Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni 1 kutyát, de...

Szeretnék venni 1 kutyát, de segítség lenne ha mondanátok fajtákat. Lejjebb leírom a feltételeket . Tudtok?

Figyelt kérdés

Házőrzőt szeretnék ,olyat ami a gazdákon kívül nem enged be senkit.(Elég rosszak a szomszédok)

A gazdáinak engedelmeskedik,tanítható.

Szép.Szukát vagy kant??Vagy megérné a menhely??


2013. jan. 2. 06:47
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

kuvasz:Bátor, kitűnő őrző-védő fajta. Idegenekkel szemben alapvetően bizalmatlan, általában egygazdás. Fiatal korában könnyen nevelhető, kétéves kor felett már nehezen idomul.


A landseer: barátságos, kedves természetű, egyenes, békés, öntudatos és kiegyensúlyozott kutya. Noha az agresszivitásnak semmi jelét nem adja, szükség esetén hatékonyan védelmezi családját és otthonát. Nem ugat sokat. Általában nagyon szeret úszni. Kitűnő családi kutya, amely harmonikusan él más kutyákkal és egyéb háziállatokkal. A gyerekekre különösen nagy figyelmet fordít - a szó jó értelmében. A látogatókat jelzi ugyan, de ha nincs ártó szándékuk, barátságosan fogadja őket.


akita:. A vaddisznó-, őz-, sőt feketemedve-vadászatra kitenyésztett akita inu kétségtelenül hajlamos a szilajságra, de könnyen képezhető, és általában kiegyensúlyozott temperamentumú. Más kutyákat egyéb állatokat zsákmánynak tekinthet, ha nem velük együtt nevelkedett. Idegeneket nehezen tűr meg maga körül, természetéből adódóan védi területét (erre külön képezni nem ajánlott). A tanítást feltétel nélkül a gazdának kell végeznie, nem szabad kutyaiskolába adni. Rendkívül intelligens, könnyen tanul, de sűrűn előfordul, hogy makacskodik. Az akita nagyon családcentrikus, imád a gazdájával (gazdáival) együtt lenni, nem érzi jól magát egymagában. Egy japán kormányrendelet a nagydíjas akitákat nemzeti kinccsé nyilvánította.



nekem ezek a kutyák tetszenek,ha neked is valamelyik tetszik csak kérdezz,szívesen válaszolok!

2013. jan. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

nekem nagyon tetszik az akita de Európában nagyon ritka!!!!

sajnos!!!!!!!

2013. jan. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
megtudnád mondani hogy hol laksz(város)?
2013. jan. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Akitáról jót nagyon nem hallottam azon kívül hogy szép. :D Hihetetlenül makacsak. Igaz hogy gyorsan tanulnak, de csak azt csinálják meg amihez kedvük van.. ha öfelségének nincs kedve lefeküdni akkor nem fekszik le.. stb. Amúgy volt "harci kutya" időszaka is. Egyébként tényleg nagyon szépek de nagyon határozott erős vezető kell melléjük.


Én még mindig az amerikai buldogot pártolom főleg ha egyedüli kutyának akarod akkor nagyon sok örömöd lelheted benne.

2013. jan. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
nekem mind1 !
2013. jan. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Tényleg akita.Ismertem a fajtát.Csak az kiment a fejemből.Berni pásztort mennyire könnyű tanítani??Nagyon lusta??Szeretnek játszani? Mert olyan kutya kéne aki nem csak olyan támadós hanem tanítható ,és nagyon szeret játszani.Régen volt 1 kuvaszom ő nagyon nem szeretett játszani.A felsorolt kutyuk játszanak nagy korban is szívesen??
2013. jan. 8. 14:35
 27/28 anonim válasza:

Szia!

Én több mint húsz éve foglalkozom óriás schnauzer kutyákkal.Összegyűjtöttem itt a fajta egy-két jellemzőjét.

Ha azt akarod,hogy szép kutyád legyen,akkor a szőrére bizony oda kell figyelni,de hidd el,megéri.

Íme hát a jellemzők:


A Schnauzer jellemzői:

Napjaink schnauzere továbbra is megőrizte munkakutya jellegét. Az óriás, de a közép schnauzer is kiváló őrző-védő, nagyszerű sport- és kísérőkutya. A schnauzer rettenthetetlensége és rámenőssége nyugalommal és megfontoltsággal párosul. Gazdájának jóindulatú és megvesztegethetetlen társa. Kitartó, erős, gyors és könnyen képezhető. A közép és törpe schnauzer kisebb lakásban is kellemesen tartható, emellett játékos, éber, kiváló jelzőkutya, de nem ugatós

Az Óriás schnauzer jelleme:

Bátorsága minden próbát kiáll, nem tanácsos vele kikezdeni. Az igen komoly veszélyre számíthat, aki óriás schnauzerrel próbál kikezdeni, mert félelmetes ellenfél, rettenthetetlen őrző-védő kutya.

Schnauzerek:

Schnauzer az schnauzer. Legyen törpe-, közép- vagy óriás.

Aki egyszer már nevelt ilyen fajtát, mást nem is akar. Jóságos, odaadó szolga, hálás társ, kitartó munka közben, jó játszótárs és kitűnő őrző.

Schnauzerekről:

Nem csak egy kutya - egy életen át megvesztegethetetlen, hűséges társat találsz bennük!!!

2013. jan. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Hát nekem sajnos nagyon nem tetszik,ez a fajta inkább a rottweiler,csau-csau,berni pásztor stb kutyuk jönnek be.
2013. jan. 11. 20:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!