Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valami maró szert spricceltem...

Valami maró szert spricceltem kutyámra, mi baja lehet tőle?

Figyelt kérdés
Aznap nagyon meleg volt,a délutáni sétából jöttünk fel,és a földig ért a nyelve,ezért gondoltam lespriccelem egy kis vizzel.Csakhogy a spriccbe nem víz volt,hanem vmi maró anyag,amivel azelőtti nap este édesanyám takarított.A szert a kutya fölé a levegőbe spricceltem,ráment a bundájára,és valószínüleg pár cseppet be is nyelt.Ahogy édesanyám hazajött,mondta,hogy azonnal fürdessük meg,így is lett,de aggódok attól,hogy vmi baja lesz,ha lenyelte...
2009. aug. 26. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem akkora dózis nem juthatott a szervezetébe, hogy bajt okozzon, de én mégis orvost javaslok, szerintem még pénzt sem fog kérni, ha nem kell kezelést adni a kutyának.
2009. aug. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szer típusát leírhatnád részletesebben, mert nem mindegy, hogy esetleg ecetet, vagy mondjuk tömény kénsavat spricceltél rá.(bár utóbbiban kételkedek, de csak példa volt)
2009. aug. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Valami fertőtlenítős cucc lehetett gondolom. Ha megfürdettétek kívülről nem szívódik fel annyi, hogy baj legyen. legyelni a permetet biztosan nem tudta. Viszont ha a szájába került, akkor érdemes lenne megnézni a nyálkahártyáját, hogy nincsenek-e rajta "égési" sérülések, kis sebek. Ezzel orvoshoz kell vinni, mert csak ő tud megfelelő ecsetelőt írni rá, ha kell egyátalán. A szemébe nem ment bele? Az elég fájdalmas lehet. Ha belélegezte is lehet baj, de akkor köhögött vona tőle. Esetleg a légzése lenne nehezebb. Prsze ezzel is orvoshoz kellene vinni. Egyébként ha jól eszik, iszik, jókedvű, játékos, nincs miért aggódnod.
2009. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jól eszik,iszik,és jókedvű,jól veszi a levegőt,a szemébe nem ment,nagyon köszi a nyugtatást!!!:D
2009. aug. 26. 21:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, ha nincsenek tünetei, nem lesz baja. Az állatokban az a jó, hogy nem színlelnek, egyből lehet látni, ha valami nincs rendben.
2009. aug. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!