Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez a microchipe...

Mit szóltok ehhez a microchipes megjelöléshez? Te beültettetted már a kutyádnak, vagy be fogod?

Figyelt kérdés
2013. jan. 3. 19:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
87%
Van benne jó dolog is meg rossz is. A jó oldala hogy ha elkóborol a kutyád könnyebben megtalálod. A rossz hogy még több kóbor kutya lesz mint eddig valaha,mert nagyon sokan inkább kidobják a kutyájukat. A napokban tervezem,a beültetést.
2013. jan. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
91%

Ez egy nagyon jó dolog szerintem.

Én már jártam úgy, hogy egy kutya kiszaladt a kocsim elé és megsérült az autóm, persze aki odarohant letagadta, hogy ő a gazdija, pedig ilyenkor őt terhelné az engem ért kár (kutyinak semmi baja nem lett szerencsére) és ez a chip által könnyebb lett volna megtalálni. A másik pedig, ha eltűnne a kiskutyám, akkor könnyebb lesz megtalálni.

Jan. 1től kötelező mindenkinek, ha nem megbüntetnek.

2013. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
85%
Már 2 éve beültettem neki. Környéken gyakran van kóbor kutya, így legalább hamarabb visszatalálhatnak a gazdájukhoz. Már aki visszaszeretné kapni, sokan kikötik az erdőbe egy fához. Ha lenne regisztrált chipjük, ezt nem tehetnék meh. Sokak szerint emiatt inkább kiteszik a kutyákat, de akinek nem való, ne is tartson kutyát, valahol meg kell húzni a határt.
2013. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
85%
Már több mint 1 éve chipes a kutyám. És semmi negatívumot nem tudok mondani a chipről.
2013. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
89%

Már a tenyésztő beültette, mielőtt elhoztam.

Kerek 3 éve van törvény a chipeztetésről, 4 hónapja hozták konkrétan ezt, hogy minden kutyába kell. Annyira ne lepődj már meg, kérdező! Egyszerűen fel nem fogom, mi olyan bonyolult vagy unszimpatikus benne! Minden nap legalább 5 chipeztetésről szóló kérdés van (holott már minden kutyában lennie kellene). Komolyan nem értem ezt a hisztit!

Nincs hátránya. A kutya életében egyetlen egyszer kell beültetni és csak 3500 ft. Az nem mentség, hogy nincs rá éppen pénz, mert nem most találták ki! És akinek erre nincs pénze, annak arra sincs, hogy normálisan ellássa a kutyáját. Komolyan, aki hisztizik emiatt, az nem felelős állattartó, ne tartson kutyát! Senki sem kötelezi rá!

Jelenleg rengeteg kóbor kutya van, akiket nem tudnak azonosítani, ezért vagy életük végéig menhelyen élnek, vagy gyepire kerülnek, ahol rövid úton elpusztítják. Sajnos nagyon kicsi arányban kerül új gazdához egy elkóborolt kutya. Rengeteg állatot dobnak ki utcára, ha chipezve lesz majd minden kutya, ezt nem tehetik meg az emberek büntetlenül!

2013. jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
85%

Már akitől vettem az beültette alapból úgy vettem,2010-be már behozták rendeletbe,akkor 8 ezer ft volt.

Mi szempontunkból lényegtelen,kutyám soha nem tünne el,soha nem szökne el,de hasznos,rengeteg kutya megkerült már ez által.

Az meg hogy ezáltal nő a gazdátlan kutyák száma az emberi primitívség legalja hogy 3 ezer ft-ot sajnálnak a kutyájuktól.

Kutyatartás drága dolog,és mindig mondom nem kötelező. Aki azért tartja hogy jó házőrző,ma már szuper riasztórendszereket lehet kapni és azokba nem kell chip és nem kell etetni,ennyi az egész ha valaki ennyire zsugori primitív ember.

2013. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
87%

Azóta van chip a kutyámban, hogy 5 éve először halottam erről. Már csak azért is, mert nekem alap, hogyha utazom/költözöm, akkor viszem a kutyát is, útlevelet meg anélkül nem adnak neki. Nekik nincs ujjlenyomatuk, valami alapján muszáj azonosítani őket.


A törvénnyel nagyon egyetértek, és egyébként egy éve van törvény arról, hogy örökbeadásnál, eladásnál kötelező. Tehát az sem igaz, hogy nem fokozatosan vezették be őket.

Azon lehet vitatkozni, hogy chip, vagy sütés, mint a lovaknál, vagy tetkó-bár szerintem messze a leghumánusabb a chip - de hogy muszáj végre itthon is azonosítani a kutyákat, hogy ne dobálhassák ki őket büntetlenül, az biztos.

2013. jan. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
100%

Ok, ez a chip, de szigorúbb állattartási törvények, szigorúbb állatkínzási törvények stb kellenének meg rég óta ! Mert hiába kerül vissza a chip-es kutyus a gazdihoz, ha ő már nem akarja és mostohán bánik vele !

Benne van mindkét kutyusomba, nem is oltották már be tavaly nálunk veszettsége ellen csak úgy, hogy már be is rakták a chip-et!

Hosszú távon biztos jó lesz, mert nálam nagyobb állatbarát nincs a földön, és remélem, hogy nem fog olyan kutyát sem és más állatot sem tartani, aki nem megfelelően bánik velük !

2013. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:

Csak ott van az is, hogy ha éppen kimegy az utcára, a jóindulatú szomszéd már rögtön rád küldheti a rendőrt.


"És akinek erre nincs pénze, annak arra sincs, hogy normálisan ellássa a kutyáját."


Semmi összefüggés nincs a chip meg a kutya normális gondozása között. Hülyeség volt ezt felhoznod.

2013. jan. 3. 19:55
 10/62 anonim ***** válasza:
84%
Hozzámkerülésükkor beültettem, mivel gondoltam, ha ne adj'isten elvesznek, könnyebb őket így beazonosítani. Több kutyát is találtam, akiket menhelyre vittem, sajnos egyikben sem volt chip.
2013. jan. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!