Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Köves-bérci betyár mudi...

A Köves-bérci betyár mudi kennelről valaki? Véleményt vagy akinek esetleg onnan van kutyája az meg tudná osztani velem hogy a kenelből való kutyák alkalmasak-e a terelésre? Szeretnék két kan mudit hobbi kutyának.

Figyelt kérdés

Az előző kutyáimmal igazából aktívan tereltem de aztán elköltöztem Esztergomba ahol sajnos a kutyáim már csak két évet éltek.

Most adódott a lehetőség hogy kertesházba költöztem és a szomszéd öreg úr megengedte hogy ha meglesznek a kutyák kijárjak velük a birtokára terelni hogy a kutyák le tudják adni azt a kis plussz késztetést meg persze nekem is hiányzik egy kicsi az egész érzés.



2013. jan. 3. 19:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Kérdésedre válasszolva én igazából a magyar fajtákat részesítem előnyben mert pl. border colieból Magyarországon show kutyákat tenyésztenek tudomásom szerint.

Így ezek is kerülnek be a menhelyekre és egy küllemre szelektált kutya nem állná meg a helyét a terepen.

Vagy pl. az aussiek elég sok gond van a budájukkal és nem is igazán találsz olyat a menhelyeken+mekem fontos az igénytelenség,hogy ne kelljen sokat foglalkozni a bundájával.

Másrészt ha menhelyről hozok mudit akkor nem lehetek benne biztos,hogy meg van benne a terelő ösztön.

Igazából törzskönyves kölyköknél sem,de ott nagyobb az esély rá,hogyha a felmenők ösztönpróbán jó eredményeket értek el akkor a születendő utódok öröklik a géneket.

Ezért nem akarok menhelyről hozni.

2013. jan. 4. 00:21
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem kell szégyelnie senkinek magát azért mert nem tudja úgy tartani a kutyájat ahogy azt eredeti környezetében létre hozták.

Nekem csak azzal van bajom hogy tudatosan ölik ki a kutyákból az ösztönöket mert minnél inkább a standardhoz akarják hasonlítani a kutyákat és ezzel még nem is lenne baj csinálják,csak a kutyákat lehessen arra használni amire kitenyésztették,de az a baj hogy ezzel már nem törődnek és küllemkutyákat tenyésztenek.

2013. jan. 4. 00:37
 13/17 anonim ***** válasza:
14%
Valójában a menhelyi kutyánál jobban tudhatod, hogy van ösztöne, hisz legtöbb esetben már felnőtt, míg egy 7-8hetes kölyköt azért nem minden tenyésztő rak a birka elé, hogy hajtja-e már. Persze ettől még nem kell menhelyi kutyát venni, ha egyszer valaki nem arra vágyik, akkor nem értem miért kell erőltetni!
2013. jan. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
49%
van azért magyarországon munkakennel is borderből - igaz nem sok...
2013. jan. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Oké amit mondassz de gondolj csak bele.

Kihozok egy felnőtt kutyát a menhelyről összebarátkozunk megismerlyük egymást nálam van egy ideje aztán ráengedem /előző válasszoló nincsenek már egy jó ideje birkáim hanem a szomszéd öregnek vannak marhák a birtokán/a marhákra és ha nem csinál semmit akkor van egy kutyám amit nem tudok "használni".

2013. jan. 4. 01:07
 16/17 A kérdező kommentje:

Bocsi ez lemaradt én pedíg újra szeretnék aktívabban foglalkozni a tereléssel úgyhogy nem szeretném megszívni egy menhelyi kutyával amelyik nem terel.

Ennek ellenére biztosan jó társam lenne de azért nálam mégis fontos az ösztön.

2013. jan. 4. 01:12
 17/17 anonim ***** válasza:
71%

Bocs, tudom hogy nem teljesen a kérdésre válaszolok...

De itt még mindig van egy eladó kutya ami már ki lett próbálva birka és marha mellett is: [link] /Almok / Eladó kölykök. Nem ismerem a kennelt személyesen, nem tudom nem elavult-e a honlap, de egy próbát megérhet...

Ha pedig nem szeretnél ismeretlen menhelyi kutyát, de mégsem baj az ha mentett az a mudi, akkor még mindig itt vannak ők: [link] Itt ideiglenes befogadóknál vannak a kutyák, akik azért ismerik őket és ha nincs náluk terelésre alkalmas kutya, akkor azt megmondják, és nem akarják hogy valamelyiket feltétlenül vidd el...

Hogy kicsit a kérdésre is válaszoljak, én úgy érzem azért, hogy ez a kennnel (mármint a Köves-bérci Betyár) is azért előtérbe helyezi a kiállításokat, és én nem látom azt, hogy terelnének a kutyákkal (amíg például a Kunok Kincse, Királytanyai és a Csudacifra kennelben viszont igen). Többet nem tudok elmondani, mert nem ismerem egyik kennelt sem személyesen.

2013. jan. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!