Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy (vagy hol) mutassam be a...

Hogy (vagy hol) mutassam be a felnőtt kutyámnak az új kiskutyát?

Figyelt kérdés
1 éves és 10 hetes kutyákról van szó. A nagy barátságos, biztos hogy nem fogja bántani szándékosan, de nem tudja hogy kell kis kutyákkal bánni, elég durva. Nagytestű azonos fajtájú kutyákról van szó. Benti kutyák. Vigyem be csak simán a kiskutyát, vagy zárjam ki a nagyot hogy a kicsi biztonságosan felfedezhesse előbb a lakást?

2013. jan. 3. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne fedezze fel a lakást. Veled menjen mindenhova ő senki, csak a te engedélyeddel mehet mindenhova. Ha a nagy normális akkor nem lesz baj. A pici elsőre lehet félni fog tőle, de ha a nagy látszólag nem durva akkor hagyad elintézik. Én 3kutya közé tettem le a kicsit most nyáron. 5percig félt mert a nagyobbak tolakodtak utána meg alíg bírtam kirángatni a nagyok seggéből :D
2013. jan. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Vidd be a kiskutyát és mutasd meg a nagynak, ne csináld azt, hogy kizárod a szobából, mert ezzel csak féltékenységet generálsz. Viszont ne hagyd, hogy a nagy lerohanja a kiskutyát, pórázon vidd oda, ha nagyon bepörög és a kiskutya fél tőle, akkor vidd odébb, de ne vidd ki a szobából. Ha nem lesz újdonság a kiskutya, akkor békén fogja hagyni.
2013. jan. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a kicsit beletenném a papírdobozba, és úgy vinném be a szobába, és tenném le a földre. A nagy ha akar bele tud szagolni, de belemenni nem, a kicsi egyelőre kijönni nem tudna belőle. Ez talán elég lenne arra, hogy a nagy körbe-szaglássza, és tudomásul vegye, hogy rajta kívül van másik kutyus is a szobában.

Amikor már ezt megszokta mindkettő, majd akkor fordítanám a dobozt az oldalára, hogy a kicsi, ha akar, ki tudjon belőle mászni.

2013. jan. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne vidd be a kicsit a lakásba! Lakáson kívűl mutasd be a két kutyát egymásnak majd egy rővid 5 perces séta után eggyűt menjetek be. Te lépj be a lakásba előszőr, mi két 7 éveshez hoztunk egy 11 hetest és igy csináltuk, teljesen rendben volt minden. Ennek már 5 hónapja ezóta is jól elvannak, már az első éjszaka is a két öreg vigyázzot a kocsire. Ja és ne kézből mutasd szerintem hanem tedd le a földre, pórázon, engedd hogy a nagy menjen oda hozzá, te pedig légy végig nyugodt. Lehet hogy a kicsi először megijed de ne akard simivel nyugtatni csak álj nyugisan mellete amig lehiggad. Sok boldogságot.
2013. jan. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!