eb van országszerte! Gondolkozz már kicsit!

2013. jan. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:
Nekünk 1-2 kivétellel eddig keverék kutyáink voltak és soha semmi baj nem volt az idegrendszerükkel, meg semmi mással. Viszont a szomszédomnak mindig fajtiszta, nemes kutyái vannak, mégis sokkal több a baja velük. Meg a válaszod (részben), hogy a felelős tenyésztő csak fajtiszta kutyákat tenyészthet, értem... Te sem gondolod, hogy ez TERMÉSZETES. Az még oké, hogy ivartalanítani, meg ilyenek, de ilyen konkrétan irányítani, hogy pontosan milyen egyedek jöjjenek létre.. Mert 2 egészséges kutyától többségben egészséges kölykök is születnek. Miért nem mész el kutatónak és fejlesztesz olyan génmódosított kutyákat, amik nem is képesek a szaporodásra, csak ha mi akarjuk és pont olyanok lesznek minden tekintetben ahogy mi szeretnénk...? Te kb ezt képviseled. Teljesen kizárva a természetes diverzitás lehetőségét.
2013. jan. 3. 10:38
 24/47 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen nem hiszem el, hogy nem fér a kérdező fejébe, hogy NEM A KEVERÉKEKKEL VAN BAJ, HANEM A SZAPORULATTAL!

Nem az számít, hogy a keverékeknek és a fajtatisztáknak milyen genetikai háttere van, és arról szó sem volt, hogy kizárólag a fajtatiszta kutyák lehetnek egészségesek, nem érted? Az számít, hogy TÖBB MINT 2 MILLIÓ GAZDÁTLAN KUTYA VAN AZ ORSZÁGBAN, és hétvégente TÖBB SZÁZAT ALTATNAK EL, a felelőtlen szaporítók miatt, ÉS az olyan egyszerű, SZŰK LÁTÓKÖRŰ EMBEREK MIATT, mint te. Itt ez a PROBLÉMA.

A keverékekkel SENKINEK SEMMI BAJA NINCS, NEM AZ Ő SZÁRMAZÁSUKON, HÁTTERÜKÖN VAN A HANGSÚLY!

Itt mindenki csak azt szeretné, hogy nagyobb eséllyel kerüljenek gazdihoz a menhelyes kutyák, és azt is szeretnénk, ha mindenki belátná, hogy a kutyatenyésztés a TENYÉSZTŐK dolga, nem pedig a laikus, elvileg kutyaszerető gazdiké. Mert akár hiszed, akár nem, a kutya számára sem a fedeztetés, sem pedig az ellés nem okoz élvezetet. A fajfenntartási ösztön él mindegyikben, de ők nem tudják, hogy túl vannak szaporodva, mert embereknél élnek, kertes házakban, vagy panelban, nem gyanús? Ők nem tudják szabályozni a szaporulatot, csak az emberek! Ha teszem azt falkákban élnének, természetes környezetben, a falkavezér szabályozná az adott falka szaporulatát, az LENNE A TERMÉSZETES, NEM PEDIG AZ, HOGY AZ EMBER UNALMÁBAN EGYMÁSRA ERESZTI A KUTYÁIT OTTHON, puszta kedvtelésből, meg azért, mert milyen aranyosak a picik.

Ennyit a természetességről.

2013. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és kérdező: a tenyésztő akkor hoz le almot, ha van legalább 6-8 jelnetkező ELŐRE. Ha nem lesz annyi kölyök, akkor így jártak. HA több lesz, ő megtarja őket. Te meg lehozod, és lesz ami lesz, de mikor már cseperednek és rosszalkodnak ,akkor menniük kell.
2013. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, megpróbáltam felnyitni a szemed, nem sikerült. Az ostobasággal nem lehet szót érteni, sajnos. Mondanám, hogy tanulj a saját károdból, de ugye ahhoz is minimális értelem kell. Mikor adom fel végre, hogy megpróbáljak csak egy kis értelmet csöpögtessek az ilyen primitív egyedek fejébe... Csak a kutyát sajnálom, hogy szerencsétlent tönkre teszed az állandó vemhességgel, utód gondozással és hogy belőle akarsz megélni.
2013. jan. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:
Ha nem amiatt vagyok nem felelős tenyésztő, mert keverékek akkor mi alapján gondolod, h én nem vagyok felelős, miből gondolod, hogy nem felelősen nevelem és ajándékozom őket? Csupán annyit írtam, hogy keverék kiskutyák és ti ebből már azt gondoltátok, h nem gondozom a kutyáimat rendesen, nem bizonyosodok meg az egészségi állapotukról, azt hiszitek, hogy pénzt csinálok belőle és ami a legdurvább, azt gondoljátok, h ha véletlenül visszamondanák a jelentkező gazdák, akkor kitenném őket az utcára! Nem feltételezitek, hogy kiskutyák sorsát nyomon követem, stb. stb. Tehát azt leszámítva, hogy keverék kiskutyákkal csinálom ugyanazt, mint az általatok felelősnek nevezett gazdák fajtisztával, mi a különbség? És azt leszámítva, hogy nem kérek értük 70ezer forintot...
2013. jan. 3. 20:55
 28/47 anonim ***** válasza:
100%
De te még mindig nem fogod azt fel, hogy nem azzal van a baj , hogy keverékek a kiskutyák!!! Hanem az hogy több mint 2 MILLIÓ!!!!!!! kutya él menhelyeken, utcán. Ha te otthon tenyésztesz kölyköket lehet, hogy jó helyre adod őket és nyomon követed a sorsukat. DE ezzel 5-6 menhelyen lévő kutyától veszed el az esélyt attól, hogy végre ne egy ketrecben kelljen gubbasztania és várja az injekciót!!!!! És akiknek tovább adod és nem ivartalanítják ők se a kutyákat akkor még 5-6 és még 5-6 és sorolhatnám hány kutyától veszik el az esélyt, hogy családja legyen!!! Persze, hogy eltudod passzolni őket a szomszédba a barátaidnak a családtagoknak mert ha már szeretnének kutyát akkor úgy is született a szomszédba ne menjünk el a menhelyre az úgyis közelebb van. Ezt értsd meg és a többi ilyen ember aki otthon heccből csinálja ezt.
2013. jan. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
28.-ik válaszoló: Milyen jó, hogy neked még van ehhez idegrendszered. Én a kérdező utolsó válasza után fel kellett adjam, mert úgy éreztem szétpattannak az idegszálaim.
2013. jan. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
Biztos vagyok benne, hogy ha egy általatok felelősnek nevezett tenyésztő, fajtiszta kutyákkal kapcsolatban kérdezett volna valamit, őt nem kezditek el oltogatni. Pedig, mint már mondtam, kettőnk között a különbség csak az, hogy ő fajtisztával viselkedik úgy, ahogy én a keverékkel.
2013. jan. 5. 11:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!