Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják azt, hogy ha...

Miért mondják azt, hogy ha van egy kutyánk akkor párnak csakis ellenkező neműt vegyünk?

Figyelt kérdés
Nekem 3 kan kutyám van és tökéletesen, szuperül megvannak egymással.
2009. aug. 26. 16:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem is azért mondják, mert a kanok, ha nincsenek ivartalanítva, könnyen lehet, hogy egymásnak ugranak. A szukáknál más, azt olvastam, hogy a szukák pont ivartalanítva békétlenkednek legtöbbet egymással.

De attól még meglehetnek együtt, az én és öregapám kutyája például szintén kan, és nagyon szeretik egymást:)

2009. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
69%
nekünk két lány kutyusunk van és nagyon jól megvannak! az meg felelőtlenség ha ellenkező nemű kutyát tartanak (ha nincs ivartalanítva)
2009. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért mondják, mert ha ellenkező nemű kutyát veszel, kisebb eséllyel fognak harcolni a dominancia miatt. A te kutyáid is valszeg azért vannak ilyen jól meg, mert ivartalanítva vannak és így nem akarják folyton "leigázni" egymást. Ettől függetlenül lehet több ugyanolyan nemű kutyát tartani, nem biztos hogy verekedni fognak, ha az egyikük behódol a másiknak.
2009. aug. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
32%
Mondjuk ez nem mindig igaz, mert nekem is két kan kutyám van. TESÓK (a kutya soha nem bántja a testvérét). Azért mondják ezt mert a kutyák egyszerűen nem lennének képesek bántani az ellenkező neműt( nem úgy mint az emberek -.-"), vagy a testvérüket.(mondjuk néha azért kicsit összeveszhetnek)
2009. aug. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
33%
Képzeld az én már majdnem tüzelő szukáimat, majdnem megölte egy kan roti... Ez a nem bántjuk egymást falkán belül van, idegennek mindegy, vagyis van még egykét normális kutya aki idegenként sem bántja a kölyköket és szukákat. És a kutyának nem számít semmilyen rokonság, csakis az hogy ki tartozik a falkájába. Ha a kiskutyát elviszik, és később találkoznak akkor ugyanúgy összeverekehetnek, ha együtt maradnak nem azért nem bántják egymást mert tesól hanem mert egy falka. Azt szokták mondani, hogy a kanok egyszer lerendezik a dolgok, a szukák viszont elég keményen összeveszhetnek többször is. De szerintem ha a gazda helye szilárd akkor nem lehet nagy gond a kutyáknál. Azért ajánlanak különböző neműt, mert az van a köztudatban hogy akkor biztos nem bántják egymást. Aztán pedig azonosítják a kutyát magukkal és hát az ember ugye a másik nemmel akar élni. Azt pedig elfelejtik, hogy a kutyák szaporodnak és akkor mi lesz majd.... Vagy ami rosszabb, direkt kiskutyákat akarnak, mert nem elég tájékozottak.
2009. aug. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
45%
én is le lettem pontozva pedig scak a tapasztalatot mondtam -,- (Y)
2009. aug. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!